eTV MusicSurvivor (Sil Baştan) 10. Sezon 1. Hafta

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
6y02iqw-jpg.104719

Bundan tam 8 yıl önce @GunesinOglu tarafından keşfedilen ve sunulan MusicSurvivor macerası 4 sezonun ardından yarışmada ayrıca çok emeği geçen @Çiğdem'in sunumuyla da 8. sezona kadar ilerledi. 9. sezondan itibaren moderatörlüğünü üstlendiğim bu programın 10. sezonunu @GunesinOglu ve @Çiğdem'e teşekkür ederek başlatmak istiyorum. Onlar olmasaydı kesinlikle bu yarışma buralara kadar devam etmezdi, şuan forumda olamasalar da biz kendilerine bu yarışmayı foruma kazandırdıkları için minnetarız. :bhr:

İlk kez MusicSurvivor'a bu kadar uzun bir ara verdik. Son olarak @dreamy'nin şampiyonluğuyla son bulan 9. sezonun üstünden neredeyse 2 yıl geçti ve bugün itibariyle yeni sezonumuza tekrar start vermiş bulunmaktayız. Artık forumun klasiği haline gelen MusicSurvivor'un yeni sezonunu başlatırken her zamanki gibi hayırlı, uğurlu, kazasız, belasız bir sezon olsun diyerek sözümüze devam edelim. :Z

Yeni üyelerimiz için kısaca özet geçmemiz gerekirse MusicSurvivor tam 15 hafta (yaklaşık 2 ay) boyunca devam eden bir serüvendir. Formatından bahsedecek olursak 16-17 üyemiz yarışmacı olarak bir şarkıcı seçiyorlar ve o şarkıcının en iyi 15 şarkısını sıralayarak her hafta bir tane şarkısıyla elemeleri geçmeyi çalışacaklar. Tabii siz jüri üyelerimiz benim tarafımdan özel mesaj yoluyla size atılan şarkıları dinleyip kimin elenip kimin devam edeceğine karar vereceksiniz. Her hafta en az puanı alan bir yarışmacımızla vedalaşacağız, böylece şampiyonu bulma yolunda adım adım ilerleyeceğiz.

15 Hafta süren yarışmada normal yarışmacı sayımız 16 ama bu sayı katılıma göre 17-18 olabilir en son limit ise 19'dur. Yarışmada yer almak istiyorsanız özel mesaj yoluyla benimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Yaklaşık 2 ay süren bu büyük maceraya atılmaya hazır olun. :Z

Eski üyelerimiz biliyorlar ki yarışmada daha önce seçilen şarkıcılar yeni sezonlarda tekrar seçilemiyorlar. 8. sezondan itibaren 'Sil Baştan' adıyla sıfırlanan formatımızda bu sezon 8. ve 9. sezonlarda yarışan şarkıcılar (ilk 5-6 hafta elenenler hariç) yer alamayacaktır. Bugün itibariyle yarışmada yarışacak olan sürpriz yarışmacılarımız her gün sırasıyla 4 kişi olmak üzere teker teker açıklanacaklar. Hadi gelin şimdi belli olan ilk 4 yarışmacımızı öğrenelim. :Z

- KURALLAR -

17 yarışmacımız var, yarışma 15 hafta sürecektir ve her yarışmacı her hafta 15 farklı şarkıyla yarışmalıdır. Bu sezon ilk hafta eleme olmayacaktır ve finallerde 2'li eleme olacaktır.

Recap süreleri ilk 5 hafta 60 saniye olmalıdır, şarkıyı tamamlamak için 7-8 saniye fazladan eklenebilir. 6. haftayla birlikte kalan yarışmacılar için 90 saniyeye kadar çıkabilecektir.

Şarkı gönderme ve oy yollama süreleri ilk 5 hafta 2'şer gün olacak, 6. haftayla birlikte ise şarkı gönderme süresi 1 güne düşecektir.

Şarkıyı geç gönderen ve oy kullanmayan yarışmacılar -15 ceza puanı alacaklardır.

- YARIŞMACILAR -
969waph.gif

kX04o.jpg

hiv9qg7.jpg

ifgzf7a.jpg

kXYWC.jpg

j64bojs.jpg

byjgdcz.jpg

sdokddl.jpg

q17jop5.jpg

kXbKG.jpg

HRhjh.jpg

d60zn.jpg

9b7uo7n.jpg

HRV4o.jpg

d6rKR.jpg

lp7e7l2.jpg

d6ofc.jpg

kXykL.jpg

kXeV1.jpg

- JÜRİ ÜYELERİ -
@Angelica
@BARON男爵
@Dosi
@Sherlock
@offensive
@Yiğitt
@xdragxx
@Gerekli24
@seyfullXh
@MasacRE
@ozmoturk
@Hazem
@Zeyno
@EmreCan
@hayret bi şey
@Billy Kane
@Doğan
@Alos
@Burak97
@umuttanyel
@Cervantes
@ömer karataş
@Klaus
@A. Poyraz Bilgin
@781Ens
@pompy
@AteşBöceği
@Gizmen
@emreemreu
@cehennet
@HeisenBerg
@Maskeli Fedai
@MEnes
@Emre Ozansoy
@Sylvester
@Mircan Saye
@The Barberson
@tolgab
@-potterhead-
@XanTier

- JÜRİ BAŞKANLARI -
Kaknem @Aserat
tumblr_oxhae6fHxZ1vmz51bo9_400.gifv

Korişimiz @xemrexxx
her-duruma-uyacak-10-koris-tepkisi_130894786985435995.gif

Güllü @serhatt
s-ee9842a5b6bdfc4d52fef33a542ca62e7637a62f.gif

Yeni sezonu açarken 9 sezonluk MusicSurvivor tarihinin şampiyon ve finalistlerini hatırlayalım. :Z

- TARİHÇE -

9. Sezon (Sil Baştan) Şampiyonu @dreamy | Şebnem Ferah
9. Sezon (Sil Baştan) Finalisti @Yiğitt | Yıldız Tilbe

8. Sezon (Sil Baştan) Şampiyonu @kerem | Sertab Erener
8. Sezon (Sil Baştan) Finalisti @Maskeli Fedai | Yalın

7. Sezon Şampiyonu @sokak sanati | Sia
7. Sezon Şampiyon Finalisti @Tolstoyevski | Selda Bağcan

6. Sezon Şampiyonu @Tolstoyevski | Erkin Koray
6. Sezon Finalisti @MasacRE | Feridun Düzağaç

5. Sezon Şampiyonu @Bully | Gökhan Türkmen
5. Sezon Finalisti @sokak sanati | Ariana Grande

4. Sezon (All Star) Şampiyonu @sokak sanati | Rihanna
4. Sezon (All Star) Finalisti @denizz19 | Sıla

3. Sezon Şampiyonu @denizz19 | Hande Yener
3. Sezon Finalisti @Çiğdem | Burcu Güneş

2. Sezon Şampiyonu @mrt-06 | Sezen Aksu
2. Sezon Finalisti @Bully | Yalın

1. Sezon Şampiyonu @denizz19 | Sıla

1. Sezon Finalisti @sokak sanati | Rihanna
------

Her gün 3-4 yeni yarışmacı tanıyacağız. Yarışmamızın ilk 4 yarışmacısına hoşgeldiniz diyoruz. Bu sene grup şarkılarına doyacağız anlaşılan. :A

Es geçmeden bu muhteşem afişleri hazırlayan @Tolstoyevski'ye çok teşekkür ederim. Eline emeğine sağlık. :Z

Son düzenleme:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,925
Puanı
1,060
@phoebebuffay okadar sağda solda Mor ve Ötesi dediki granti onunla gelecek demiştim ve şaşırtmadı :A çok sevdiğim bir grup değil ama belki sevdirir bize :A güzel bulduğum şarkılar var.
Bu 4 gruptan favorim maNga :A @Ahmed
@bazinga 'da seçimi ile şaşırtmadı. Severiz bir çok şarkısını.
@dreamy Model'i de pek bilmiyorum. Bir kaç şarkısına hakimim sadece. Severim umarım.

Bakalım sevdiğim isimler ile gelen olacak mı :A
Hayırlı olsun @kerem ilk kez kapalı seçimler olacak galiba :A konu üzerinden başvuru olurdu genelde :A şimdiden sana kolay gelsin
------

84'ün eksikliğini hisettim :A

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
@phoebebuffay okadar sağda solda Mor ve Ötesi dediki granti onunla gelecek demiştim ve şaşırtmadı :A çok sevdiğim bir grup değil ama belki sevdirir bize :A güzel bulduğum şarkılar var.
@dreamy Model'i de pek bilmiyorum. Bir kaç şarkısına hakimim sadece. Severim umarım.

Hayırlı olsun @kerem ilk kez kapalı seçimler olacak galiba :A konu üzerinden başvuru olurdu genelde :A şimdiden sana kolay gelsin
------

Teşekkür ederim yok baktım önceki sezonlarda da özel mesaj yoluyla başvuru yapılıyor. Bugün grup seçenleri aradan çıkarıyım dedim yarın da başka yarışmacıları tanıyacağız. :A

Üstteki dörtlüden hiçbir seçim beni şaşırtmadı ama 4'ünü de severim, bakalım hangi grup daha çok yol katedecek. :A
------

Geldi geldi merak etme. :A
Hayırlı olsun dileklerin için teşekkürler. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and slhttnmtl

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Teşekkür ederim yok baktım önceki sezonlarda da özel mesaj yoluyla başvuru yapılıyor. Bugün grup seçenleri aradan çıkarıyım dedim yarın da başka yarışmacıları tanıyacağız. :A

Üstteki dörtlüden hiçbir seçim beni şaşırtmadı ama 4'ünü de severim, bakalım hangi grup daha çok yol katedecek. :A
------

Hayırlı olsun dileklerin için teşekkürler. :A
Konuyu okuyup yorum yapmayı düşünüyordum da etiket gelince hemen cevap verdim. :A Hayırlı, uğurlu, bol eğlenceli bir sezon olsun. :bhr:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum, yoğunluğumdan dolayı katılım sağlayamayacağım ama müsait oldukça oylarımla sizlerle olacağım. :bhr:

@kerem canım hayırlı olsun. :Z

• Beğendim
  • Harika
Reactions: 12.Adam and kerem

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
hayırlı olsun @kerem MusicSurvivor keyifli bir yarışma yarışmacıların,jurilerin katılımıyla forumda keyifli etkinlik ortaya çıkacaktır 🤗 🤗

• Harika
Reactions: kerem

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559

------

Seversin diye temenni ediyorum, forumun sevebileceği tarzda şarkılar seçeceğim. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,902
Puanı
1,060
Başarılarla dolu bir sezon olmasını diliyorum, Jüri başkanı olarak oylarımla destekleyeceğim. :Z @kerem

• Harika

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Mor ve Ötesi ile katılmıştım zamanında ama tabii aynı müzik grubuyla katılma yoktu. İyi bir şekilde başlayıp, kötü bir şekilde noktalamıştım. @phoebebuffay iyi bir şekilde değerlendirmeye bak, çok iyi bir müzik grubu. :D

• Beğendim
Reactions: kerem and 12.Adam

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,926
Puanı
1,061
Sonunda efsane geri dönüyor hayırlı uğurlu olsun. :Z Açıklanan ilk isimler merakımı bayağı arttırdı daha kimlerin olacağını aşırı merak ediyorum. Çok güzel ve sorunsuz bir sezon diliyorum. :Z @kerem

• Harika

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum, yoğunluğumdan dolayı katılım sağlayamayacağım ama müsait oldukça oylarımla sizlerle olacağım. :bhr:

@kerem canım hayırlı olsun. :Z
Teşekkür ederim canım, birtek sen yoksun. :A

Seversin diye temenni ediyorum, forumun sevebileceği tarzda şarkılar seçeceğim. :A
Rakiplerini nasıl buldun? :A

Başarılarla dolu bir sezon olmasını diliyorum, Jüri başkanı olarak oylarımla destekleyeceğim. :Z @kerem
Teşekkürler canısı. :bhr:

Sonunda efsane geri dönüyor hayırlı uğurlu olsun. :Z Açıklanan ilk isimler merakımı bayağı arttırdı daha kimlerin olacağını aşırı merak ediyorum. Çok güzel ve sorunsuz bir sezon diliyorum. :Z @kerem
Özele gelsene bir sen. :A

Rakiplerime şimdiden başarılar, 9 kez kaybettikten sonra bu sefer kazanacağım :F :F
Katılacağını kim söyledi? :A
------

Efsane geri dönüyor. :Z

İlk rakipler de pek şahane. Keyifli bir sezon olur inşallah. :Z
İlk sizi aradan çıkarttım çünkü hepinizin grup seçmesi biraz tesadüf gibi oldu. Asıl dişili rakipleriniz sırada, güzel bir kadro kurmaya çalıştım. Bakalım neler olacak. :Z @phoebebuffay @dreamy @Ahmed
------

Mor ve Ötesi ile katılmıştım zamanında ama tabii aynı müzik grubuyla katılma yoktu. İyi bir şekilde başlayıp, kötü bir şekilde noktalamıştım. @phoebebuffay iyi bir şekilde değerlendirmeye bak, çok iyi bir müzik grubu. :D
Hoşgeldin, Bir Derdim Var'ı ilk hafta kullandığın an olay bitmişti. :A @phoebebuffay

Son düzenleme: