Merve Özbey - Devran | Albüm Kapağı Ve Şarkı Listesi

tolgab

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
6,585
Puanı
560
mervezbey-devranydk0z.jpg

01. Konumuz Var
02. Tebrikler
03. Devran
04. Yaramızda Kalsın
05. Kül
06. Gücüm Yetmez
07. Kalır mı Günah
08. Eyvallah

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Angelica

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
8 şarkı mı? :( Ben 10-12 bekliyordum, üzüldüm.

'Yaramızda Kalsın' yorumu gerçekten çok başarılı olmuş, beğendim o yorumu. 'Tebrikler' de güzel olmuş gibi duruyor, çıkış için gayet uygun bir şarkı. 'Yangın' şarkısını pek bilemedim henüz.

Yani tam işte bu diyemedim şimdilik ama teaserlerin çıkışlarını dinleyerek baktım. Albümü satın almayı da düşünüyordum aslında, alır mıyım bilmiyorum ama şarkıları bir an önce tam versiyon olarak dinlemeyi çok istiyorum. Bol satışlı ve bol hitli olsun. :bhr:

• Beğendim
Reactions: Angelica

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Yaramızda Kalsın ve Devran yorumları kötü bence, sadece teaserları dinleyerek konuşuyorum. İkisi de Ayşe Hatun Önal ve Onur Can Özcan’ınkilerle kıyaslanamaz. :D Belki onlardan duymaya alışık olduğum için de öyle gelmiş olabilir.

Onun dışında görmek istediğim Merve Özbey artık Duman ve Helal Ettim zamanlarındaki o hali. Bu albümde büyük ihtimal son zamanlarda yaptığı gibi arabeske bağladı. Özüne dönsün. :(

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Tam bir arabesk yorumcusu oldugunu bildiim halde yine de gittim albüme bi göz attım belki benlik bir Erdem Kınay parçası vardir. Ama malasef :(

Devran şarkı resmen katledilmiş. Çıkış şarkısı hareketli olsa da 5-6 sene önceki çıkardiği şarkıların kötü bir kopyası olmuş:(

Geri şarkılar slow diyip basmiş arabesk yanık sesini zaten...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Albümden birkaç şarkıya fena düştüm, birkaçını ise anlık dinlesem de replay yapmıyorum yani.

Albümün bana göre en iyisi 'Kül' şarkısı, çok iyi yorumlamış şarkıyı. Ardından 'Yaramızda Kalsın' yorumu mükemmel olmuş, aşırı derecede beğendim. 'Tebrikler' şarkısı çok doğru bir çıkış şarkısı olmuş, onu da sıklıkla dinliyorum. 'Gücüm Yetmez'de fazla bağırıyor gibi, bazı yerleri yorsa da o da iyi... 'Devran' şarkısını pek beğenemedim ben. 'Kalır mı Günah' şarkısı da iyi duruyor ama daha tam ısınamadım. 'Konumuz Var' fena değil, ısınamadım diyebilirim. 'Eyvallah' da fena değil.

Albüm genel olarak iyi ama 2-3 şarkı daha olsaymış keşke, tabi albüm yapmak da kolay değil anlıyoruz ama ne bileyim, o kadar yıldır bekliyoruz. Genel olarak da beğendiğim bir albüm, bana hitap ediyor. Yolu apaçık olsun, yaz boyu dinleyeceğim sanırım. :X

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Yaramızda Kalsın orijinalinin yerini tutmuyor ama başarılı bir remake olmuş :( Çıkış parçası Devran da bir o kadar kötü, diğerlerini dinleyince yorumlarım.

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
‘Tebrikler’ harika ve albümün en iyi şarkısı bana göre. Çıkış için doğru tercih yapmış. :Z

‘Devran’ katledilmiş diyebiliriz. Bir Ayşe Hatun’un yorumuna bakıyorum bir bu yoruma... ‘Yaramızda Kalsın’ı da beklediğimden iyi seslendirmiş.

Diğer şarkılardan sevdiğim yok ‘Kül’ ve ‘Konumuz Var’ haricinde. :( İkinci klibin Kül’e gelme ihtimali yüksek.