Lionel Messi, 6. kez Ballon d'Or'un Sahibi Oldu!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
BallonDor.jpg

France Football'un 1956'dan beri verdiği ve futbolun en prestijli ödülü olarak kabul edilen Ballon d'Or ödülünün bu yılki kazananı belli oldu.

Barcelona forması giyen Lionel Messi, 6. kez Ballon d'Or'un sahibi oldu. Ödülü 6. kez kazanmasıyla beraber Lionel Messi, Cristiano Ronaldo'yla arasındaki eşitliği de bozarak bu ödülü en çok kazanan futbolcu olmayı başardı.

Arjantinli futbolcu daha önce bu ödülü 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 yıllarında kazanmayı başarmıştı.

Ballon d'OR'da ilk 4 şu şekilde oluştu:

1)
Lionel Messi
2) Virgil van Dijk
3) Cristiano Ronaldo
4) Sadio Mane

• Harika
Reactions: MEnes

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Yine, yine, yeniden hak edilmiş bir başarı. Ben Van Dick olabilir diye düşünüyordum ama kesinlikle Leo, ismiyle kazanmadı ödülü.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
SONUNA kadar hak edilmiş bir ödül. Geçen yıl da aynı şekilde efsane bir yıl geçirmişti ama bu saçma sapan düzen ilk 5'e almamıştı Messi'nin o muazzam performansını. Bu yıl da yine aynı şekilde mükemmel bir yıl geçirdi ve hak ederek aldı. Hatta geçen yılki faciadan sonra gerçekten çok şaşırdım ödülün Messi'ye gitmesine. Ne yapar eder ŞL kazanana verirler diyordum. Ama Messi'ye vererek bu sefer adil bir ödül vermiş oldular. Kral her şeyi kazanmaya ve dünya tarihinin en iyisi olarak var olmaya devam edecek. Futbolu bıraktığı gün futbol bir daha asla onun oynadığı dönemler kadar güzel olmayacak. Var ol minik ama kocaman yüreği olan adam...

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.