Mart Ayında Kanallar Ne Kadar İzlendi ? Mart Ayı Genel İzlenme Oranları Açıklandı !

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Evet arkadaşlar Kanalların Mart ayı performansları açıklandı SMG CONNECTED sitesinden 15'er günlük ortalamaların A.O'nı alarak hazırladığım tabloyu sizlere sunuyorum..

lmztg.jpg

Bu ayın 1. Kanalı uzun bir süredir lider olan Star TV oldu,tebrikler. Show TV'den transefer ettiği Muhteşem Yüzyıl ve Acun Ilıcalı ile rakiplerine fark atan Star TV bu ayda özellikle AB başarısından söz ettirdi.

Geçen yıl aldığı oranları mumla arayan Kanal D ise aylardır ikincilikle yetiniyor. Bu sene dizilerinin reytinglerinin düşmesi ile ve İntikam'ın önceki projeler kadar başarılı olamamasından dolayı yükselemiyor Nisan ayında Kanal D nasıl bir atılım yapacak göreceğiz.

ATV ise iyi dizilerinin yanına yeni bol reytingli projeler üretemiyor hafta sonu ve çarşambaya çözüm bulamayan ATV bakalım bu ay neler yapacak.

Fox TV ise bu ay yükselişte kanal uzun yıllardır devam eden dizileri ve bu ay iyi izlenen filmleri yayına sokarak yükseldi Karagül ve yeni projeleri ile Nisan ayında adından söz ettirecek gibi.

Show TV ise Mart ayınıda bir tek Pis Yedili ile geçirdi. Benzemez Kimse Sana ve yeni dizileri, yarışma programlarını bu ay Nisan ayında sokacak olan Show TV neler yapacak hep birlikte göreceğiz.

STV Total'i iyi iken AB'si vasat. AB'ye artık bir çözüm bulması gerekiyor.

TRT 1 ise Total sıralamasında 8. kanal olurken reklam verenin gözdesi AB'de ise 4. kanal olmayı başardı.

8 kanal harici diğer kanalların reytingleri ve detaylı izlenme oranları linklerde :
http://www.connectedvivaki.com/1-15-mart-2013-tv-verileri/
http://www.connectedvivaki.com/16-31-mart-2013-tv-verileri/

PRİME TİME SIRALAMASI

KANALLAR

MART AYI TOTAL REYTİNGLERİMART AYI AB REYTİNGLERİ

STAR TV

15,0317,97

KANAL D

14,2114,75

ATV

11,3611,48

FOX TV

7,155,79

SHOW TV

5,324,83

STV

5,032,91

TRT 1

4,746,09

(NOT : Bu veriler SMG CONNECTED sitesinde yayınlanan TNS 1-15 Mart ayı reyting ortalaması ve 16-31 Mart reyting ortalamalarının aritmetik ortalama yaparak hesapladığım verilerdir.)

ÖZET OLARAK TOTAL'DE SIRALAMA :

STAR TV - KANAL D - ATV - FOX TV - SHOW TV - STV - TRT 1

AB'DE SIRALAMA :

STAR TV - KANAL D - ATV - TRT 1 - FOX TV - SHOW TV - STV

Son düzenleme:

charming

Kırılgan
Favori Üye
Reaksiyon puanı
133
Puanı
164
Star Tv.'yi izliyorum ben daha çok, o yüzden tebrik ediyorum Star'ı. :)

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
prime timöe sıralamasıymış :D

Kanal D ve Star Tv`ye tebrikler. :)

Ama Mart ayında da en çok izlenen kanal yine Kanal D oldu, hem totalde hem A/B`de. Bu sonuçlar Prime Time.
Tüm günde yine Kanal D zirvede.

http://www.kanald.com.tr/anahaberbulteni/Haberler/Zirvenin-adi-yine-Kanal-D/44013.aspx
Başlık eklendi tüm gün sıralaması ve detayları linklerde ben sadece TOTAL ve AB Prime Time sonuçları üzerinden değerlendirme yaptım.

- - - Ekleme - - -

GÜNCEL!

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Kanal D ve Star TV'yi tebrik ederim.

Atv ve FOX ta basarilarini sürdürmüsler :)

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
Tebrikler kanal D ve star'a ama maçkardan bittikten sonra star şok düşüş yaşar :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Show hariç(şimdilik) 3 kanaldan da bişeyler izliyorum.Hepsine tebrikler.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Benzemez Kimse Sana ya da Pis Yedili'yi izlemiyormusun?
Yok BKS star'daykende izlememiştim.Pis yedili ilk bölüm diye okula ergen yeğenler izlerken bi izlemiştim sonrasinda izlemedim hiç :confused: MY AFK(emirin yolu hariç) gibi diziler yapsa gene bakarım:)