Ne Olmak İstiyordunuz Ne Oldunuz?

AteşBöceği

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,663
Puanı
410

TRT Arşivlerinden karşıma çıkan güzel bir video
Eminim hepimiz çocukken bir şeyler olmak isterdik .Kimimiz doktor ,kimimiz mühendis,kimimiz öğretmen peki kimler hayallerini gerçekleştirebildi ,kimler başka meslekler yapmak zorunda kaldı .
Bu videodan yola çıkarak soruyorum size
Sizler küçükken ne olmak isterdiniz ne oldunuz?

• Beğendim
Reactions: Dosi and Turkuazz

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlkokuldayken öğretmen olmak istiyordum sonrasında bu isteğim bilgisayar mühendisliği olarak değişti ve olabildim de çok şükür. :) Videoyu izleyince halime şükretmem gerektiğini anladım istediği mesleğe sahip olabilen çok az kişi var cidden.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Çocuk doktoru olmak istiyordum (çok gittiğim için) ama öğretmen oldum. Birden fazla meslek okudum. Sıkıldığımda diğer alanlarda iş arıyorum. Tek bir alanda çalışınca çabuk sıkılan biriyim :A

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Çocukken spiker olmak istiyordum. Çok hoşuma gidiyordu, bu maç anlatan spikerler filan. Öğretmenler sınıfta sorduklarında herkes ya doktor, mühendis, öğretmen filan olmak istiyordu. Ben spiker deyince baya şaşırırlardı. :A

Sonrasında lisede fikrim değişti ve makine mühendisi olduk. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Doktor olmak istiyordum doktor oldum çok şükür. :D

Bence bu ne kadar istediğinle alakalı. Eğer çok istiyorsan kesinlikle başarıyorsun. 2019'a kadar hiç Türkiye'de uzmanlık eğitimi almak gibi bir planım yoktu. Bazen başımıza gelen kötü şeyler hayırlı oluyor ve gelecekte iyi bir şeye neden oluyor. Benim Türkiye kariyerim de öyle oldu. 11 ay kadar Ankarada yaşadım. Sadece 3 gün İstanbulu gezdim. Çok istedim, bütün günü çalıştım ve kazandım. Dilimiz çok benzeyebilir ama ilk 3 ay terimlere alışmak çok zordu benim için. Şimdi tekrar gelmek için gün sayıyorum. :D

Türkiye bence tıp konusunda Avrupa ülkelerinden daha ileride. Bazen ülke sorunlarından anlamayan biri bile sırf herkes öyle diyor diye vatanını beğenmiyor ama kesinlikle Avrupa ülkelerinden daha iyisiniz. Diğer alanları bilmem ama tıp bence öyle. :)