Spor Mbaye Diagne

Tolstoyevski

Moderatör
Galatasaray’ın şampiyonluk adına önemli bir hamlede bulunarak transfer ettiği yeni forveti. 2017-2018 sezonun ikinci yarısında geldiği Kasımpaşa’da aynı sezon ayağının tozuyla 12 gol atmış, akabindeki 18-19 sezonun ilk yarısındaki 17 maçta 20 gol 2 asist sayı yapmış olan 27 yaşındaki Goril-golcü. Şampiyonluğa katkı sağlaması durumunda maliyetini fazlasıyla çıkaracak, en kötü durumda dahi satıldığında zarar ettirmeyecek yatırımlardandır. Leblebi gibi goller atması ve 30 gol barajını aşması beklenmektedir.

4.5 yıllık sözleşme imzalayan Diagne’nin yıllık 2.3 milyon Euro maaş alacağı konuşuluyor. İşte bir ekşi sözlük yazarının Diagne ve Alan transferi hakkında yorumu:

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Moderatör
Galatasaray'ın 2019 şampiyonluğunda büyük katkı sahibi forvet oyuncusu.

Takımın forvet aradığı şu zamanlarda yokluğu çok belli olan bir adam Diagne. Lig tarihinin gördüğü en komple forvetlerden biri.
Profesyonel olmayan sorunlu bir forvet idi ama fiziki olarak iş yapıyordu. Rize'ye attığı o gol, şampiyonluğa önemli katkı sağlamıştı mesela...

Gerekli24

Favori Üye
2 Şubat 2020
1,594
827
114
17
Bursa
Biraz gol atmayınca diğer takım taraflarının daha önceleri de olduğu gibi hemen balon lafının yapıştırıldığı oyunculardan biridir. İlk başlarda aynısını Beşiktaşlı Gomez için de demişlerdi. :A

20dakikaözgür

Yeni Üye
29 Temmuz 2013
17
10
24
diagne canlı izledim çinde.türkiyede insanlar kasımpaşada oynarken bilirken ben çinde yaşıyan bir arkadaşımla çinde çıplak gözle izledim müthiş oyuncu izlediğim maçta 2 gol attı zaten.kasımpaşa bedelsiz aldı çok büyük iş yaptılar.