Muhteşem Yüzyıl Kösem 52.Bölüm Yorumları

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,086
Puanı
1,061
Star'da Cesur Güzel var ben de onu izliyorum şimdi, sizin Yiğit oğlan diziye atraksiyon getirmiş. :A

Ama yeni senaristler dizinin eski büyüsünü bozmuşlar ayrı bir havası vardı bu dizinin. :(
sene sonu bitsin o dizi zaten önümüzdeki sezon çöker:A

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,086
Puanı
1,061
Star yönetimi yeni sezonda devam edecek demiş. Ali Eyüboğlu sormuş. :D
yeni dizi bulana kadardır o :A vatanım sensinden önümüzdeki sezona transferler bekliyorum vadi de kör topal döner zaten fetö ile mücadeleyi anlatan dizilere devlet yardımı olacakmış :A sonra macun var dolayısıyla cvg pert olur:A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
yeni dizi bulana kadardır o :A vatanım sensinden önümüzdeki sezona transferler bekliyorum vadi de kör topal döner zaten fetö ile mücadeleyi anlatan dizilere devlet yardımı olacakmış :A sonra macun var dolayısıyla cvg pert olur:A
Macun'un bir hükmü mü kaldı artık her gün geçiliyor hafta sonu da zirveyi kaybetti. :A

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Yıllarca diziye "kadın dizisi/pembe dizi" yakıştırması yapanlara -ki bence Aşk-ı Derun da dahil olmak üzere öyle değildi- cevap verircesine bir bölüm olmuş. :D İkinci sezonun en başından beri dizi kapkaranlıktı, sarayın iç mimarisi, hasoda ve valide sultan dairesi de dahil olmak üzere değişmişti. MY evreninde ilk sezonun aksine tamamen yeni bir sayfaydı. Karanlık bölümler ilerledikçe biraz azalsa da son bir-iki bölümdür yeniden kör kuyulara düştük. Muhteşem bir zıtlık izliyoruz (daha doğrusu ben izliyorum, izleyen izledi zaten :F): O güzel pırıltılı mücevherlerin, kaftanların arasında kapkaranlık hikayeler, ölümler kalımlar... Bu bölüm de ölümle başladı ölümle bitti. Farya ve Silahtar ilk beş dakika içinde ölüp giderken şair Nefi ve Gülbahar Sultan da aramızdan ayrıldı. Gülbahar Sultan ne kadar geçmiş hikayesi doldurulmamış olsa da güzel bir karakterdi. Her zor anında Sinan Paşa'nın gelip kurtarması biraz kabak tadı verse de izliyorduk rahmetliyi. Son sahnede eliyle Sinan'a dur işareti yaparak kendi gitse de davasının devam edeceğinin sinyalini verdi. İnşallah Sinan da en kısa sürede rahmetli olur. :-)
Sultan Murad'ın çocukları hep küçük yaşlarda ölmüş, dizi ekibi de maşallah bu malzemeyi oldukça dramatikleştirip kullanıyor: Ayşe Sultan, kendisiyle birlikte oğluna ve kızına kıydı, Selim ve Süleyman da veba kaparak ölecekler önümüzdeki bölüm. Önümüzdeki bölüm fragmanı da Allahu ekberlik bir fragman, yaklaşık 45 saniye sonra izlemeye başlayacağım, hadi bakalım. :-)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Canım çok fazla Kösem çekince rastgele seçip bu bölümü izlemeye karar verdim. 48. bölümden itibaren her bölüm defalarca izlenebilecek kalitede bölümler. Tekrar izleyince diziye olan aşkım da kabardı. MY, çok seviyorum seni çok.