Lionel Messi Barcelona'da Kalmaya Karar Verdi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
messi-roportaj_1hbk8dlmezgmg1aq55wmlx61cu.jpg

Geçtiğimiz haftalarda Barcelona'dan ayrılma kararı tüm dünyada büyük olay olan ve yankı uyandıran Lionel Messi, sözleşmesel sorunları aşamadığı ve Barcelona'nın takımdan ayrılması için 700 milyon Euro bonservis bedeli istediği gerekçesiyle Barcelona'da kalmaya karar verdi. Yıldız futbolcu Goal.com'a açıklamalarda bulunurken Barcelona Başkanı Bartomeu hakkında da sert ithamlarda bulundu.

Goal.com'a yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Barcelona'da devam edeceğim. Her ne kadar gitmek istemişsem de, saha içindeki tavrım değişmeyecek. Bu kulüp için elimden gelenin en iyisini yapacağım.

Ben her daim kazanmak isteyen biriyim. Yarışmacıyım ve herhangi şeyde kaybetmeyi sevmiyorum. Kulüp için, soyunma odası için ve kendim için en iyisini istiyorum.

Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için gerekli desteği alamadığımızı söylemiştim. Esasen şimdi ne olacak bilmiyorum. Yeni bir antrenörümüz ve yeni fikirleri var. Bu iyi bir şey ama takımın buna nasıl yanıt vereceğini ve bunun bizi en üst seviye futbolda nereye getireceğini görmemiz lazım.

Benim söyleyebileceğim şey şu: Barcelona'da kalıyorum ve bu takım için en iyimi ortaya koyacağım."

kaynak: Goal.com​

• Sinir Bozucu
Reactions: Gerekli24

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Çok ama çok büyük bir hayal kırıklığı, belki de futbol tarihinin en büyük hayal kırıklıklarından bu olay. Artık gelecek sene 1 sene yaşlandıktan sonra gitse de pek bir şey ifade etmez, tam yaşı geçmeden gidemediği için... Ki gelecek sene de gitmez anlaşılan.

Gerçi 700 milyon karşısında yapacak bir şeyi yoktu, tüm suçlusu o başkan olacak herif. Ama... Gelecek sezon sırf bu olaya inat beş kuruş bonversiz kazandırmadan Barça'dan ayrılırsa dik duruşluluğunu göstermiş olur. Fakat sözleşmesini uzatırsa çok ama çok büyük bir hayal kırıklığı olur, asıl hayal kırıklığı ve gözden düşme o andan itibaren olur ve benim de gözümden düşer eğer öyle bir hareket yaparsa.

Şimdi başkanı taraftarın önüne atması olumlu. Bu sene belki 200-300 milyon kazanmak dururken seneye 5 kuruş kazanamayacaklar, ellerinde patlayacak planları. Tabi Messi 'Burada kariyerimi bitirmek istiyorum' gibi hareketlere imza atmazsa...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Yönetime göz dağı vermek adına yapılmış açıklamalar bence. Malum serbest kalma bedelinin altında bir teklif gelirse, Barcelona bu teklifi kabul edip Messi'yi satabilir ancak bu mevcut yönetim için tam bir çöküş olur. La Liga yönetimi ise ligin izlenilebilirliğini korumak adına 700 milyonluk maddeyi kaldırmıyor ve işi yokuşa sürüyor. Messi bu açıklamaları ile 120 yıllık Barcelona'yla dalga geçmiş resmen, "madem gitmeme izin vermiyorsunuz ağzıma geleni söyler/istediğimi yaparım" mesajı vermiş.

Bence önümüzde iki seçenek var; ya Messi gidecek, ya da başkan istifa edecek. Messi'nin kalması halinde mevcut yönetimin, bu söylemlerin ardından istifa etmediği bir senaryo mümkün değil. İlerleyen günlerde durum netleşecektir ama bence bu işin sonunda Messi kalacak, yönetim gidecek. Bu da Messi'nin kariyeri adına hiç iyi olmayacak elbette, City'de kariyerinin son yıllarını çok daha başarılı geçirme şansı mevcut. Barcelona'da yönetimin istifa ettiği bir senaryoda bile kadro yapılanması gibi süreçler için belli bir süre gerekiyor. Bu da Messi'nin üst düzey performans sergileyebileceği son 1-2 senesini heba etmesi demek...

Edit:

Sanırım yönetim, Messi'nin dediği hiçbir şeyi umursamamış ve nihai barış sağlanmış... Bir yandan sevindim, bir yandan da üzüldüm.

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Cityde istediğin ortam var. Gir o sistemde neler yapmaz ki. Tamam Barcelona seni yetiştirdi ama sen Barcelona'ya fazlasıyla bunun karşılığını verdin.

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,122
Puanı
560
Şimdi hangi barça taraftarı seni sevecek bu 1 2.si ise artık ronaldo ile kıyaslanamazsın korkak olduğun ortaya çıktı istediğin takım teklif etmediği için klupte kalmayı tercih ettin messi kendini bitiren hamlelere devam ediyor..

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Şimdi hangi barça taraftarı seni sevecek bu 1 2.si ise artık ronaldo ile kıyaslanamazsın korkak olduğun ortaya çıktı istediğin takım teklif etmediği için klupte kalmayı tercih ettin messi kendini bitiren hamlelere devam ediyor..
1. Barcelona taraftarı Messi gidecek diye kafayı yedi ve 1 sene daha kalması bile %99'unu mutlu etti.
2.Korkaklık bir şey yok. Ortada 700 milyon euroluk bir madde var. Bu parayı sözleşmesi 1 sene kalmış ve 33 yaşındaki bir futbolcuya Messi olsa bile vermezler. Gitse bedava gidecekti öyle bir söz verilmişti ama bu söz tutulmadı. Bu sene değil seneye bedavaya gider. Kaybeden Barcelona oldu Messi'nin yaptığı bir korkaklık yok. Şu devirde hangi futbolcu bizzat başkana rezil bir başkan diyebilir :D

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,122
Puanı
560
1. Barcelona taraftarı Messi gidecek diye kafayı yedi ve 1 sene daha kalması bile %99'unu mutlu etti.
2.Korkaklık bir şey yok. Ortada 700 milyon euroluk bir madde var. Bu parayı sözleşmesi 1 sene kalmış ve 33 yaşındaki bir futbolcuya Messi olsa bile vermezler. Gitse bedava gidecekti öyle bir söz verilmişti ama bu söz tutulmadı. Bu sene değil seneye bedavaya gider. Kaybeden Barcelona oldu Messi'nin yaptığı bir korkaklık yok. Şu devirde hangi futbolcu bizzat başkana rezil bir başkan diyebilir :D
parası başkandan fazla olan herkes diyebilir bence :)
messi karakter gösterseydi o maddeyi kaldıramaz mıydı sence? amacı geçirdiği kötü sezonu böyle ucuz senaryoyla gölgelemekti ki başardı da.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
parası başkandan fazla olan herkes diyebilir bence :)
messi karakter gösterseydi o maddeyi kaldıramaz mıydı sence? amacı geçirdiği kötü sezonu böyle ucuz senaryoyla gölgelemekti ki başardı da.
Messi niye 1 sene beklemek yerine 700 milyon euro versin Messi de olsan bu para tüm birikiminin %40-50'si ediyor belki de daha fazla bir inat uğruna verebileceğin bir şey değil.
Kaldıramaz nası kaldırıyor madde açık 700'ü veren alır diyor. İspanya takımlarının birçok futbolcusunun sözleşmesinde bu tarz ağır maddeler var zaten kaldırmak da sadece o paranın ödenmesiyle mümkün. Messi 22-30 yaş arasında olsa Manchester City, Psg gibi takımlar bu 700 milyon euro'yu bir şekilde öderdi ama 33 yaşındaki hiçbir kişiye bu para ödenmez doğal olarak.