FK13 Little White Lies / Küçük Beyaz Yalanlar (2010) - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

1631124956181.png

Les petits mouchoirs

Tür:
Komedi, Dram
Süre: 154 dakika

Yönetmen: Guillaume Canet
Senaryo: Guillaume Canet

Oyuncular:
François Cluzet
Marion Cotillard
Benoît Magimel

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 7.1/10
Rotten Tomatoes: 42%
Metacritic: 50/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Little White Lies, Guillaume Canet'in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği bir film. Kendisi aynı zamanda filmin başrol oyuncularından olan Marion Cotillard'ın da eşi. Marion Cotillard dışında birçok iyi oyuncu da var. François Cluzet bir yıl sonra meşhur film The Intouchables filminde rol almıştı. İki yıl sonra da Jean Dujardin, The Artist filminde rol almıştı ve filmi Oscar ödülü almıştı. Benoît Magimel bu filmden çok önce The Piano Teacher filminde rol almıştı. Filmin oyuncu kadrosu böyle bilindik işlere de imza atmıştı. Oyuncu kadrosu sağlam bir film.

Filmde talihsiz bir kaza sonucu yaralanan bir arkadaşını bırakmayacaklarına dair söz verip iki haftalığına tatile giden (?) bir grup arkadaşın deniz sahilinde bir evde kalmaya başlamasıyla birlikte yaşadıkları anlatılıyor. Aralarında tabii ki yalanlar da ortaya çıkıyor ama öyle büyütülecek yalanlar da değil ama büyüyen yalanlar. Her yıl gerçekleştirdikleri buluşma ilginç bir noktaya doğru gider.

Filmin süresi uzun, en azından yarım saat daha kısa olabilirdi. Doğallığı yüksek, sanki karakterler yıllardır bu buluşmayı gerçekleştiriyormuş gibi, karakterlere tanıklık ediyormuşuz gibi bir hisle izlettiriyor. Çok fazla da karakter var ve diyalog üzerine kurulu, bu da yer yer kopmalara yol açabiliyor ama yine de izlettiriyor. Filmin müzikleri, film adına artı. Çok başarılı müzik seçimlerine imza atmışlar.

7/10

06.08.2021

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öncelikle şunu söylemek isterim Marion Cotillard gerçekten çok güzel bir kadın. Yine hayranlıkla izledim kendisini. :)

Buna karşın pek sevemediğim bir film oldu maalesef. Un Air De Famille ile benzer filmi aynı oylamada seçmemiz şanssızlık olmuş. Bu film ona göre bariz iyiydi ama yine de daha iyi bir film bekliyordum.

Film konsept olarak çok ilginçti. Bu kadar çok karakteri toplayıp aynı tatilde birleştirmek ilginç olmuş. Ana karakterlerimiz yetmiyormuş gibi sürekli yeni yan karakterler de dahil oluyor. Hafif bir film olmasına rağmen karakter bolluğu kafa karıştırıcı olmuş, filme adapte olmayı zorlaştırmış. Bu tip kalabalık filmlerde kadronun tanıdık isimlerden olması büyük avantaj. Bu açıdan Fransa'da filmin daha çok sevilip gişe rekortmeni olmasına çok şaşırmadım. Onlar için hepsi çok ünlü isimler ve bizim yaşadığımız adaptasyon zorluğunu minimum düzeyde yaşamışlardır...

Filmin karakter bolluğuyla birlikte bir diğer problemi de süresinin çok uzun olmasıydı. İzlediğim 2.5 saatlik filmlerden süresini en hak etmeyenlerden olabilir. Bence değerli hiçbir şey anlatmayan, aman aman çok eğlenceli olmayan bir film için de 2.5 saat çok gereksiz ve riskli bir seçim...

Filmi izlerken pek sıkılmadım, keyifle izlediğim sahneleri vardı. Oyuncular oldukça başarılıydı. Fakat bunlar iyi bir film için tek başına yetersiz, bence vasat bir filmdi.

5/10

• Beğendim
Reactions: Sherlock and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Öncelikle şunu söylemek isterim Marion Cotillard gerçekten çok güzel bir kadın. Yine hayranlıkla izledim kendisini. :)

Buna karşın pek sevemediğim bir film oldu maalesef. Un Air De Famille ile benzer filmi aynı oylamada seçmemiz şanssızlık olmuş. Bu film ona göre bariz iyiydi ama yine de daha iyi bir film bekliyordum.

Film konsept olarak çok ilginçti. Bu kadar çok karakteri toplayıp aynı tatilde birleştirmek ilginç olmuş. Ana karakterlerimiz yetmiyormuş gibi sürekli yeni yan karakterler de dahil oluyor. Hafif bir film olmasına rağmen karakter bolluğu kafa karıştırıcı olmuş, filme adapte olmayı zorlaştırmış. Bu tip kalabalık filmlerde kadronun tanıdık isimlerden olması büyük avantaj. Bu açıdan Fransa'da filmin daha çok sevilip gişe rekortmeni olmasına çok şaşırmadım. Onlar için hepsi çok ünlü isimler ve bizim yaşadığımız adaptasyon zorluğunu minimum düzeyde yaşamışlardır...

Filmin karakter bolluğuyla birlikte bir diğer problemi de süresinin çok uzun olmasıydı. İzlediğim 2.5 saatlik filmlerden süresini en hak etmeyenlerden olabilir. Bence değerli hiçbir şey anlatmayan, aman aman çok eğlenceli olmayan bir film için de 2.5 saat çok gereksiz ve riskli bir seçim...

Filmi izlerken pek sıkılmadım, keyifle izlediğim sahneleri vardı. Oyuncular oldukça başarılıydı. Fakat bunlar iyi bir film için tek başına yetersiz, bence vasat bir filmdi.

5/10
Little White Lies, Un air de famille tarzı biraz, haliyle yine 4-5 puan arası gelebilir, ön yargı gibi olmasın da. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bence de vasat bir filmdi.

Her şeyden önce sürenin neden bu kadar uzun tutulduğunu anlayamadım açıkçası. Evet, çok fazla karakter görüyoruz film boyunca fakat sürenin uzunluğuna rağmen hiçbir karaktere tam anlamıyla odaklanamıyoruz. Before serisinin son filmine benzettiğimi söyleyebilirim biraz. Fakat orada izlediğimiz -daha çok filmin ilk kısmında- karakterlerin sayısı çok fazla olmadığı için, aralarında geçen diyaloglar keyifle takip ediliyordu. Bu film ise bunu başaramamış.

İzlemesi ve dinlemesi keyifli başarılı sahneler olsa da bütüne baktığım zaman başarılı bir film izlediğimi söylemem mümkün değil. Hem süre hem de karakter sayısı biraz daha kısa tutulsa çok daha iyi olurmuş.

Onun dışında evet, Marion Cotillard'a bir kez daha aşık olduk...

• Beğendim
Reactions: bazinga