'Malcolm & Marie' Şubat'ta Netflix'e Geliyor!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu yılki Oscarlarda her zamankinden daha iddialı olmaya hazırlanan Netflix, Eylül ayında 30 milyon dolara satın aldığı Malcolm & Marie filmini de sürpriz bir kararla bu yılki yarışa sokma kararı aldı...

Euphoria adlı HBO dizisiyle tanınan Sam Levinson'ın hem yönetip hem senaryosunu yazdığını film, karantina döneminde gizlice çekilmişti. Filmin başrollerini Euphoria'daki rolüyle Emmy kazanan Zendaya ve son dönemde Tenet ile yıldızı parlayan John David Washington yer alıyor.

Daha önceden 2022 Oscar sezonunda yarışacağı söylenen filmin gösterim tarihi 5 Şubat 2021 olarak açıklandı. Bu tarih filmin bu yılki Oscarlar için son tarih olan 28 Şubat'tan önce yayınlanacağı anlamına geliyor. The Hollywood Reporter'ın haberine göre Netflix'in film için ciddi bir Oscar kampanyası bütçesi de hazırladığı öğrenildi...

malcom-and-marie.jpg

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben de bu seneki Oscar'lar için son tarih hangisi diye merak ediyordum ve konuyla ilgili hiç araştırma yapmamıştım. İşte eğer Oscar ertelendiği gibi yarışacak filmlerin tarih aralığı da ertelenirse 2021'de yayınlanmış bir film 2020 yılındaki Oscarda yarışıp bunu alacak, ilerde bunu görünce garip olur falan diyordum... İstem dışı bu haberde bunu da öğrenmiş oldum... :A Ve evet bu durum eğer ki yaşanırsa şöyle bir 20 yıl sonra falan dönüp bakıldığında gerçekten garip duracak... :A @bazinga

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben de bu seneki Oscar'lar için son tarih hangisi diye merak ediyordum ve konuyla ilgili hiç araştırma yapmamıştım. İşte eğer Oscar ertelendiği gibi yarışacak filmlerin tarih aralığı da ertelenirse 2021'de yayınlanmış bir film 2020 yılındaki Oscarda yarışıp bunu alacak, ilerde bunu görünce garip olur falan diyordum... İstem dışı bu haberde bunu da öğrenmiş oldum... :A Ve evet bu durum eğer ki yaşanırsa şöyle bir 20 yıl sonra falan dönüp bakıldığında gerçekten garip duracak... :A @bazinga
Evet garip bir durum olmuş olacak ben de blogdaki ödüllerin kapsamını nasıl belirleyeceğim falan diye düşünüyorum. Mecbur ben bu filmi 2020 filmi kabul edeceğim, 2021 yerine. :D

Fakat bu tip gariplikler daha önceki yıllarda da var. Mesela Crash IMDb'ye göre 2004 yapımı bir film ama 2006'da yani 2005 yapımı filmlerle birlikte Oscar kazandı. Çünkü ilk kez 2004'te bir festivalde yayınlandığı için IMDb 2004 diyor ama normal gösterimi 2005'te oldu... Google'a Crash 2004 yazınca da Crash 2005 yazınca da bir sürü sonuç çıkıyor. :D Bu yıl da bunun gibi çok fazla durum olmuş olacak. :D Neyse ki gördüğüm kadarıyla böyle çok fazla örnek yok. Çoğu film düzgünce Aralık sonuna kadar çıkmış olacak. Böyle istisnalar 3-5 önemli filmde olacak gibi. :A

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Evet garip bir durum olmuş olacak ben de blogdaki ödüllerin kapsamını nasıl belirleyeceğim falan diye düşünüyorum. Mecbur ben bu filmi 2020 filmi kabul edeceğim, 2021 yerine. :D

Fakat bu tip gariplikler daha önceki yıllarda da var. Mesela Crash IMDb'ye göre 2004 yapımı bir film ama 2006'da yani 2005 yapımı filmlerle birlikte Oscar kazandı. Çünkü ilk kez 2004'te bir festivalde yayınlandığı için IMDb 2004 diyor ama normal gösterimi 2005'te oldu... Google'a Crash 2004 yazınca da Crash 2005 yazınca da bir sürü sonuç çıkıyor. :D Bu yıl da bunun gibi çok fazla durum olmuş olacak. :D Neyse ki gördüğüm kadarıyla böyle çok fazla örnek yok. Çoğu film düzgünce Aralık sonuna kadar çıkmış olacak. Böyle istisnalar 3-5 önemli filmde olacak gibi. :A
Mecbur öyle yapacaksın ki mantıklı olan da o zaten. :D Biz canlı şahit olduğumuz için bize pek etki etmez bu durum ama 20 yıl sonra sinema izleyen biri bu seneyi görüp garipseyebilir... :A

O örnekleri biliyorum ve Crash'i de hatırlıyorum. Ama oradaki verdiğin örnek en azından festivalde yayınlandığı için Imdb de festivalleri yayın tarihinde kabul ettiği için çok garipsenmeyebilir. Oscar yarışına sokacağı zamanı da sonuçta yapımcı belirliyor olduğu için sonraki senede yayına sokup yarıştırmışlar. Yayın tarihi festival kaynaklı öyle gözüken başka filmler de var, rastlanabiliyor bu duruma. Bu seneki durum ise tamamen absürtlük üzerine olacak tabii... Tüm dünyadaki gösterim zamanı 2021 olmasına rağmen 2020 filmeriyle birlikte yarışacak bazı filmler. Biz bu sayının az olmasını temenni edelim ki kafa karışıklığı çok olmasın en azından... :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Mecbur öyle yapacaksın ki mantıklı olan da o zaten. :D Biz canlı şahit olduğumuz için bize pek etki etmez bu durum ama 20 yıl sonra sinema izleyen biri bu seneyi görüp garipseyebilir... :A
Öncelikle her filmin Netflix’te veya diğer platformlarda yayınlanacağı haberini görmekten rahatsızlık duymaya başladım artık. :A

Sonralıkla ise biz bu süreci canlı yaşayanlar olarak bile olayları son derece garip buluyoruz ve bence bize de etki ediyor. :A Bundan 20 yıl sonraki nesil muhtemelen bizleri konu alan filmler çekecektir ve dijital platformlarında izleyecektir. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öncelikle her filmin Netflix’te veya diğer platformlarda yayınlanacağı haberini görmekten rahatsızlık duymaya başladım artık. :A

Sonralıkla ise biz bu süreci canlı yaşayanlar olarak bile olayları son derece garip buluyoruz ve bence bize de etki ediyor. :A Bundan 20 yıl sonraki nesil muhtemelen bizleri konu alan filmler çekecektir ve dijital platformlarında izleyecektir. :A
Kapalı olan sinema salonlarında mı yayınlanmalarını isterdin? :A

Bizleri konu alan filmler yakın zamanda bıktırmaya başlar bile. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Kapalı olan sinema salonlarında mı yayınlanmalarını isterdin? :A

Bizleri konu alan filmler yakın zamanda bıktırmaya başlar bile. :A
Sinemaları kapatıp, AVM'lere dokunulmaması saçmalığına girmeyelim bence şimdi. :A Maske, mesafe, temizlik kuralına uyarak izlerdik filmimizi. @MEnes Zaten arthouse filmler, üç beş kişi anca olurdu salonda. :A

Doğru diyorsun ama çekilir yine 238483284 tane. :A Daha Ayla'nın, Müslüm'ün, Çiçero'nun ve Naim'in yapımcıları Mustafa Uslu'dan korona aşısını bulan doktorların filmini göreceğiz. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sinemaları kapatıp, AVM'lere dokunulmaması saçmalığına girmeyelim bence şimdi. :A Maske, mesafe, temizlik kuralına uyarak izlerdik filmimizi. @MEnes Zaten arthouse filmler, üç beş kişi anca olurdu salonda. :A

Doğru diyorsun ama çekilir yine 238483284 tane. :A Daha Ayla'nın, Müslüm'ün, Çiçero'nun ve Naim'in yapımcıları Mustafa Uslu'dan korona aşısını bulan doktorların filmini göreceğiz. :A
Arthouse filmleri artık evden izleyelim ya sinema salonları büyük filmlere kalsın. :A Zaten 3-5 salonda yayınlanıyordu Türkiye'de onun yerine dijiital platformlarda mis gibi izleyelim. :A