Manisa 2014 Yerel Seçim Tahminleri ve Sonuçları

dizi kolik

Favori Üye
15 Aralık 2011
20,247
6,770
1,059
Valla kimileri demiş ki Cengiz Ergün'den Manisa kurtulmak istiyor. Ben daha Cengiz Ergün'ü siyasilerden başka kötüleyen görmedim. Manisalı'nın çok sevdiği birisi, ben Manisalı değilim ama burada akrabalarım var yaşayan ve bende kaldım. Manisa köyken şimdi çok modern bir görünüme kavuştu, kimse bunu inkar edemez ama hala gelişmeye çok ihtiyacı var bunu da biliyorum ve bunu yine Cengiz Ergün'den başka kimse yapamaz bence ki Manisa'nın diğer şehirlere göre daha erken büyüşehir olmasını da Cengiz Ergün sağladı. :)

Arslan Bey

Emekli
25 Temmuz 2011
29,405
7,642
1,060
Aydın
Hani Ege Bölgesinden bile getirseler tamam yakın getirdiler diyeceğim de Ankara'dan İstanbul'dan adam getirmek abes kaçmıştı. :) Seçimlerde İzmir'i alan rahat ediyor önemli olan İzmir'i almak eski seçimlere de bakarsanız görürsünüz zaten İzmir ayakta kaldığı sürece bu direnişi diğer illerede tek tek yayılıyor. Yakın bi zamanda bunu yeniden görürüz inşallah ki bu seçimde göreceğiz gibi İzmir çevresini kaptıracaktır AKP, Manisa gidiyor, Aydın, Muğla zaten CHP'de Çanakkale'de gidiyor git gide yayılacak bu inşallah.
Bazı arkadaşlar kalabalığı aldanıp, "burası bizim" diyebiliyor. Mesela İzmir'e "gavur" dendi ve İzmir seçer mi mesela, seçmez. Seçse mesela, onların çoğunluğu gerçek İzmirli değildir. En azından ben öyle düşünürüm. Adnan Menderes'in ismini kullanıyorlar, Aydın'dan oy beklemesinler mesela. Aydın'da vermez oyunu. Verse bile gerçek Aydınlı demem onlara. Oy verme gibi bir şey olduğunda menfaat söz konusu da olabiliyor tabi. Aydın'ı MHP alabilir belki. Ali Uzunırmak giderek desteğini arttırıyor. Gerçi AKP almasın da, MHP de alabilir, CHP de. Ege'de MHP ile CHP kapışacak ve AKP arkalarda yer alacak en fazla. Benim düşüncem böyle en azından ve böyle olacağını da düşünüyorum. :)

sMt45

Aktif Üye
28 Ocak 2014
1,618
457
164
Soma
Yine MHP alıcak. Bizim Somayı da MHP alırsa büyükşehirle beraber daha iyi çalışma imkanı bulurlar :)

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Favori Üye
15 Aralık 2011
69,150
34,516
1,061
Puslu Vadiden
Bu arada AKP'nin alan doldurabildiğini söylüyor. Para olsa bende, ben de doldururum. İzmir'deki mitingte mesela sırf İzmirli olanların olmadığını @BesaleT söyledi. Bizim buralarda da böyle oldu. Dolma meselesi değil önemli olan, doldurmak o kadar da zor değil. Başka şehirden bile getirtirsin. Bu da o şehri AKP'nin kalesi yapmıyor. Ayrıca doğrusu oradaki gerçek halkı çekebiliyorsan, tamamdır. :)
Aga bu yorumuna güldüm geçtim gerçekleri değil hayalleri yazmışsın malesef[DOUBLEPOST=1395849688][/DOUBLEPOST]Ak Parti alacak o kesin hadi bakalım seçimde görüşürüz adım kadar eminim ki Ak Parti alacak burayı seçimden sonra kuzenlerle teyzemlere gittik yollarda herkes Ak Parti bayrağıyla dolaşıyordu kesin alacak bakın görürsünüz

Arslan Bey

Emekli
25 Temmuz 2011
29,405
7,642
1,060
Aydın
Aga bu yorumuna güldüm geçtim gerçekleri değil hayalleri yazmışsın malesef[DOUBLEPOST=1395849688][/DOUBLEPOST]Ak Parti alacak o kesin hadi bakalım seçimde görüşürüz adım kadar eminim ki Ak Parti alacak burayı seçimden sonra kuzenlerle teyzemlere gittik yollarda herkes Ak Parti bayrağıyla dolaşıyordu kesin alacak bakın görürsünüz
O senin yorumun, bu benim yorumum. Yollarda AKP bayraklarıyla dolaşmak demek, kazanmak demek değil. Destekçiler kendini gösteriyor sadece. Seçimde anlaşılacak artık kimin kazanacağı. :)

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Favori Üye
15 Aralık 2011
69,150
34,516
1,061
Puslu Vadiden
O senin yorumun, bu benim yorumum. Yollarda AKP bayraklarıyla dolaşmak demek, kazanmak demek değil. Destekçiler kendini gösteriyor sadece. Seçimde anlaşılacak artık kimin kazanacağı. :)
Aga sen mi iyi bilecen yoksa ben mi ben Başbakanın 2 mitingine de gittim ikisi de dopdolydu 2.sinde kuzenlerle toplaştık beraber gitti yürüyüş falan da yaptık en ön sıralardaydım orada öyle bir kalabalık vardı ki anlatamam Chp nin Mhp nin dolduramadığı alan doldu taştı Başbakan gelince ezilecektik resmen kuyruk birden yüklenince herkes yere düşecek gibi oldu yani anlatamam ben hayatımda öyle bir sıkışıklık görmedim. Ha şu da var babam sağlık teknisyeni seçimlerde de polislerle dolaşır denetler geçen seçimde Manisalılar Bülent Kar'ı istemediği için gittiler Mhp'ye verdiler genel seçimlerde de belli oluyor zaten Ak Partinin kazanacağı. Şu da var Manisa 5 yıldır Mhp den zarardan başka bir şey görmedi bu adam zaten Manisasporun başındayken takımı bırakıp kaçan adam bu seçimlerde AK Partinin adayları çok güçlü Bizim buranın adayı Ömer Faruk Çelik,Yunus Emrenin Mehmet Çerçi bir de Hüseyin Tanrıverdi var Manisa halkı Hüseyin Tanrıverdi'yi sever Ak Parti %55+ alacaktır burada

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
96,555
35,373
1,060
%85

[xtable]
{tbody}
{tr}
{td}MHP{/td}
{td}%40.5{/td}
{/tr}
{tr}
{td}AK Parti{/td}
{td}%36.2{/td}
{/tr}
{tr}
{td}CHP{/td}
{td}%18.9{/td}
{/tr}
{tr}
{td}HDP{/td}
{td}%1.9{/td}
{/tr}
{/tbody}
[/xtable]

Yine geçen seçime yakın bir tabloyla MHP kazanacak herhalde...

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
96,555
35,373
1,060
%93 ve MHP kazandı diyebiliriz:

[xtable]
{tbody}
{tr}
{td}MHP{/td}
{td}%40.1{/td}