Netflix, Türkiye'den Çekiliyor mu?

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
CHP Milletvekili Özgür Karabat, RTÜK'e internet üzerinden yayın yapan platformları denetleme yetkisi verilmesinin ardından Netflix'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığını iddia etti.

6ac1791518f33cc1-1566132187.jpg

Sosyal medyada ‘Netflix’in Türkiye pazarından çıkacağı’ iddia edildi. CHP Milletvekili Özgür Karabat, resmi Twitter hesabından “Netflix, RTÜK’ün sansüründen dolayı Türkiye’den çekiliyor. “Bir kereden bir şey olmaz” diyen anlayışın uluslararası bir platformun ahlakını sorgulaması gerçekten takdire şayan! AKP, krallıkla yönetilen Katar’da bile olmayan sansür anlayışıyla tarihe geçti!” açıklamalarında bulundu.

netflix.jpg

Konuyla ilgili Netflix Türkiye’den resmi bir açıklama gelmedi.

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Er yada geç çekileceklerini ya da getirilen lisansların geri alınacağını düşünüyorum. Yoksa bu lisanslarla Netflix'in Türkiye'de kalması mümkün değil. :X

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
Bu haber yalan ya. Netflix açıklama yapmadı çünkü. Millettin aklında olmayan bir şeyi sokmayın . ! .

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Tamamen uydurma bir haber, Netflix'te yalanlamış sanırım zaten.

Çekileceklerine ihtimal vermiyorum. Zaten Netflix, Türkiye'den pek bir kazanç elde edemiyor. Hatta gider kalemi, gelirinden fazla diye biliyorum. Dolayısıyla burada şirket kursalar bile fazla bir vergi ödemeyecekler, ürettikleri içeriklerde oldukça maliyetsiz zaten.