Müge Anlı Programının Psikiyatristinden 'Kırmızı Oda'ya Eleştiri!

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,498
Puanı
1,060
TV8'in rekortmen dizisi 'Kırmızı Oda'ya eleştiri!

Yapımcılığını OGM Pictures'ın üstlendiği, başrollerini; Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral ve Halit Özgür Sarı'nın paylaştığı yapıma Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yer alan Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli'den eleştiri geldi. Dr. Verimli: "Kırmızı Oda Psikiyatri pratiğinin farkındalığı için güzel proje, Binnur Kaya muhteşem oyuncu, Gülseren Budayıcıoğlu'nu pek severim ama hastam bir şey anlatırken şu mimikleri yaparsam o görüşme/muayene omnipotensini ve yararını yitirebilir." şeklinde bir eleştiride bulundu.

"Kırmızı Oda" yeni bölümleriyle her Cuma 20.00'de TV8'de!

640xauto-vvoi-Tx6U.jpg

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,887
Puanı
610
Bence çok doğal hareketler... Sonuçta psikyatrist de bir insan ya.... Eğer ben hayat hikayelerimi anlatsam biri bana bön bön baksa terk ederim orayı... O mimikleri insanı rahat hissettiriyor... Binnur hanım süper oyuncu...

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and serhatt

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
İki gündür konuşuluyor ve gerçekten çok abartılmış durumda. Ne yıllardır her projesinde döktüren Binnur Kaya'nın kötü oyunculuğu kaldı ne dizinin rezilliği. Ama meyve veren ağaç taşlanıyor işte. Evet işin alanındaki uzmanlar daha iyi bilir ve ben de terapiye gitmedim ama gelen her insana farklı yaklaşılabilir bence. Mesela ben put gibi duran birindense mimik yapan birini tercih ederim en azından beni gerçekten dinlediğini anlarım. Aslında eleştiriler mimik yapılması değil o mimiklerin hastayı yönetmesi üzerinden yapılıyor ama belli ki Gülseren Hanım bu tarz bir sorun yaşamamış ve diziye de böyle uyarlanması uygun görülmüş. Sonuçta bu bir dizi ve hiçbir dizide olduğu gibi burada bir meslek grubunun %100 eksiksiz şekilde gösterilmesini bekleyemeyiz illa ki gerçekle bağdaşmayan tarafları olacak. Mimik yapmasa bu sefer buzdolabı gibi duruyor deyip burun kıvırırız ki bu da ana karakterin izleyici için bir şey ifade etmemesine neden olur ve dizinin etkisini zayıflatır. Çoğu sahnede düz şekilde dinlerken cımbızla iki sahneyi alıp bu kadar tantana koparmak yersiz yani.

Hayatım hala anlamadın mı bu dizi FOX'ta olsa adam sonuna kadar haksız olurdu. :A

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,101
Puanı
710
eskidende kalp gözü vardı kanal 7 de..BINNUR KAYANIN oyunculuğu çok iyi

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Kimse kadının oyunculuğuna laf etmemiş ki. Psikolojik yardım alan kişilere, psikiyatristin bu tip mimiklerle tepki vermemesi gerektiği söylenmiş bir uzman tarafından. Ne var ki bunda? :D

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,584
Puanı
1,060
Kimse kadının oyunculuğuna laf etmemiş ki. Psikolojik yardım alan kişilere, psikiyatristin bu tip mimiklerle tepki vermemesi gerektiği söylenmiş bir uzman tarafından. Ne var ki bunda? :D
Tamam da bu uzman bunun bir dizi olduğunun farkında değil mi? Donuk dursa ve hiç mimik yapmasa oyunculuk namına birşey kalmaz ortada.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Tamam da bu uzman bunun bir dizi olduğunun farkında değil mi? Donuk dursa ve hiç mimik yapmasa oyunculuk namına birşey kalmaz ortada.

Adam "böyle yapamaz" dememiş zaten, kendi bilgilerine dayanarak doğrusunu aktarmış. Eğer diziyi, "gerçek hayat hikayeleri" açıklaması ile pazarlıyorsan, bu tip şeylere de dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca bir oyuncunun çok mimik kullanmaması, donuk duracağı anlamına ve oyunculuk namına ortada bir şey kalmayacağı anlamına gelmez. Aksine aşırı ve gereksiz mimik kullanımı daha sıkıntılı bir durumdur. Dizi güzel olabilir, farkındalık yaratması açısından önemli olabilir ancak eleştirilmeyeceği anlamına da gelmez bu. Acun'un kanalında yayınlanan her şeyi hemen koruma moduna giriyorsun, gerek yok böyle şeylere.

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx