Netflix Lupin - Dizi Yorumları

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1610808323357.png

Netflix'in Fransa yapımı yeni orijinali Lupin 8 Ocak'ta izleyiciyle buluştu.

Omar Sy‘ın başrolünü üstlendiği Lupin, haksız yere suçlanan babasının ölmesiyle altüst olan, 25 yıl sonra babasının intikamını almayı amaçlayan ve ünlü hırsız Arsène Lupin’den ilham alan Assane Diop isimli bir hırsızın hayatını konu alıyor.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not:
Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x1

E bu adam soygunu yaptı? Şimdi ne olacak? Elbet Pellegrini ailesinden onu tanıyan çıkacak. Çok erken bir soygun oldu ama ilerisi için heyecan daha da arttı. 25 yıl önce ki soygunda Bayan Pellegrini'nin bir parmağının olduğunu düşünüyorum.

8/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x2

Dizi cidden harika gidiyor. Aksiyonun dozu çok güzel ayarlanmış. Youssef, Assane'nin peşinde ama bulunca onu nedense yardım edecek hissi var içimde. Karakolda ona yapılanlardan sonra böyle bir şey yapması muhtemel.

Assane'nin hapishane sahneleri çok güzeldi. Şöyle zeki karakterleri izlemeyi çok seviyorum. Anne itirafı yaptı ama hâlâ kimin çaldığı belli değil. Umarım arkasından Juliette çıkmaz.

8/10
------

1x3

Assane bu bölüm ilk kez yenildi sandık ama sonda yine hamlesini yaptı. Bir an gerçekten Dumont'u affetti sandım. Karısının da onu terk edeceğini düşünürsek Pellegrini'ye karşı cephe alabilir.

Assane ve Claire'nin hikayesi çok güzelmiş. Geçmişe dayalı bir hikaye beklemiyordum. Assane intikamını aldıktan sonra bir birleşme gelebilir.

Youssef sonunda dikkati üstüne çekebildi. Ben taraf değiştirir diyordum ama bu bölümden sonra o ihtimal çok azaldı. Yine de bir sürpriz hiç fena olmaz.

Pellegrini artık işin içinde birisinin daha olduğunu bildiğine göre geçmişin peşine düşmeye başlar. Umarım bunu sigortadan para almak için yapmamıştır.

8/10

Son düzenleme:
  • Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x4

Assane ilk kez kaybetti. Hemde büyük bir kayıp oldu. Yıllar sonra yine Pellegrini yüzünden birisini kaybetti. Bundan sonra artık işleri çirkinleştirmesini bekliyorum.

Raoul'un anne ve babasını birleştirmek istediğini düşünüyorum. Bu yolda sonuna kadar destekliyorum onu.

Fabienne bu kadar erken gitmez diyordum ama Hubert öyle düşünmüyormuş. Fabienne gitmeden motivasyon konuşmasından başka bir şeyde bırakmıştır umarım.

Youssef'in hâlâ ne yapacağını kestiremiyorum. Assane'yi yakalayacağı kesin de sonra ne yapacak hâlâ çözemedim.

8/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x5

Mis gibi dizi yapmışlar. Çok güzel bir sezon arası da verdi. Sezonun devamı için heyecan yaratacak bir yerde bitirdiler. Keşke devamı yayınlandığı sırada izleseydim. Böyle merak ettirecek.

Bu bölüm daha çok duygusal ağırlıklı gidildi. Assane'nin hem geçmişini gördük hem de Claire ile olan ilişkisini daha iyi anladık. Ben, Juliette'yi uzun zamandır görmüyor diye düşünmüştüm ama meğerse aşk bile yaşamışlar.

Assane ve Claire'in birleşmesine kesin gözüyle bakıyorum artık. Dizinin mutlu sonla biteceğini umuyorum. Juliette arada sıkıntı çıkartmazsa güzel bir son olacak.

Youssef beklediğim gibi Assane'nin kim olduğunu çözdü. Anladığım kadarıyla düşmanca da değil dostça yaklaşacak ona. Raoul'u kurtarmada ona yardımcı olacaktır.

Leonard çok dişli çıktı. Trende o kapıyı nasıl açtığını keşke gösterseydiler. Hapisten Dumont sayesinde çıktığı belli. Hubert'in yardımıyla birlikte Leonard epey sıkıntı çıkaracak.

Dizinin kalanı için çok meraklıyım. Şimdiye kadar istikrarlı bir görüntü çizdiler. Son 5 bölümde aynı çizgide gider inşallah.

9/10

• Beğendim

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Konusunu açıp yorum yapmayı unutarak yine üşengeçliğimi konuşturmuşum. :F

1. kısmın son sahnesiyle merakta bırakmışlardı, bekliyorum 2. kısmı. :Z

• Güldürdün
Reactions: Aserat and mesmeso

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@Özgür @mesmeso @Aserat

Dizinin ikinci kısmı bu yaz olacak deniyor. Bazı yerlerde sezon 2 olarak geçiyor, bazı yerlerde ilk sezonun ikinci kısmı. Neyin nesi bu olay tam bilen var mı? Part 2 son mu olacak? Yoksa Part 3 gelebilir mi, ya da Season 2 Part 1 mi gelecek bundan sonra?

Ona göre diziyi izlemeye başlayacağım veya bekleteceğim netleşene kadar. :A

La Casa de Papel'e de başta ikinci kısım falan dediler sonra baktık kısım dedikleri şey aslında sezon. :A Netflix'in bu tuhaflıklarından nefret ediyorum. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
@Özgür @mesmeso @Aserat

Dizinin ikinci kısmı bu yaz olacak deniyor. Bazı yerlerde sezon 2 olarak geçiyor, bazı yerlerde ilk sezonun ikinci kısmı. Neyin nesi bu olay tam bilen var mı? Part 2 son mu olacak? Yoksa Part 3 gelebilir mi, ya da Season 2 Part 1 mi gelecek bundan sonra?

La Casa de Papel'e de başta ikinci kısım falan dediler sonra baktık kısım dedikleri şey aslında sezon. :A Netflix'in bu tuhaflıklarından nefret ediyorum. :A
İlk sezonun 2. yarısı çünkü 5. bölümün sonu açık bitmişti. :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
@Özgür @mesmeso @Aserat

Part 2 olarak gelecek. Henüz yeni sezon onayı da gelmedi diziye.

• Beğendim
Reactions: bazinga

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2x1

11 dakika izlemiştim daha önce, devamını getirebildim bugün nihayet. İlk sezonun sonunda Raoul, Leonard tarafından kaçırılmıştı ve o şekilde bitmişti. Devamında Assane, Guedira ile birlikte Raoul ile aramaya koyuldu. Geçmişteki Assane'ın, Claire için keman çalmasından, Assane'ın Raoul'u kurtarmasına kadar ilerleyen bir süreç takip etti.

Assane, Guedira'nın polis olduğunu öğrenip arabaya kilitlemesi ayrı bir hata; Leonard ile aksiyona girerken zaaf vermesi ayrı bir hata. Tabii oradaki sahneler bence çok saçmaydı. Assane, Leonard'ı terk edilmiş bir Normandiya malikanesinde ikinci kattan aşağı atıyor, adam hiçbir şey yokmuş gibi ayağa kalkıp gidiyor, yalandan da yürürken sürünüyor ve sonra gidip arabayı yakıyor. Çocuk da zaten arabanın bagajında oluyor. Guedira'nın aradığı kadın polis de gelip yanan arabayı görmeyip numara imalarına bulunması da ayrı saçmaydı. Olay tamamen Leonard'ın olayları kişiselleştirmesiyle bitti ve bu da çok saçmaydı.

İkinci kısmın, aynı zamanda ikinci sezon ilk bölümüne puanım düşük olacak.

5/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2. Kısım 2. Bölüm

Bir önceki bölüme göre çok daha iyiydi. Arsene Lupin fikriyle dalga geçtikleri ama o fikirle Assane'ı bulan Guedira, Assane'nın onu bağlamasından sonra bir şekilde kurtarıp Raoul'u kurtarmayı başardı. Olaylar uzadıkça uzamaya başladı. Pellegrini son hızla Assane'nın peşinde, artık kolyeyi de geçti. Sonda da Claire, Assane'ı iyi uyardı. Kısacası bir önceki bölüme göre hareketliliğin olduğu, daha iyi olan bir bölümdü.

7/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2. Kısım 3. Bölüm

Assane, Juliette üzerinden zekice bir oyun oynar ve Juliette, annesinden Assane ile ilgili gerçekleri öğrenir. Annesi olayı Guedira'a anlatır ve Pellegrini tutuklanır.

Çok çok iyi değidli ama dizi açısından düşünürsek iyiydi.

8/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2. Kısım 5. Bölüm / 6. Bölüm

Pellegrini haliyle kolay bir şekilde kurtuldu. Leonard'ı Assane'ı öldürsün diye yolladı ama Leonard'ı öldürüp Assane'a suç atmaya çalıştı ve Assane için tamamen kaçışla sonuçlanan sahneler başladı. Guedira şamdanı çözünce, amirlerinin yozlaşmış bir polis olduğu ortaya çıktı ve tutuklandı. Beşinci bölümde gelişen olaylar, altıncı bölümü hareketli kıldı. Düzenlenen törende Assane, Pellegrini'yi yaptıklarını söyletince tekrar tutuklandı. İyi bir ikinci kısım bitişiydi, film gibiydi, özellikle ikinci kısmın sezon finali. Tabii bu planın işlemesinde arkadaşı Benjamin'in büyük payı var ve sonradan dahil olan Philippe Courbet'in de. Her şey o kadar basitmiş geliyor ama yine de iyi.

Üçüncü kısımda yine aynı kaçış kovalamaca devam edecek gibi görünüyor. Pellegrini üzerinden mi dönecek, yoksa Assane tek başına mı ilerleyecek, göreceğiz.

5. Bölüme puanım: 8
6. Bölüme puanım: 9