Exxen Leyla ile Mecnun - 1. Sezon Yorumları

Gibi izle Exxen'de bir ara her bölüm birbirinden bağımsız zaten o baya hoşuma gitti ön yargılı olsam bile

Reactions: Tolstoyevski
Netflix'te dizinin reklama ihtiyacın olmaz ama tabii kısıtlama söz konusu olabilir, belki süre ve bölüm sayısı bölümünden daha kısıtlama olabilir. Mesela 8 bölüm, 40-45 dakikaya düşebilir. Gerçi daha da yükselebilir, Netflix bambaşka dünya. Tabii bence en iyi seçenek PuhuTV olur. Jet Sosyete'yi rahat rahat 20 bölüm, uzun uzun yayınlamışlardı. PuhuTV'de uzun soluklu bir yapım görmek de mümkün değil tabii, öyle de bir sorunu var.

Gibi izle Exxen'de bir ara her bölüm birbirinden bağımsız zaten o baya hoşuma gitti ön yargılı olsam bile
@Tolstoyevski, @xdragxx gibi ön yargılı yaklaşma, izle.
İkinci sezon Cuma günü başlıyor, izleyebilirsin.
Dizinin bölüm sonlarına dikkat et, sonda Ali Atay ile Hazal Kaya'ya teşekkür ediyorlar.

Reactions: ömer karataş
Son cümleyi gördüm benim için yeterli daha da okumam...
Neymiş 'Az bölümlü, az süreli hayatımızda olsunmuş... Bırakın bu işleri kardeşim, 50 dk bize yetmiyor yetmiyor... 10'larca yan karakter var hiçbirini kullanamıyoruz ve süresi kısa olsun istiyorlar... Leyla ile Mecnun öyle bir dizi değil... 70 dakikadan aşağısı KUR TAR MI YOR...
@bazinga

Edit: Bu arada tabi ki okudum tüm yazıyı ve genel olarak katılıyorum ama süre ve bölüm konusunda katılmam mümkün değildir...

Son düzenleme:
Reactions: bazinga and Araf
Her yanı ayrı ayrı hoşuma gitti zamanında ilk bölümden itibaren izlerken... Hala da aynı şekilde hoşuma gidiyor...
Tamamen zevk meselesi. Benim hoşuma giden absürtlük daha çok deli hastanesinde olanlar gibi daha doğal absürtlükler oluyor genelde

Reactions: MEnes
Tamamen zevk meselesi. Benim hoşuma giden absürtlük daha çok deli hastanesinde olanlar gibi daha doğal absürtlükler oluyor genelde
Katılıyorum, tamamen ZEVK meselesi... Cengiz Han bölümleri, zamana açılan kapı, Uzaylı Zekiye ve oradaki uzaylı tayfası ve buna benzer tüm fantastik absürtlükler izlemesi çok keyifliydi...

Reactions: xdragxx
Yahu 20 dakika uzun olsa nasıl bir fazladan karakter kullanma bekliyorsun.
Fazla süre baskısı zorlama sahne yazılmasına neden olur. Bölümlük konunun tadının kaçmasına neden olur. İlla ek sahne gerekiyorsa İsmail Abi'nin halaları, dedeleri sahnelerinden veya sıkıcı çöl sahnelerinden kısarsın olur biter.

Ben eski versiyonuyla yazıyorum Çocuklar Duymasın gibi oldu Exxendeki sihirli annemi @xdragxx

Reactions: bazinga
Burası karışacak...

Reactions: MEnes and bazinga
Leyla ile Mecnun’un azılı izleyicileri şimdi de bölüm süreleri üzerinden sayın admini hedef almış, #BazingaYalnızDeğildir… @Maskeli Fedai

Sen zaten yaklaşık 10 yıl sonra izledin diziyi, diziyi unutmuşsun ama biz tekrar tekrar izledik ve bütün karakterleri sindire sindire izledik. Hani kısıtlı süre olunca o karakterleri sindire sindire izlemek mümkün olmuyor, çoğu karakteri göremedik, doya doya izleyemedik. Azsakallı Dede mesela çok fazla görünmedi,, Çiçekçi Teyze ve Melül, Doktor, Kubilay, Metin Amca gibi karakterler de çok az göründü.

Leyla ile Mecnun’un azılı izleyicileri şimdi de bölüm süreleri üzerinden sayın admini hedef almış, #BazingaYalnızDeğildir… @Maskeli Fedai
Adminimiz tarafsız bir gözle diziyi eleştirmektedir. Dolayısıyla adminimize yapılan bu baskılara karşı sonuna kadar yanındayız.. @MEnes

Bir ara ilk sezona tekrar başlamıştım ben de.

Nasıl bir sindirim gereksinimiymiş bu anlamadım.

Azsakallı bence de az gözüktü ama mesela çiçekçi teyze gayet dozundaydı. Doktor ve Metin amca da öyle. Dediğim gibi daha fazla da gözükebilirlerdi mesele süreyi nasıl harcamak istediğinle alakalı.

Yahu yabancı sitcomlarda efsane karakterler bile 10 bölümde bir falan gözüküyor ne istiyorlar anlamadım
Metin her bölümde çıksa ne olacak sanki hikayeye ne katacak mesela çok merak ediyorum...
Şimdi LM'yle sitcom karşılaştırılamaz LM'yi LM yapan çiçekçi teyzedir, Metin'dir falan diyecekler linç yiyicem ama olsun gerçek de bu...

Süre kısa olunca, hiçbir şeye fırsat olmuyor, işte o sıkıntı var. Bölüm kısa olacaksa da, bölüm sayısı uzun olmalı ya da ikisi birden olursa çok daha iyi olur.

İlk sezonu hatırla, 20 bölüm genelde 70-80 dakika arasındaydı, ne kadar da iyiydi. Her karakteri de doya doya görebiliyorduk.

Reactions: MEnes
İlk sezon süre 70-80 dakika olduğu için iyi değildi sürenin 70-80 dakika olmasına rağmen iyiydi.

Bölüm sayısı birkaç bölüm artabilir belki ona bir şey demem de şu kadar karakterimiz var süre yetmiyor falan demek bana çok anlamsız geliyor. @xdragxx'in de dediği gibi The Office'te mesela 10-15 tane önemli karakter var ama 20 dakika gayet yetiyor. Bazı karakterleri her bölüm görmüyoruz ama bu çok normal, dozunda olmasını sağlıyor her şeyin.

Mesela Metin amca, doktor, çiçekçi teyze falan her bölüm gözükse sıkıcı olacaklar. Çok fazla hikaye potansiyeli taşıyan karakterler değiller zaten. 10 bölümde bir gözükseler bile dizi bir şey kaybetmez.

Aynen öyle
Seinfeld'da Newman gibi bir efsane karakter var öyle böyle efsane değil 169 bölümün 15-20'sinde ya vardır ya yoktur ama bir şekilde iz bırakmayı başardı mesela
Öyle bir iz bırakmış ki 2.turda bu adam bu kadar az mı çıktı yahu diyorum

Reactions: bazinga