Medcezir - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
77. BÖLÜM (FİNAL)
Dün itibariyle canım dizimi 3. kez bitirdim. Çok güzel bir 1.5 ay yaşattı bana yeniden. Bu izleyişimde daha da merakla izledim ve hiç sıkılmadım. En güzel dizi sonlarından biri diyebilirim. Orkun'un Ayşe, Leyla ve Giray üçlüsünü kaçırması da finale ayrı bir heyecan katmış. Orkun'un, Yaman'ın hayatını kurtarmasına rağmen onu bıçaklayışı ne kadar haysiyetsiz bir karakter olduğunu bir kez daha gösterdi. Neyse ki tımarhaneye yattı da layığını buldu.

Efsane 4'lüyü çok özleyeceğim. Hoşçakal Medcezir...
Bu ayrılık çok uzun süreli olmayacak yeniden buluşmak üzere.
Çok garip bir şekilde dizi sıkmadan izlettiriyor, halbuki aşırı aksiyonlu ya da heyecanlı bir iş de değil. Ama doya doya o sahnelere düşmek... Üçüncü kez başlayacağım ben de ama 2021'de olacak gibi. :bhr:

• Harika
Reactions: serhatt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,504
Puanı
1,060
Çok garip bir şekilde dizi sıkmadan izlettiriyor, halbuki aşırı aksiyonlu ya da heyecanlı bir iş de değil. Ama doya doya o sahnelere düşmek... Üçüncü kez başlayacağım ben de ama 2021'de olacak gibi. :bhr:
Bence o kadar beklemeyeceksin :D

Bu izleyişimde Yaman ve Mira'dan çok Eylül-Mert çiftine düştüm :A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bence o kadar beklemeyeceksin :D

Bu izleyişimde Yaman ve Mira'dan çok Eylül-Mert çiftine düştüm :A
Hahaha ben de ilk izleyişimde Yaman-Mira, ikinci izleyişimde Eylül-Mert'e düşmüştüm. Bir daha izlersem büyük ihtimal Ender ve Selim'e düşerim gibi. :A

Bu yıl listemde farklı diziler var, onları izleyeceğim. Ezel'le başladık bakalım. :D

• Güldürdün
Reactions: serhatt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,504
Puanı
1,060
Hahaha ben de ilk izleyişimde Yaman-Mira, ikinci izleyişimde Eylül-Mert'e düşmüştüm. Bir daha izlersem büyük ihtimal Ender ve Selim'e düşerim gibi. :A

Bu yıl listemde farklı diziler var, onları izleyeceğim. Ezel'le başladık bakalım. :D
Ender'le Selim'in yer apayrıdır herkeste onlar gibisi zor gelir :(

Ezel hiç benlik değil ya çok kasvetli :A

• Güldürdün

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1, 2, 3, 4 ve 5. BÖLÜM

Olmaktan korktuğum yerdeyim, üçüncü kez Medcezir'deyim!

Çok özlemişim her şeyini... Repliklerden karakterlere, dizinin müziklerinden çiftlerimize kadar. Yaman & Mira yavaştan yüklenmeye başlıyor, Eylül & Mert ikilisi biraz daha uzak gibi ama onlardan da kısa sürede atılım bekliyoruz. İlk beş bölüm Yaman'ın eve girmesi, Ender'in kabul etmesi vs. üzerinden ilerledi. Ender'i (Mine Tugay) izlemeyi çok özlemişim, bu role ne kadar da yakışmış ama. :bhr:

Yaman'ın Tozludere ekibi beni çok bayıyor sadece. İleri bölümlerde renk katacaklar en azından, şu ilk bölümlerdeki mıymıylıklarından uzaklaşalım da. :T:

• Harika
Reactions: Yakamoz-Asi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Dosi, @Tolstoyevski görün bak yönetici. Artistlik yapıyormuşum zamanında. :A
Onlar mazide kaldı.
Ayrıca geyik işini sende yapıyorsun :A @Tolstoyevski

Şov yapmış ama sözde kalmış, konuda silinen mesaj yok artı baya da geyik dönmüş :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Onlar mazide kaldı.
Ayrıca geyik işini sende yapıyorsun :A @Tolstoyevski
Yıllar önce ciddiyetimle nam salmış birisiydim işte. :A
Şov yapmış ama sözde kalmış, konuda silinen mesaj yok artı baya da geyik dönmüş :A

@xemrexxx yapıyordu genelde geyiği, tabii o dönem aktifliğim de giderek azalmaya başlıyordu, 2015'te daha da azalmaya başladı ve sonraları tamamen gittim. :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
15. BÖLÜM

En sevdiğim 'Medcezir' bölümü galiba, bu bölümü hiç unutamıyorum. Hem aşk hem hüzün hem ayrılık hem barış her şeyin hissettirildiği bölüm...

Tan olayı yaşandı ve bitti, Sedef diziye geldi ki en büyük renklerinden biri. Eylül ve Mert bu bölümle birlikte aşka başladı diyebiliriz, çok tatlılar. Yaman ve Mira da güzel gidiyordu ama Leyla diziye katılınca araları açıldı. Leyla'yı da hiç sevmiyorum gerçi. :T:

Son sahne efsaneydi... Mira'nın ''İsyan'' yorumu unutulmaz ve efsane! O son sahnede ''Burası Tozludere değil'' lafı... Unutulmaz sahnelerden biri. İlk izleyişimden sonra bu bölümün etkisinden çıkamamıştım.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
25. BÖLÜM

En sevdiğim 'Medcezir' bölümlerinden biri. Ayşenil Şamlıoğlu ve Berk Cankat'ın konuk olduğu bölümdü. Ayşenil Şamlıoğlu 'Bahriye Teyze' rolüyle, Berk Cankat da 'Cem' rolüyle karşımızdaydı. Bahriye teyzenin yakında öleceğini öğrendik, keşke daha uzun bölüm konuk olsaydı. Çok kısa kaldı ikisi de...

Asım Şekip Kaya kalp krizi geçirdi, süper kahramanımız Yaman kurtardı. :bhr:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
38. BÖLÜM (SEZON FİNALİ)

Ender'i son kez izlemek, çok üzücü çok... Sinan ile ilişki yaşaması da ayrı bir üzücü oldu, Selim'in aklında öyle kaldı. Ender ve Selim'i yeni sezonda da izlemeyi çok isterdim. Ne diyeyim...

Nadir olayları çok sıktı, Yaman'ın babası öldü.

Yaman ve Mira'nın arası bozuldu, Mira ABD'ye gitme kararı aldı. Mert ve Eylül'ün araları da hafiften bozuldu gibi. Yıkıcı bölümlerden oldu yani.

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@Yiğitt üç günde 13 bölüm izleyip birinci sezonu bitirmiş. :A Bir günde de 10 bölüm izlemiş ve 25'e gelmiş, onun için 13 bölüm az bile. :A

• Güldürdün

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@Yiğitt üç günde 13 bölüm izleyip birinci sezonu bitirmiş. :A Bir günde de 10 bölüm izlemiş ve 25'e gelmiş, onun için 13 bölüm az bile. :A
İş yaparken de açıyorum bir taraftan izliyorum, iki bilgisayar olunca ortamda. :A Ek olarak bazı sahneleri de atlıyorum, Nadir'in sahneleri çok gereksiz mesela. :T: 41'e geldim bile... Haftalık dizilerimi de bıraktım şimdilik, Medcezir bitene kadar hiçbirini izlemeyeceğim.

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İş yaparken de açıyorum bir taraftan izliyorum, iki bilgisayar olunca ortamda. :A Ek olarak bazı sahneleri de atlıyorum, Nadir'in sahneleri çok gereksiz mesela. :T: 41'e geldim bile... Haftalık dizilerimi de bıraktım şimdilik, Medcezir bitene kadar hiçbirini izlemeyeceğim.
Arka planda açıp izliyorsun atlamalı bir şekilde yani, diğer türlü bitmez zaten. :A

• Güldürdün

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Arka planda açıp izliyorsun atlamalı bir şekilde yani, diğer türlü bitmez zaten. :A
Arka planda açmıyorum, yan ekranda diziyi FUL izliyorum. Bir bilgisayarda iş yapıyorum. Atlamalı derken bir bölümde toplam 10-15 dakika atlamıyorumdur. Sabah 9-10'dan akşam 12'ye kadar ful izliyorum anladığın, her türlü bitmiş oluyor gibi hatta eksik bile izlemişim. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Arka planda açmıyorum, yan ekranda diziyi FUL izliyorum. Bir bilgisayarda iş yapıyorum. Atlamalı derken bir bölümde toplam 10-15 dakika atlamıyorumdur. Sabah 9-10'dan akşam 12'ye kadar ful izliyorum anladığın, her türlü bitmiş oluyor gibi hatta eksik bile izlemişim. :A
Sabahtan akşama kadar Medcezir izliyorsun yani kısacası. :A

• Güldürdün

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
63. BÖLÜM

Finale doğru gidiyorum. Nadir olayı bitti sonunda, gerçekten çok sıkmıştı. Leyla'dan da kurtulsaydık bu vesileyle ama hala dizide etkili olmaya devam ediyor. Sude ve Kenan'ın olayı da sıktı, videolar yayınlanıyorsa yayınlansaydı kaç bölümdür Sude bu halde tehdit ediliyor ve her şeye bu tehdit yön veriyor. Kenan ve Sude kavga ederken Mira, Kenan'ı vurdu. Olayı ise Yaman üstlendi. Yaman'ın annesi de doğal olarak bu evliliğe karşı olduğunu açıkladı. Bakalım bizimkiler nasıl aşacak bu olayı?

Sevgililer Günü kutlaması da çok güzeldi, bizimkiler Ağva'ya gitti. Orada daha çok sahneler izlemeyi isterdim. Tabi Ağva yolunda çalan 'Aşktan Ne Haber' şarkısı ve o unutulmaz sahneyi bırakıyorum buraya.