2018 Mary Poppins: Sihirli Dadı / Mary Poppins Returns - Film Yorumları

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
2013291-564830050.jpg

Mary Poppins Returns (2018)

Tür: Aile, Fantastik, Müzikal
Senaryo: David Magee
Yönetmen: Rob Marshall

Oyuncular:
Emily Blunt
Meryl Streep
Lin-Manuel Miranda
Colin Firth
Emily Mortimer
Ben Whishaw
Julie Walters

Filmin Konusu

Film, 1930'larda Londra'nın Büyük Buhran döneminde (Orijinal romanların yazıldığı dönemde) geçiyor ve PL Travers'ın diğer yedi kitabındaki mal zenginliğinden çıkıyor. Hikâyede Michael (Whishaw) ve Jane (Mortimer) artık büyümüşlerdir, Michael, üç çocuğu ve kâhyaları Ellen'la (Walters) birlikte Cherry Tree Lane'de yaşamaktadırlar. Michael kişisel bir kayıp yaşadıktan sonra esrarengiz dadı Mary Poppins (Blunt) tekrar Banks'lerin hayatına girer ve iyimser sokak lambası yakıcısı Jack'le (Miranda) birlikte eşsiz sihir becerilerini kullanarak ailenin hayatlarında eksik olan mutluluk ve merak hissini yeniden keşfetmelerine yardımcı olur. Mary Poppins aynı zamanda çocukları eksantrik kuzeni Topsy (Streep) dahil olmak üzere renkli ve tuhaf karakterlerle tanıştırır.

Filmin Fragmanı

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Büyük merakla bekliyordum ama her yerde Türkçe dublaj girdiğini görünce çıldırdım. İnanılmaz gerçekten koskoca ülkede filmi orijinal dilinde izleyemiyoruz. Allah belanızı versin.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Filmden beklentim büyüktü. Sihirli dadı kulağa hoş geldi ve yiğenlerimle birlikte izlemeye karar verdik. Türkçe dublaj izledik mecburen.
Film aslında animasyon ve müzikal film kategorisine daha uygun.
Filmde abartılı bir şekilde fazla şarkı vardı.Çocuklar bir süre sonra sıkılıp bıraktılar ve filmdeki müziklerde fazla yordu bizi. Güzel olan kısmı eski zamanları iyi yansıtmaları. Kostüm ve çekim o yönden başarılıydı.
Mary Poppis'i pek beğenemedim. Çok soğuk bir görünüme sahipti. Biraz güleryüzlü olmasını tercih ederdim.
Bu seneki diğer çocuklara yönelil filmlerde en zayıf gördüğüm film oldu.
5.5/10