Manisa 2014 Yerel Seçim Tahminleri ve Sonuçları

Yakamoz-Asi

Emekli
8 Ocak 2013
47,190
20,088
1,061

Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ve Turgutlu ilçeleri ve merkezde yapılacak seçimlerde Manisa büyükşehir belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları seçilecek.

Geçtiğimiz seçimlerde Manisa'da seçimler oldukça çekişmeli geçmişti. 2 partinin yakın yakına gittiği seçimlerde ipi göğüsleyen ise MHP'li Cengiz Ergün oldu. AKP adayı Bülent Kar ise az farkla seçimi kaybetti. Geçen seçimin sonuçları:

[xtable=skin1|border:0|cellpadding:0|cellspacing:0|bcenter]
{colgroup}
{col=span:2}{/col}
{/colgroup}
{tbody}
{tr}
{td}PARTI{/td}
{td}2009{/td}
{/tr}
{tr}
{td}MHP{/td}
{td}38.70%{/td}
{/tr}
{tr}
{td}AKP{/td}
{td}34.70%{/td}
{/tr}
{tr}
{td}CHP{/td}
{td}13.90%{/td}
{/tr}
{tr}
{td}BDP{/td}
{td}4.90%{/td}
{/tr}
{/tbody}
[/xtable]

Manisa 2009 yerel seçimleri sonucunda 9 ilçede Adalet ve Kalkınma Partisi, 3 ilçede Milliyetçi Hareket Partisi ve 3 ilçede Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanlıklarını kazanmıştır.

2014 adayları ise şöyle;

Cengiz Ergün - MHP
Özgür Özel - CHP
Hüseyin Tanriverdi - AKP

Siz FavoriForumum üyelerinin tahmin ve görüşlerini de bekliyoruz.​

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Favori Üye
15 Aralık 2011
69,074
34,456
1,061
Puslu Vadiden
Önce ki seçimlerde Ak Parti Bülent Kar'ı aday göstererek büyük hata yaptı kimse sevmedi burada millet mhp ye verdi o nedenle bu seçimlerde kazanacağımızı düşünüyorum kanıtı da var Fatih Nikah Salonunun orayı ne Chp doldurabiliyordu ne Mhp geçenlerde Başbakan geldiğinde ki bende en öndeydim tıklım tıklımdı yer kalmamıştı hadi bakalım ALLAH Kerim

ABAY_06

Favori Üye
3 Eylül 2012
24,945
18,924
1,060
Mhp'li aday kazanıcak büyük ihtimalle gine Chp Milletvekilini aday yaptı oylarını artırır ama kazanması zor

gözlemci

Favori Üye
15 Eylül 2013
17,350
13,706
861
24
İstanbul
MHP ile AKP arasında çekişme olur kim alır ben nerden bileyim mhp alır heralde...müneccin değiliz biz :D

dizi kolik

Favori Üye
15 Aralık 2011
20,253
6,769
1,059
MHP alacak Manisa'da. Yani Manisa'da yaşamış biri olarak söylüyorum Cengiz Ergün'ün yaptıklarını kimse unutmamalı. CHP adayı da seviliyor ama Cengiz Ergün'ün Manisa için yeri çok ayrı...

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Favori Üye
15 Aralık 2011
69,074
34,456
1,061
Puslu Vadiden
Genel seçimlerde de gördük ki burası Ak Partinin kalesi. Cengiz Ergüne gelecek olursak şöyle diyebilirim ki Manisayı çok kötü yönetti. Etrafımda ki insanlar Cengiz Ergünden kurtulmak için gün sayıyor. Ak Parti kesin alacak içimden bir his diyor ki %54 oy alacak Ak Parti. İnşallah

sürgünüm

Emekli
24 Eylül 2012
57,589
67,552
1,059
Haseki Devlet Hastenesi Başhekimliği seçimini de İlahiyat mezunu İmam kazanır.:)

Mhp kazanır.

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,689
34,444
1,060
Genel seçimlerde de gördük ki burası Ak Partinin kalesi. Cengiz Ergüne gelecek olursak şöyle diyebilirim ki Manisayı çok kötü yönetti. Etrafımda ki insanlar Cengiz Ergünden kurtulmak için gün sayıyor. Ak Parti kesin alacak içimden bir his diyor ki %54 oy alacak Ak Parti. İnşallah
Nasıl kale öyle belediye başkanı başka partiden? :D

Ak Parti'nin çok daha güçlü olduğu pek çok il var. :)

Arslan Bey

Emekli
25 Temmuz 2011
29,414
7,646
1,060
Aydın
MHP adına aday olan Cengiz Ergün'ün kazanacağını düşünüyorum ve destekçisinin de bir hayli çok olduğunu görüyorum. Bu da iyi bir hizmet anlayışına sahip olduğunu gösteriyor.

destere

Favori Üye
15 Ocak 2012
73,563
44,015
1,059
manisayı MHP kapmış gibi Tayyip bir bir dökülüyor sanırım :)

Arslan Bey

Emekli
25 Temmuz 2011
29,414
7,646
1,060
Aydın
Bu arada AKP'nin alan doldurabildiğini söylüyor. Para olsa bende, ben de doldururum. İzmir'deki mitingte mesela sırf İzmirli olanların olmadığını @BesaleT söyledi. Bizim buralarda da böyle oldu. Dolma meselesi değil önemli olan, doldurmak o kadar da zor değil. Başka şehirden bile getirtirsin. Bu da o şehri AKP'nin kalesi yapmıyor. Ayrıca doğrusu oradaki gerçek halkı çekebiliyorsan, tamamdır. :)

BesaleT

Emekli
8 Şubat 2011
46,548
6,899
1,061
***İzmiR***
Bu arada AKP'nin alan doldurabildiğini söylüyor. Para olsa bende, ben de doldururum. İzmir'deki mitingte mesela sırf İzmirli olanların olmadığını @BesaleT söyledi. Bizim buralarda da böyle oldu. Dolma meselesi değil önemli olan, doldurmak o kadar da zor değil. Başka şehirden bile getirtirsin. Oradaki gerçek halkı çekebiliyorsan, tamamdır. :)
Hani Ege Bölgesinden bile getirseler tamam yakın getirdiler diyeceğim de Ankara'dan İstanbul'dan adam getirmek abes kaçmıştı. :) Seçimlerde İzmir'i alan rahat ediyor önemli olan İzmir'i almak eski seçimlere de bakarsanız görürsünüz zaten İzmir ayakta kaldığı sürece bu direnişi diğer illerede tek tek yayılıyor. Yakın bi zamanda bunu yeniden görürüz inşallah ki bu seçimde göreceğiz gibi İzmir çevresini kaptıracaktır AKP, Manisa gidiyor, Aydın, Muğla zaten CHP'de Çanakkale'de gidiyor git gide yayılacak bu inşallah.