Leyla ile Mecnun Dizisi Yeni Hikayesiyle Kitap Oldu!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Burak Aksak'ın kaleminden Leyla ile Mecnun kitap olarak yeniden başlamaya geliyor...

images

Efsanevi dizi Leyla ile Mecnun'un senaristi Burak Aksak, verdiği sözü tuttu ve yarım kalmış hikayeyi bu sefer okuyuculara sundu. Dizinin ana karakterlerinin tamamının yer aldığı Leyla ile Mecnun romanı yalnızca birkaç gün sonra, 1-4 Nisan arasında sipariş verilmeye başlanacak.

leyla-ile-mecnun-burak-aksak-kitap-1522309138.jpg

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)
“Bir yanımız çöl bir yanımız deniz…”
“Zaman döngüseldir ve farklı seçimler yapsan da aynı hayatı yaşarsın. Sana verilmiş bir ömür vardır. Bu dünyadaki zamanın bellidir. Ve her şey bir denge içindedir. Biz... Daha doğrusu ben, o dengeyi bozdum…”
Aynı gün aynı hastanede doğmalarıyla başladı her şey. Bir hayatın birden fazla kez yaşanabileceğinin ve yarım kalmış her hikâyenin tamamlanmaya muhtaç olduğunun bir kanıtıydı onlar. Peki Mecnun bu sefer Leylasına kavuşabilecek mi? Yoksa yine çölde mi açacak gözlerini? Çünkü o çöl çaresiz âşıkların son durağıdır. Kavuşamayan âşıklar o çölde aralar sevdiğini, kavuşanlarsa emlakçı emlakçı dolanır dururlar, 2+1 kombili.
Yayınlandığı dönemde izleyicisini ekrana kilitleyen Leyla ile Mecnun, bu kez bambaşka bir hikâye ile sevenleriyle yeniden buluşuyor. Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal, Baba İskender, Yavuz Hırsız, Yedek Kamil, Gözlüklü Çocuk Kaan ve Aksakallı Dede bu kez bambaşka bir maceranın peşine düşüyor. O geminin geleceğine ilk günkü gibi inananların, sevdiği kızın gözlerinin içine bakarak ‘seni seviyorum’ diyemeyenlerin, kendi çölünde kaybolanların hikâyesi Leyla ile Mecnun Burak Aksak’ın kalemiyle yeni başlangıçlar için geri dönüyor.

http://www.idefix.com/Kitap/Leyla-Ile-Mecnun/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0001750839001

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yarım kalmış hikayeyi BluTV'de tamamlasalar nasıl olur? Hadi o olmadı 10-15 bölüm arası Youtube'da yayınlasınlar. Yani bu kadar sevilen bir dizi ani bitirildi, neden bir son yapmıyorlar? (Maliyet tabi ki sorun ama bunu karşılayacak kaynak tabi bulunur.)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Son zamanlarda aldığım en güzel haber. Kitap çıkar çıkmaz alacağım.

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Güzel bir haber ama keşke dizi olarak tekrar yayınlansa :A

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Cidden internet dizisi olarak çok güzel giderdi, ama eski oyuncular dağılmış durumda.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ne mükemmel bir haberdir bu böyle. Yıllardır Leyla ile Mecnun'la ilgili en ufak bir gelişme olsun diye içim içimi yiyordu. Kitap olsun veya ne olursa olsun en azından hikayenin sonlanacağına dair bir gelişme olması müthiş oldu. Stoklara çıktığı gibi alacağım. :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Bugün okumaya başladım ve ilk 30 sayfayı okudum. Sanırım hızlıca okuyup bitirmeye kıyamayacağım. Diziyi izlerken hissettiğim her şeyi hissettim, aynı tat yani bence.