Netflix Midnight Mass - Mini Dizi Yorumları

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Bazen mini korku gerilim dizilerini izliyorum Neftlixde, listemde ve Netflix çok önüme atıyor.. Daha önce meşhur konaklı bir dizisi vardı onu izledim.

Ama Maid yeni bitti şimdi ilk sezonlarını izlediğim Another Life ve Lock and Key ikinci sezonlarına başlayacağım 😊😊😊 @Araf (Bu arada Another Life izlemişim özet izleyince şimşekler çaktı)

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bazen mini korku gerilim dizilerini izliyorum Neftlixde, listemde ve Netflix çok önüme atıyor.. Daha önce meşhur konaklı bir dizisi vardı onu izledim.

Ama Maid yeni bitti şimdi ilk sezonlarını izlediğim Another Life ve Lock and Key ikinci sezonlarına başlayacağım 😊😊😊 @Araf (Bu arada Another Life izlemişim özet izleyince şimşekler çaktı)
Sözde bu diziye başlayacaktın ama araya daha dizi sıkıştırıyorsun. :A

• Üzücü
Reactions: The_Erinch

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,160
Puanı
1,061
1x1

Ada ortamını düşünün; az insan var, izole de bir yaşam. Dizinin ortamı da böyle. Kasvetli bir ortamla başlıyor ve genel olarak pilot bölümü olmasının da etkisiyle karakter tanıtımıyla geçiyor bölüm.

Riley hapishaneye girip çıkıyor başlangıçta, peder yardımcısı olan kendisi, hapishanede hayatı sorgulayıp ateist oluyor, dine olan inancını kaybediyor. Hapishaneye giriş sebebi de, bir kız çocuğunun ölümüne sebep olması ve sonrasında zaten dört yıl hapis yatıp adaya, ailesinin yanına geri dönüyor. Ailesi inancına bağlı; babası balıkçı, annesi ev hanımı, erkek kardeşi var ve o da okuyor, arkadaşlarıyla aksiyonlara giriyor ve arkadaşlarının birisinin babası şerif ve aynı zamanda Müslüman. Riley hapisten girip çıkınca yeni Riley'i görünce şaşırıyorlar tabii, ateist olmuş çocukları.

Gizemli rahip, Riley'in de içinde bulundukları kiliseye gelince olaylar başlıyor. Zamanında inancı olmayan, şimdileride kiliseye gidip gelen Riley'in eski arkadaşı Erin, terk ettiği adaya da geri dönmüştür, aynı Riley gibi ama Riley'den önce ve hamiledir. Hemen akşamına bir fırtına kopar ve gündüz saatlerinde denizde hayvanların ölümüne, kuşların uçuşuna şahit olurlar. Çok kasvetli bir ortam vardır. Tabii olaylar gizemli olsa da, daha afili rahip girişi ve daha afili olaylar beklerdim. Yine de dikkat çekici bir girişti. Pilot bölümün de etkisiyle karakter tanıtımıyla geçti bu bölüm ve biraz ağırdı. Korku dizisi ama şimdilik korku üzerine bir bölüm olmadı.

7/10

Dizinin ilk bölümünü izledim ve aynı düşüncelere sahibim. Ama ilgi çekici dizi. Bakalım önümüzdeki bölümler ne olacak.

• Beğendim
Reactions: Araf