Muhteşem Yüzyıl'da kan gövdeyi götürecek-miş!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan beyazsoy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

beyazsoy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,169
Puanı
1,059
Muhteşem Yüzyıl'ın senaristi Meral Okay, NTV'de Mehmet Barlas'ın konuğu oldu. Okay, dizinin en önemli karakterlerinden Pargalı İbrahim Paşa'nın geniş biçimde tartışıldığı programda üçüncü sezonun çok iddialı olacağını söyledi.

PARGALI İDDİASI BENİ DE ÇOK ŞAŞIRTTI
Okay, dizide Süleyman'ın kızkardeşi ile evli olan Pargalı İbrahim'in asıl eşinin Hatice Sultan olmadığı yönündeki iddiaları soran Barlas'a ilginç bir yanıt verdi. "Ben de çok şaşırdım, hiç bilmiyordum" diyen Okay, öyküye çalışırken böyle bir bilgiye sahip olmadığını kaydetti. "Ben belgeleri kaynakları toplayıp çalıştığımda herkes gibi Pargalı'nın Hatice Sultan'la evli olduğunu biliyordum. Herkes öyle biliyor zaten..." diyen Okay, senaryonun harem ayağının kurgu olduğunu tekrarladı.

İKİNCİ SEZONDA KAN GÖVDEYİ GÖTÜRECEK!

Okay dizinin senaryosunun tarihi gerçeklerle uyuşmadığı yönündeki eleştirelere "Bundan tarih öğrenilmez, bu diziden tarih yaşanır" diyerek yanıtladı. Diğer yandan gelecek sezon dizide kanlı bir hikaye olacağını söyleyen Okay "bakalım o zaman ne diyecekler" dedi:

"Ancak önümüzdeki sezon hikayede benim kurgum yok. Kardeşler taht için kavgaya girecek, çok kanlı savaşlar yaşanacak... Ona ne diyecekler merak ediyorum, bunlar benim kurgum değil çünkü..."

millete bu my çok faydalı oldu:)))) diziyi iileyip kardeşim böyle tarih olmaz çok uyduruk diyip ben en iyisi dogrusunu ögreneyim demiş galiba :))))))

millete bu my çok faydalı oldu:)))) diziyi iileyip kardeşim böyle tarih olmaz çok uyduruk diyip ben en iyisi dogrusunu ögreneyim demiş galiba :))))))

burda ne demek istiyor biliyormusun biz filmde haticeyi pargalının eşi yapmadan önce bu mal tarihçiler nerdeydi şimdimi akıllarına geldi tarih düzeltmeleri.. bunu demek istiyor fosil tarih proflarımıza..

burda ne demek istiyor biliyormusun biz filmde haticeyi pargalının eşi yapmadan önce bu mal tarihçiler nerdeydi şimdimi akıllarına geldi tarih düzeltmeleri.. bunu demek istiyor fosil tarih proflarımıza..

acaba senarist bu diziyi yaparken bu tarihçiye sormuş acaba yok uyduruk hürem romanları okuyup dizi yaparsan olacagı bu

acaba senarist bu diziyi yaparken bu tarihçiye sormuş acaba yok uyduruk hürem romanları okuyup dizi yaparsan olacagı bu

şimdi izafiyet teorisinin doğruluğunu kanıtlamak için aynştayna mı başvurmak gerekiyor... bu prof daha önce hatice pargalının karısıdır demiş ve bu tüm kaynaklarada geçmiş..meral okay arayıp bak biz bu dediğini kullanacağız filmde.. yalan söylemedin dimi son kararınmı ona göre film yapalımmı diyecekti, bence çok saçma olurdu..

dızı belgesel degıl. Isterse otomatık sılah bıle koyabılır dızıye..
ozam bilmiyordum demiyecek canım istedi yaptım sizene diyecek. hem tarihi anlatıyorum diye pirim yapacan sonra bilmiyorumdum abi mazeritine sıgınccan ne güzel dünya

şimdi izafiyet teorisinin doğruluğunu kanıtlamak için aynştayna mı başvurmak gerekiyor... bu prof daha önce hatice pargalının karısıdır demiş ve bu tüm kaynaklarada geçmiş..meral okay arayıp bak biz bu dediğini kullanacağız filmde.. yalan söylemedin dimi son kararınmı ona göre film yapalımmı diyecekti, bence çok saçma olurdu..

izafiyet teorisi adı üstünde TEORİ yani henüz kanıtlanmamış aynştayndakanıtlayamamış. iyice araştırmadan uyduruk romanlardan yola çıkarak senaryo yazarsanız ben böyle biliyordum diyemezseniz. pragalı hatice sutan evli oldugu uyduruk yabancı bir tarihcinin kitabında geçiyor sadece. başkada bir yerde geçmiyor. ama senarist yeterince araştırmadan yazıyor işte :))))

zaten tsenariste diyor my nin tarihle alakası yok diye harem sahneleri kurguymuş ya dizide sadece haremde geçtiğine göre dizi tamamen kurgu :))))))))))))))

"Bundan tarih öğrenilmez, bu diziden tarih yaşanır"

Diziden tarih öğrenilmediğine katılırım ama tarih yaşanır lafına katılmıyorum. Bu çok iddialı olur ama dizide o iddia yok.