MasterChef Türkiye'de Yaşanan Diskalifiye, İzleyicilerin Tepkisini Topladı!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
UgurYilmazDeniz.jpg

MasterChef Türkiye yarışmacılarından Uğur Yılmaz Deniz'in, yaklaşık bir hafta önce, 21 Kasım 2020 tarihinde Acun Ilıcalı'nın yapmış olduğu açıklama ile yarışmadan diskalifiye edildiği duyurulmuştu. Uğur'un yarışmadan diskalifiye edilmesinin sebebi ise, sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlardı.

Uğur'un yarışmadan nasıl ayrılacağı ise merak konusuydu. Bu sorunun yanıtı dün akşam yayınlanan bölümle birlikte verilmiş oldu. 21 Kasım 2020 Cumartesi günü diskalifiye edildiği açıklanan Uğur'un yarışmadaki görüntüleri düne kadar, yani 29 Kasım Pazar tarihine kadar yayınlanmaya devam etti.

Dün akşam ise yarışmanın üç şefi, Uğur'un sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlardan ötürü yarışma ile ilişiğinin kesildiğini kendisine duyurdu. Somer Şef, "Sosyal medyada çıkan talihsiz haberleri hepimiz biliyoruz. Bunun üzerine yarışmaya devam etmenin uygun olmayacağına karar verdik." dedi.

Uğur ise, "Şef öncelikle bu sebepten dolayı önünüze gelmek ve ayrılıyor olmak gerçekten hiç istemediğim olaydı. Sosyal medyaya başladığımda hiç aklımda böyle bir şey yoktu. O zaman ailevi problemler yaşamıştım. Çok fazla ağzımdan küfür çıktı, her yere saldırdım. Seneler geçtikçe olgunlaşıyoruz ve pişman oldum. Öncelikle sizlerden, tüm insanlardan özür diliyorum. Ne desem bilmiyorum şefim." ifadelerini kullandı.

Uğur'un ağladığı ve defalarca özür dilediği görüntülerin, müzik eşliğinde dakikalarca ekranda gösterilmesi izleyicilerin tepkisini topladı.

Uğur Yılmaz Deniz'in dün akşam diskalifiye görüntülerinin yayınlanmasının ardından yayınladığı açıklaması şu şekilde:

İzleyicilerden gelen tepkilerin bazıları ise aşağıdaki gibi:

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ya bi bıraksın @Sherlock konuyu da düzenle istersen 8-9 yıl öncesi falan değil 1-2 sene önce de ırklara, kişilere küfür etmişliği 15 yaşındaki kız hakkında yorumları falan var.

Acun'un da yaptığı karaktersizlik tabii. Böyle bir durumdan bile reyting alıyor olması artık rezalet direkt ele geç. Zaten özür falan da dilediğine göre bu karaktersiz 1-2 yıla geri döner merak etmeyin nasıl Nihat Doğan döndüyse Survivor'a.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ya bi bıraksın @Sherlock konuyu da düzenle istersen 8-9 yıl öncesi falan değil 1-2 sene önce de ırklara, kişilere küfür etmişliği 15 yaşındaki kız hakkında yorumları falan var.
Ağırlığı 8-9 yıl önce diye o şekilde yazmıştım hocam, düzenledim o kısmı.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060

Acun'un da yaptığı karaktersizlik tabii. Böyle bir durumdan bile reyting alıyor olması artık rezalet direkt ele geç. Zaten özür falan da dilediğine göre bu karaktersiz 1-2 yıla geri döner merak etmeyin nasıl Nihat Doğan döndüyse Survivor'a.
Survivor zamanı Ersin'in köpeği ile alakalı mevzudan sonra bu programda da bu durum için tepki topladı.
Az önce bir profilde de yazdım, bu olay nedeni ile kendine zarar verse suçlusu kim olacak?
Dediğin gibi 2019 senesinede ait yazılar var ama böyle 1 hafta sonrasında bu bölüm ile bu şekilde daha fazla rencide edilmemeliydi. O diskalifiye ettik mesajından sonra ogünden itibaren ekranda görünmemeliydi. Geçen hafta dediğimi doğruluyor, Acun çok önceden zaten biliyordu olayı, sadece kendince doğru olan zamanlamada ortaya çıkardı.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ağırlığı 8-9 yıl önce diye o şekilde yazmıştım hocam, düzenledim o kısmı.
Hocam işte pr yapıyorlar 16-17 yaşında yazdı diye ama 23-24 yaşında yazdığı şeyler çok daha ağır. 2018'de 15 yaşındaki kıza, Kürt halkına ve Fenerbahçe başkanlarına yazdıkları bile tek başına sebep.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Survivor zamanı Ersin'in köpeği ile alakalı mevzudan sonra bu programda da bu durum için tepki topladı.
Az önce bir profilde de yazdım, bu olay nedeni ile kendine zarar verse suçlusu kim olacak?
Dediğin gibi 2019 senesinede ait yazılar var ama böyle 1 hafta sonrasında bu bölüm ile bu şekilde daha fazla rencide edilmemeliydi. O diskalifiye ettik mesajından sonra ogünden itibaren ekranda görünmemeliydi. Geçen hafta dediğimi doğruluyor, Acun çok önceden zaten biliyordu olayı, sadece kendince doğru olan zamanlamada ortaya çıkardı.
Yaaaa kendisine bir şey yapmaaaaaaaz.
Bizim ülke insanı şu karaktersiz çocuğu bile savunuyor hocamın açtığı konudaki twitlere bakarsan anlarsın :A
Ben sana olanları ve olacakları sırayla yazayım. Acun bu çocukla konuştu seni bu sene kovacam ama 1-2 sene sonra yine yarışmalarımda olacaksın dedi. Çocuk da tamam Acun abim sen nasıl doğru biliyorsan öyle yap falan dedi işte. Zaten bu şekikde olmasa bu çocuk twitterden tv8'e falan teşekkür etmez beni ne güzel ağlattınız diye mi teşekkür edecek :A
Aynısı Özgecen Aslan olayında da oldu. Nihat'ı almadı 1-2 sene sonra götürdü yarışmaya. Acun reyting için değer falan hiçbir şey dinlemeyecek tarzda bir adam. Bu adamı da 1-2 sene içinde tv8'de görmezsek adam Aykut değil.

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
- Uğur'cum şimdi biz seni TV önünde aşağılayacağız ki, tepki çeksin, yarışmanın reklamı olsun, reytingler tavan yapsın sonra sana Acun Medya'da bir iş ayarlarız.

+ Tamam abi

- Tşk

+ Ö.d.

Ne Survivor'un ne bu program'ın tadı tuzu kaldı artık. Birisi aşk yarışmasına döndü zaten. Reyting uğruna nasıl da gerçeklikten ödün veriliyor.

• Beğendim
Reactions: STAR and xdragxx

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
İki yüzlüsün Acun. Bilerek küçük hesapların eline verdi parayı onlarda bir gecede adamın bütün eski tivitlerini ortaya çıkardılar. Bu adamın yazdıklarını yarışma öncesinde bilmediklerini kimse inkar edemez. El birliğiyle sırf reyting için bir insanın geleceği ile oynadılar. Sevgili Acun bey keşke bu kararı Nihat Doğan ve Yasin Obuz'da da alabilseydi.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Hocam işte pr yapıyorlar 16-17 yaşında yazdı diye ama 23-24 yaşında yazdığı şeyler çok daha ağır. 2018'de 15 yaşındaki kıza, Kürt halkına ve Fenerbahçe başkanlarına yazdıkları bile tek başına sebep.
Hocam buna tam anlamıyla katılmıyorum, Acun’un yaptığı rezalet ama Nihat Doğan meselesi ile pek alakası yok bence bu durumun. 23-24 de çok büyük bir yaş değil, Nihat Doğan malum tweetleri attığında yetişkin bir bireydi ve attığı tweet çok çok daha ağırdı dozaj olarak.

Sosyal medyadan küfür etmesi elbette hoş karşılanacak bir durum değil ama adamı reyting malzemesi yaptılar bu yüzden. Bu yüzden intihar bile edebilir bir insan, intihar etmesini geçtim büyük bir kitlenin önüne de atmış oluyorlar, olayları biraz o şekilde ele almak lazım. Bu adam öldürülse sorumluluk kabul edecek mi mesela Acun ve ekibi? Etmeyecek elbette.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Hocam buna tam anlamıyla katılmıyorum, Acun’un yaptığı rezalet ama Nihat Doğan meselesi ile pek alakası yok bence bu durumun. 23-24 de çok büyük bir yaş değil, Nihat Doğan malum tweetleri attığında yetişkin bir bireydi ve attığı tweet çok çok daha ağırdı dozaj olarak.

Sosyal medyadan küfür etmesi elbette hoş karşılanacak bir durum değil ama adamı reyting malzemesi yaptılar bu yüzden. Bu yüzden intihar bile edebilir bir insan, intihar etmesini geçtim büyük bir kitlenin önüne de atmış oluyorlar, olayları biraz o şekilde ele almak lazım. Bu adam öldürülse sorumluluk kabul edecek mi mesela Acun ve ekibi? Etmeyecek elbette.
Hocam dosi'ye de dedim ben de DR gibi düşünüyorum karşılıklı anlaşmalar var ortada merak etmeyin siz :A
23-24 büyük yaş değil mi yapma etme hocam insanlar o yaşta ev, bark sahibi oluyor nasıl büyük bir yaş değil. Bu çocuğun 15 yaşındaki kız için yazdığı twit sübyancılığa bile girer.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Ben sana olanları ve olacakları sırayla yazayım. Acun bu çocukla konuştu seni bu sene kovacam ama 1-2 sene sonra yine yarışmalarımda olacaksın dedi. Çocuk da tamam Acun abim sen nasıl doğru biliyorsan öyle yap falan dedi işte. Zaten bu şekikde olmasa bu çocuk twitterden tv8'e falan teşekkür etmez beni ne güzel ağlattınız diye mi teşekkür edecek :A

- Uğur'cum şimdi biz seni TV önünde aşağılayacağız ki, tepki çeksin, yarışmanın reklamı olsun, reytingler tavan yapsın sonra sana Acun Medya'da bir iş ayarlarız.

+ Tamam abi

- Tşk

+ Ö.d.

Ne Survivor'un ne bu program'ın tadı tuzu kaldı artık. Birisi aşk yarışmasına döndü zaten. Reyting uğruna nasıl da gerçeklikten ödün veriliyor.
Ebt0BTdVcAI5xGb.jpg

• Beğendim
Reactions: DR

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Arkadaşlar Acun'un bu kadar acemi olacağını sanmıyorum. Eminim Uğur'un kendisi buna müsade etmiştir. Sonuçta yarışma'ya çoğu kişi artık büyük ödül için değil, yarışma sonrasında fenomen olup instagram'da reklam yapmak için katılıyor. Bir yarışma'yı kazanma ihtimali takipçi kazanma ihtimalinden kat kat daha az. Böyle bir olay Uğur'a o yarışmadan daha fazla şey kazandırdı ve kendisi de bunun farkında.

Eski devirde kaldı büyük ödül için katılınan yarışmalar, artık amaç kendini göstermek. Bu yüzden artık her yarışmada elenen kişinin yerine hep birisi geliyor, bu yüzden O Ses Türkiye bu sene yok. Pandemi bahane.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Hocam dosi'ye de dedim ben de DR gibi düşünüyorum karşılıklı anlaşmalar var ortada merak etmeyin siz :A
23-24 büyük yaş değil mi yapma etme hocam insanlar o yaşta ev, bark sahibi oluyor nasıl büyük bir yaş değil. Bu çocuğun 15 yaşındaki kız için yazdığı twit sübyancılığa bile girer.
Kimsenin karşılıklı anlaşarak kendisini bu duruma düşüreceğini düşünmüyorum hocam. Yarışma öncesi sözleşme imzalamıştır ve bir haftadır ne yaşarsa yaşasın sesini çıkaramamıştır muhtemelen. Ki dediğim gibi attığı tweetler doğru değil, o konuda hemfikirim ama o tweetlerin ortaya çıkmasından sonra bunlar yaşanmamalıydı.

Survivor’la, Nihat Doğan’la falan karşılaştırılmasına hiç katılmıyorum. Ne Survivor’da herhangi bir yarışmacıya, ne de Nihat Doğan’a bu şekilde bir muamele uygulanmadı bugüne kadar. Tamamen kişiye, kişinin arkasındaki güce göre muamele. @mesmeso61 de belirtmiş yukarıda, Yasin’e böyle bir şey asla yapamadı geçen sene mesela.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Kimsenin karşılıklı anlaşarak kendisini bu duruma düşüreceğini düşünmüyorum hocam. Yarışma öncesi sözleşme imzalamıştır ve bir haftadır ne yaşarsa yaşasın sesini çıkaramamıştır muhtemelen. Ki dediğim gibi attığı tweetler doğru değil, o konuda hemfikirim ama o tweetlerin ortaya çıkmasından sonra bunlar yaşanmamalıydı.

Survivor’la, Nihat Doğan’la falan karşılaştırılmasına hiç katılmıyorum. Ne Survivor’da herhangi bir yarışmacıya, ne de Nihat Doğan’a bu şekilde bir muamele uygulanmadı bugüne kadar. Tamamen kişiye, kişinin arkasındaki güce göre muamele. @mesmeso61 de belirtmiş yukarıda, Yasin’e böyle bir şey asla yapamadı geçen sene mesela.
Millet İnstagram'da takipçi kazanmak için ne çileler çekiyor. Kendini aptal yerine koyan kim, skandal yaratan kim. Bu ne ki? En azından bütün sayfalardaki gönderilerin altına "Kocam evde yok, kim bana gelir?" yazmaktan daha kolay. :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Hocam benim Acun'u sevmediğimi biliyorsun zaten. Acun kendi işine nasıl geliyorsa öyle davranacak bir tip. Nihat Doğan sence Özgecan olayından sonra yarışmaya alınmalı mıydı mesela ben diyorum ki bu Acun denen adam olayı unutturup aldı 1-2 sene sonra. Aynısını buna da yapacak bakın görün.
Düştüğü durumda bir şey yok bence aksine herkes bu çocuğa düşmanken birçok kişi savunur hale geldi :A Aslında çocuk aklanmış oldu. 2018'de attığı twitler ortadayken herkes 8-9 sene önce daha çocuktu diyorlar :A

• Beğendim

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Hocam benim Acun'u sevmediğimi biliyorsun zaten. Acun kendi işine nasıl geliyorsa öyle davranacak bir tip. Nihat Doğan sence Özgecan olayından sonra yarışmaya alınmalı mıydı mesela ben diyorum ki bu Acun denen adam olayı unutturup aldı 1-2 sene sonra. Aynısını buna da yapacak bakın görün.
Düştüğü durumda bir şey yok bence aksine herkes bu çocuğa düşmanken birçok kişi savunur hale geldi :A Aslında çocuk aklanmış oldu. 2018'de attığı twitler ortadayken herkes 8-9 sene önce daha çocuktu diyor :A
Bence bu konu hakkında konuşup Acun'un ekmeğine yağ sürüyoruz. Ben bu sene Survivor ile Acunun milletin beynini nasıl yıkadığını gördüm. Millet çıldırmış gibiydi. Survivor'un artık Survivor olduğunu bile kabul ettiremiyorduk. Artık boşverelim. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bence bu konu hakkında konuşup Acun'un ekmeğine yağ sürüyoruz. Ben bu sene Survivor ile Acunun milletin beynini nasıl yıkadığını gördüm. Millet çıldırmış gibiydi. Survivor'un artık Survivor olduğunu bile kabul ettiremiyorduk. Artık boşverelim. :A
Burada konuşalım bari twitterdan falan konuşsak dediğin gibi ekmeğine yağ sürmüş oluruz :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Daha 1-2 hafta önce şefleri Bursa nasıldı dedikleri zaman Bursa güzeldi diyip devamında nerdeyse küfürlü besteye girecekti bu çocuk bi de onu da hatırlatayım :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Düştüğü durumda bir şey yok bence aksine herkes bu çocuğa düşmanken birçok kişi savunur hale geldi :A Aslında çocuk aklanmış oldu. 2018'de attığı twitler ortadayken herkes 8-9 sene önce daha çocuktu diyorlar :A
Mevzu o zaten işte hocam. Nihat Doğan’a, Taner Tolga Tarlacı’ya, Yasin Obuz’a ve hatta o kanalda magazin/moda programı yapanların hiçbirine asla bu tarz bir muamele yapılmadı, çünkü yapamazlar. :D Küfürlü tweet atmanın cezası asla bu değil.