Netflix Love & Anarchy - Dizi Yorumları

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1606921648555.png

Netflix'in İsveç yapımı yeni dizisi Love & Anarchy geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başladı.

Başrollerinde Ida Engvoll, Björn Mosten, Gizem Erdoğan, Johannes Bah Kuhnke ve Björn Kjellman gibi isimlerin yer aldığı, yaratıcılığını Lisa Langseth'in üstlendiği dizi, 8 bölümden oluşuyor.

Dizinin konusu ise şu şekilde;
Evli bir danışman olan Sofie ve genç bir bilişim teknisyeni olan Max, toplumsal normlara meydan okuyan bir flört oyununa başlar ve bu oyun tüm yaşamlarını gözden geçirmelerine yol açar.

Dizi ile ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bugün başladım ve çerezlik, güzel bir dizi. :Z Dile pek alışamadım hala. :A

@Dosi ben 2.bölüme geçiyorum, sen de yorumlarsın artık başlayınca. :Z

• Harika
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Bugün başladım ve çerezlik, güzel bir dizi. :Z Dile pek alışamadım hala. :A

@Dosi ben 2.bölüme geçiyorum, sen de yorumlarsın artık başlayınca. :Z
Bu ara gözlerimi dinlendiriyorum :A eğer yarın başlamazsam Cuma kesin start veririm ve İsveç yapımları süre olarak çok iyi. Sana hızlıca yetişirim ama umarım yine yarı yolda bırakmazsın :A @Yiğitt

@Tolstoyevski 'i ile konuştuk. O da diziyi izleyecek :D

Dil konusunda sıkıntı çekmeyeceğim çok şükür :bhr:

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bu ara gözlerimi dinlendiriyorum :A eğer yarın başlamazsam Cuma kesin start veririm ve İsveç yapımları süre olarak çok iyi. Sana hızlıca yetişirim ama umarım yine yarı yolda bırakmazsın :A @Yiğitt

Bu sefer yarı yolda bırakmam zaten süresi kısa ve eğlenceli. :A

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
@Dosi'nin İsveç milliyetçiliğini çökertmek için, daha doğrusu diziyi kötülemek için izleyeceğim. 😌😌
O değilde bu hafta forumda İsveç dizisi, İsveç Filmi ile ilgili konular açıldı. Geçen haftada ben Zalatan'ı açmıştım :A
Yeni İsveç konularını düşünme zamanım geldi yine :A
Diziyi beğenmezsen ben de kötülerim merak etme :A

• Güldürdün
Reactions: DarkLegenD

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Gündüzleri yoğun olunca kafayı dinlendirmek için akşam sonralarına vakit kalıyor neyseki bu yüzden gece kuşu oluverdik sen de gündüzcü olunca forumda pek rastlaşamadık son günlerde ama en azından geceleri kafayı dinlendirmek için iyi gelebilir bu dizi türü gereği. :A

İsminde anarşi olmasından dolayı direkt dikkatimi çekmişti ama o tarz değil, Atypical tarzı komedi-romantizm draması ve entrikaya benziyor. En azından bir iki bölüm şans verilir, devamı da kısmet artık. :A @Özgür

• Güldürdün
Reactions: Özgür and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Gündüzleri yoğun olunca kafayı dinlendirmek için akşam sonralarına vakit kalıyor neyseki bu yüzden gece kuşu oluverdik sen de gündüzcü olunca forumda pek rastlaşamadık son günlerde ama en azından geceleri kafayı dinlendirmek için iyi gelebilir bu dizi türü gereği. :A

İsminde anarşi olmasından dolayı direkt dikkatimi çekmişti ama o tarz değil, Atypical tarzı komedi-romantizm draması ve entrikaya benziyor. En azından bir iki bölüm şans verilir, devamı da kısmet artık. :A @Özgür
Biraz öyle oldu, uykumu ve göz sağlığımı düzene koymam gerekiyordu :A ama bugün mecbur gececi olacağım gibi :A

Bugün bu diziye start verbilirim ve sürpriz bir diziye daha. 2 diziyi aynı günde izleyeceğim :Z

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
İlk bölümü tamamladım.
Bazı sahneler hoşnut olmadığım sahneler tabiki ama Netflix'ten beklenen şeyler :A

İsveççe dizi izlemeyeli baya olmuş ve meraktan alt yazıyıda açtım, bir çok şey tam olarak tercüme edilmemiş ama dizisinin senaryosunu etkileyen bir durum değil.

henüz tam olarak konusunu anlamadım ama eğer tüm mesele Sofia ile Max'ın kaçamağı ile geçecekse çok sıradan bir dizi olmuş olur.
Dizinin bir diğer olayı ise büyük ihtimalle yayın evinin içindeki problemlerin çözümü ile alakalı olacak.

@Özgür @Tolstoyevski

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
İlk bölümü tamamladım.
Bazı sahneler hoşnut olmadığım sahneler tabiki ama Netflix'ten beklenen şeyler :A

İsveççe dizi izlemeyeli baya olmuş ve meraktan alt yazıyıda açtım, bir çok şey tam olarak tercüme edilmemiş ama dizisinin senaryosunu etkileyen bir durum değil.

henüz tam olarak konusunu anlamadım ama eğer tüm mesele Sofia ile Max'ın kaçamağı ile geçecekse çok sıradan bir dizi olmuş olur.
Dizinin bir diğer olayı ise büyük ihtimalle yayın evinin içindeki problemlerin çözümü ile alakalı olacak.

@Özgür @Tolstoyevski
O sahnelere ben de şaşırdım. :A

Meydan okumaları hoş oluyor ya. :A Bir de yayın evindeki olaylar güzel, Menajerimi Ara gibi. :A

2.bölümü bitirdim ben de. :A İlk bölüme göre daha güzel bir bölüm. :Z

• Güldürdün

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059

Entrikası yok, eğlenceli bir iş ya. :A İsminden ve İsveççe olmasından dolayı ilgimi çekti. :A Farklı dillerde izlemeyi seviyorum. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
O sahnelere ben de şaşırdım. :A

Meydan okumaları hoş oluyor ya. :A Bir de yayın evindeki olaylar güzel, Menajerimi Ara gibi. :A

2.bölümü bitirdim ben de. :A İlk bölüme göre daha güzel bir bölüm. :Z
İnşallah daha iyidir :A bu akşam yetişirim sana :A
Entrikası yok, eğlenceli bir iş ya. :A İsminden ve İsveççe olmasından dolayı ilgimi çekti. :A Farklı dillerde izlemeyi seviyorum. :A
Ozaman Kalifat'a da buyur. Etiketlemiştim:A

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1 haftada kaç tane Türk dizisi izliyorsun, aynı hesap?:A Üstelik biri yarım saat biri 45 dakika. 1 bölümlük tr dizisi bile etmiyor :A
Onlarda aynı gün içinde arka arkaya bölüm izleme gibi durum yok. :A Ama başlarım belki ikisini beraber yürütürüm. :A

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
2. Bölüm
Eh işte fena olmayan bir bölüm. İlk bölümden çok farkı yoktu.
Bazı sahnelerden rahatsızım 😏

dizi şimdilik Sofie ve Max'ın birbirine verdiği, sınırları zorama görevlerini yerine getirdiği görevler olarak ilerlemekte. Sofie'nin bağırdığı bisikletçinin yazarın danışmanı çıkması eğlenceli bir detaydı. Son sahnede gülümsetti.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x1

30 dakikası olması dolayısıyla izlemesi rahat bir başlangıç oldu ancak İsveçce dili kulağa çok yabancı geldiği için o dile alışmak kolay olmayacağa benziyor. Resmen mırıldanıyorlar bazen, bi bakıyorum 2 cümle bir şey söylemiş meğer. @Dosi İngilizce'ye yakın bir dil diyor ve genel olarak da öyle olduğuna dair yorumlar var bu dilin ama İngilizce alt yazılı izlememe rağmen pek yakınlık bulamadım fonetik açıdan en azından. :A Fakat yazı dili olarak yakınlık var gibi gerçekten.

Diziye gelirsek, daha konusunu bile okumadan Atypical benzeri olduğunu düşünmüştüm ve ilk bölümde de gerçekten benzerlikler gözüme çarptı. Sadece, bu dizi daha aykırı, Atypical'daki gibi engelli birisi yok ancak geri kalan yanları biraz benzer gibi.

Dizinin başında ve ortalarında birkaç kez aynı malum sahneyi ve sesleri duyduk, ki bu detaylar öyle IT elemanın cafede keşiştiği kadınla yaşadığı kaçamak sahnesi gibi görmezden gelinebilecek detaylar değil. Sanırım p?rnografi ve o yaptığı şey eyleminin bağımlısı bir kadın, klinik anlamda rahatsızlık seviyesinde bir bağımlılık. Tedavi görmesini gerektirecek cinsten, zira hadi eşi uyuduktan sonra banyoya gitmesini anlarım ama iş yerinde bile öyle bir durumun olması, rahatsızlığını gösteriyor.

IT elemanıyla yaşadığı o mizahi ve komik olayların ardından onunla arası iyice ısındı ve rujunu ona teslim edip bunu geri verebilmen için ne yapmam gerekiyor diyerek de resmen ve resmen ilişkiye davet etti bir bakıma. Bu noktadan sonra kocasını aldatacağı kesin gibi. Asıl merak edilen detay; dizide aldatmayı yüceltip komik bir kaçamakmış gibi mi gösterecekler yoksa dram mı söz konusu olacak. Eğer ilki söz konusu olursa, gözümde değeri olmayan bir dizi olarak geride kalmış olur, ikincisi olursa bir nebze gideri var.

Dizide +18 sahnelerin bolluğu şaşırtıcı derecede fazla ve detaylı olmasına rağmen komediye yatkın bir dizi olması diziyi daha ilginç kılıyor.

Bir parantez de Gizem Erdoğan'a açmak gerekiyor. Kalifat dizisinde de çok başarılı performansı vardı ve bu dizide de yardımcı kadın oyuncu olarak Denise karakteriyle güzel performans sergilemiş. İsveç'te başarılı bir Türk kadın oyuncusu olması güzel bir şey.

6

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Geçtiğimiz geceler vakit bulunca izlemiştim süreler kısa olduğu için, yorumları toplu göndereyim dedim. :A

1x2

Sıkıcı bir bölüm oldu, pek bir olay olduğunu söylenemez sadece son sahne biraz hareketli oldu

o kahve baskınıyla. Ayrıca gereksiz bir sahne daha vardı spor salonunda, diziye katkısı ne bilmiyorum ama pazarlama yöntemi olarak kullanılıyorsa o başka.

Kadının dili gerçekten çok garip, bazen sanki mırıldanıyor gibi geliyor. :A

5.6

1x3

Yuh yok artık :F Beklediğimden fazla 18+ çıktı ve gerçekten uygun bir ortamda izlenilecek dizi, yoksa biraz riskli. :A

Bu bölümde de aslında pek bir şey olmadı ama ikinxi bölüme göre daha iyiydi. İster istemez o malum sahne damga vurdu bölüme aslında ve anlaşıldı Kİ her bölüm en az bir o tarz sahneler olacak, dizinin amaçlarından biri bu olmalı. Bu kadar ayrıntıya gerek var mıydı bilemedim...

Sinema sahnesinde adam fenalaşınca acaba ölecek mi diye üzüldüm bi an. Neyseki bir şey olmadı.

6.0

1x4

Geri geri yürüme olayı ve adamın kovalanma sahnesi. Bir de öpüşme olayı bölümün dikkat çeken kısımlarıydı, diğer iş kısımları sıkıcılığını korumaya devam etti.

4.6

1x5

Kitap fuarındaki olayı geçersek, beklenen aldatma olayı bu bölümde vuku buldu ve ballandıra ballandıra anlatıldı adeta. Diziye pek ısınamadım... kalan bölümlere devam eder miyim bilemedim şimdi. İş mevzuları da sarmıyor.

Sanırım benden bu kadar gibi. 75 dakika az değil geri kalan adına. :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür and Dosi

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1x3

Güzel bölümdü. :D

Max'in patronmuş gibi davranması, yemek sahnesindeki halleri komikti. :F Sofie ve kocasının sahnesinde şaşırdım diziye başlarken +18 sahnelerin bu kadar olacağını tahmin etmezdim. :A

Filmle ilgili olan olaylar da iyiydi. :D

7/10