Unutulmaz Leyla İle Mecnun (2011-2014)

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
LiM.jpg

Leyla ile Mecnun, Eflatun Film tarafından yapılıp TRT 1'de 3 sezon yayımlanan, absürt komedi türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt komedi, bilim kurgu, durum komedisi ögeleri eklenmiştir.

Dizinin kadrosunda Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Melis Birkan, Müge Boz, Zeynep Çamcı, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant, Köksal Engür ve Ege Tanman gibi isimler yer alıyordu. Dizinin senaryosunu Burak Aksak yazarken, yönetmenliğini ise Onur Ünlü üstlenmiştir.

Leyla İle Mecnun'un ilk bölümü 9 Şubat 2011 tarihinde yayımlanırken, son bölümü olan 104. bölüm ise 27 Ocak 2014 tarihinde TRT1'de yayımlanmıştır.

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Efsaneler efsanesi dizinin nihayet ana konusu oldu, hayırlı uğurlu olsun :A @Sherlock

Diziye tekrar başladım ve şu an 6.bölümdeyim, daha önce izlememe rağmen halen ilk kez izler gibi o kadar keyif veriyor ki, yokluğunda bile en iyisinin yine kendisi olduğunu hissettiriyor. Özellikle salı akşamları izleyecel bir şey bulamayınca Bir bölüm LiM çakmak harika gidiyor. :A

Bir daha gelmez böylesi...
images

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1-2-3. Bölüm Yorumu:

Yarım yamalak oturup izlemişimliğim vardı fakat böyle oturup hiç güzelce izlememiştim. Şimdi başladık bakalım, süresi de kısa olunca akıp gidiyor. Epey gülümseye gülümseye izliyorum, ekip harika enerjili zaten. Ushan Çakır'ı pek sevemedik Arda karakteriyle, kavuşturacağız o Leyla ile Mecnun'u... İskender de efsane, beni en çok güldüren karakterlerden biri. Erdal Bakkal da gülümsetiyor yine, o sert mizacı yeter. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5. Bölüm

En sevdiğim bölüm oldu, Zafer Algöz de konuk olarak güzel renk kattı. Mecnun'un Leyla'ya şarkı söylemesi, Mecnun'un şöhreti güldüren sahnelerdi. İskender'in taksiyle vedalaşıp dolmuşa başlaması üzdü, yeni taksi şart. Şu efsaneyi de bırakayım buraya. :bhr:

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,278
Puanı
1,060
5. Bölüm

En sevdiğim bölüm oldu, Zafer Algöz de konuk olarak güzel renk kattı. Mecnun'un Leyla'ya şarkı söylemesi, Mecnun'un şöhreti güldüren sahnelerdi. İskender'in taksiyle vedalaşıp dolmuşa başlaması üzdü, yeni taksi şart. Şu efsaneyi de bırakayım buraya. :bhr:

Ben bu oyunu bozarım. :D

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
9. Bölüm

Sevdiğim bölümlerden biri oldu, Leyla da Mecnun'a aşkını itiraf etti. Sonunda Mecnun amacına ulaştı, ikilinin aşk sahnelerini izlemek için sabırsızlanıyorum. Arda'ya üzüldüm tabi, o da boş durmayacaktır. :D

Yavuz'un tezgahının dağıtılması üzdü, en güldüğüm karakterlerden biri de Yavuz dizide. :X

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
12. Bölüm

Erdal Beşikçioğlu ve Fatih Artman konuktu polis rolüyle, Behzat Ç'i görmek sevindirdi. Epey de güldürdü, özellikle İsmail'in gemi bekleme sahnesinde çok güldüm. :D

Mecnun Ç & Behzat Ç :Z

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
17. Bölüm

Selin Şekerci'nin 'Şekerpare' karakteriyle konuk olduğu bölümdü, çok tatlıydı karakteri. İsmail ile de güzel ikili olmuşlardı, keşke kalıcı kalsaydı. Daha fazla izlemek isterdim. :bhr:

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğendim
Reactions: Turkuazz

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
20. Bölüm (1. Sezon Finali)

Şaşırtıcı, epey güzel bir sezon finali oldu... İsmail'in ''O gemi bir gün gelecek'' dediği gemide babasını beklemesi... Ah be, üzdün İsmail.

Dede ölmemişsindir ya, geleceksin...

Leyla da Arda ile Amerika'ya gitti... Aman gelmesin ikisi de bir daha, Mecnun'u hak etmiyor Leyla. :T:

Bu efsaneyi bırakıyorum buraya, Ali Atay'ın sesi bu kadar güzel miydi ya. :Z

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
İzleyenlerin kendini çok zeki hissettiği ve izlemeyenlere karşı 'ne kadar cahiller' gibi tavırlar sergileten, haddinden fazla abartılan dizi.
Birde dizide komik bi sahne olunca herkes güler ve gülmeyene garip garip bakılır. Senin çapın yetmez tarzı söylemlerde bulunulur gülmeyenlere
Halbuki Anlıyoruzdur ama komik değildir. O yüzden gülmeyiz.

Bu diye bu sebepten çok doluyum.:A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
40. Bölüm

Epey keyifli bir bölümdü, Erdal reis damgasını vurdu bölüme. TRT'deki katılım payının kaldırılması için TRT'ye gitti, oradan da şikayete gitti. O sahneler epey güldürdü, gerçekten güzel düşünmüşler. TRT nasıl izin vermiş, o da şaşırtıcı tabi. :D

Sedef Mecnun'a, Mecnun da Şirin'e aşkını itiraf etti. Bu üçleme beni sıkıyor, Şirin'i sevemedim ben. Mecnun ve Sedef (Leyla) sahnelerini bekliyorum...

Metin ve Sevim'in de dizide pek rolü kalmadı aslında, ara sıra görünüp renk katıyorlar da olmasalar da olur artık.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and MasacRE