Netflix, İstanbul'da Ofis Açıyor! İlk Açıklamalar Geldi...

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1606982401913.png

Dünyada 195 milyondan fazla üyeye sahip olan Netflix, İstanbul'da ofis açma kararı aldı!

2021 yılının ikinci yarısında açılacak olan ofis ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ''Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim." açıklamasını yaptı.

Netflix'in kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings ise, ''İstanbul'da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye'ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz" dedi.

Hakan: Muhafız, Atiye, Bir Başkadır gibi Türk yapımlarıyla adından söz ettiren Netflix, yeni yıl için de 10 yeni orijinal yapım hazırlıyor.

Kaynak: HaberTürk

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Bu anlaşma hoşuma gitti ama sansür geleceği ihtimali içimi ekşitiyor. Bir de 3 milyon üye çok iyi.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Ben geçen lisans aldıkları konuda demiştim. Amazon ve Netflix gibi akıllı şirketler bulundukları ülkelerin politikalarına saygı duyarak ellerini güçlendiriyor. Bak adamlar hemen lisansı aldılar şimdi hiç tatava yaşamadan ofiste açıyorlar. Sansür konusunu da fazla kafaya takmayın. Böyle devam ettikleri sürece çok absürt bir şey olmadıkça her türlü izin alırlar.

Bu arada Hastings abim çaycı falan lazımsa ben gelebilirim. :D

ᴍᴜ̈ɴᴢᴇᴠɪ

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,211
Puanı
310
Ben geçen lisans aldıkları konuda demiştim. Amazon ve Netflix gibi akıllı şirketler bulundukları ülkelerin politikalarına saygı duyarak ellerini güçlendiriyor. Bak adamlar hemen lisansı aldılar şimdi hiç tatava yaşamadan ofiste açıyorlar. Sansür konusunu da fazla kafaya takmayın. Böyle devam ettikleri sürece çok absürt bir şey olmadıkça her türlü izin alırlar.

Bu arada Hastings abim çaycı falan lazımsa ben gelebilirim. :D
Hiç güleceğim yoktu Netflix Çaycısı adamlara gidip çaylaaaarrr diye mi bagiracaksin 😅😅😅

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Ofisi İstanbul'da açarak çok büyük hata yapmışlar. Anadolu'nun göbeğinde açsalar, oradaki Anadolu irfanıyla yetişmiş narin, naif, saf, iyi niyetli, misafirperver, ahlaklı insanların hikayelerinden müthiş diziler, müthiş filmler çıkardı.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Dünyanın hiçbir ülkesinde bu platforma, bizim ülkede yüklenen anlamlar yüklenmiyordur. Muhtemelen ürettikleri içeriklerin maliyet açısından en ucuz olanlarını bizim ülkede üretiyorlardır, bu yüzden gerekirse ofis açacaklar, gerekirse sansür uygulayacaklar. Üzerine çok düşünmeye, derin anlamlar yüklemeye gerek yok.