Leonardo DiCaprio | Oyuncu Bilgileri - Hakkında Yorumlar

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,399
34,209
1,060
FavoriForumum.Net Film Dünyası

Leonardo DiCaprio
Doğum Tarihi: 11 Kasım 1974
Oyuncunun Biyografisi
Gerçek Adı: Leonardo Wilhelm DiCaprio Doğum Yeri: Hollywood, Kaliforniya, ABD Doğum Tarihi: 11.11.1974 Boy : 1.85 m Takma Adı : Leo Onu Ünlü Yapan Ne? Growing Pains adlı Tv dizisiyle tanındı, Titanic filmiyle yıldızlığa adım attı. Ailesi: Babası: George DiCaprio, Çizgi roman dağıtıcısı Annesi: Irmalin DiCaprio, Avukat sekreteri Üvey kardeşi: Adam Farrar, Aktör Ödüllerinden Bazıları: 2005: Golden Globe - En İyi Aktör (Drama), The Aviator 1997: Berlin Film Festivali Silver Bear - En iyi oyuncu, William Shakespeare's Romeo Juliet 1997: MTV Film Ödülleri - En iyi erkek oyuncu, Titanic 1993: National Board of Review - En iyi yardımcı oyuncu, What's Eating Gilbert Grape 1993: Los Angeles Film Critics - New Generation Ödülü, This Boy's Life ve What's Eating Gilbert Grape Eğitim: - Corinne A. Seeds University Elementary School, Los Angeles, California - Center for Enriched Studies, Los Angeles, California - John Marshall High School, Los Angeles, California Meraklısına... Bir iddiaya göre Alman annesi Floransa'daki Uffizi müzesinde DaVinci'nin eserlerini incelerken, henüz doğmamış olan Leonardo'nun tekmelerine maruz kalınca, oğluna Leonardo ismini koymayı düşünmüş. Daha bir yaşındayken annesi ve babası ayrıldılar. Babası İtalyan asıllı Amerikalı, Annesi Alman asıllı Amerikalı Üç yaşındayken en sevdiği Tv şovuna çıktı. Empire Dergisi'nin 'Tüm zamanların en iyi 100 film yıldızı' listesinde 75. sırada yer aldı.(1997) People Dergisi'nin 'Dünyanın en güzel 50 insanı' listesine seçildi. (1997 ve 1998) StarTv(USA)'nin '1990'ların Top 10 Box Office Starları' listesinde 6. sırada yer aldı (2003)

En Popüler Filmleri

Titanik

Başlangıç

Kanlı Elmas

Zindan Adası

Köstebek
Ödülleri & Adaylıkları
YılSonuçÖdülKategoriFilm
2007AdayAltin Küre ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Kanlı Elmas
2007AdayOscar ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Kanlı Elmas
2005KazandıAltin Küre ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Göklerin Hakimi
2005AdayOscar ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Göklerin Hakimi
1994AdayOscar ÖdülleriEn İyi Yardımcı Erkek Oyuncu What's Eating Gilbert Grape
2008AdayAltin Küre ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Hayallerin Peşinde
Oynadığı Filmler
The Chancellor Manuscript2014
Muhteşem Gatsby2013
The Devil In The White City2013
Muhafızlar2012
Zincirsiz2012
J. Edgar2011
Brave New World (ı)2011
Guys Choice2010
Titanic 22010
IMAX: Hubble 3D2010
Başlangıç2010
Zindan Adası2010
Yalanlar Üstüne2008
Hayallerin Peşinde2008
11. Saat(I)2007
Köstebek2006
Kanlı Elmas2006
Cocaine Cowboys (ı)2006
Göklerin Hakimi2004
New York Çeteleri2002
Kumsal2002
Sıkıysa Yakala2002
Don's Plum2001
Celebrity1998
Demir Maskeli Adam1998
Titanic 3D1997
Titanik1997
Marvin'in Odası1996
Romeo ve Juliet1996
Günlük1995
Total Eclipse1995
Hızlı Ve Ölü1995
The Foot Shooting Party1994
What's Eating Gilbert Grape1993
Bu Çocuğun Hayatı1993
Zehirli Sarmaşık1992
Mahluklar 31991
Oynadığı Diziler
11. Saat(I)
Anahtar Kelimeler
Leonardo DiCaprio oynadığı filmler, Leonardo DiCaprio oynadığı diziler, Leonardo DiCaprio biyografisi, Leonardo DiCaprio en ünlü filmleri, Leonardo DiCaprio hakında yorumlar, Leonardo DiCaprio hakkında yazılar, Leonardo DiCaprio kazandığı ödüller, Leonardo DiCaprio ödülleri

Son düzenleme:

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,399
34,209
1,060
Çok iyi bir oyuncu :) 6 tane Oscar alması da bunu gösteriyor zaten :)
Benim de çok sevdiğim başarılı bir oyuncu. Hiçbir filmini izlediğime pişman olmadım ama bırak 6 taneyi 1 tane bile Oscar alamadı henüz. 3 kez aday oldu sadece. :)

Zaten 6 oscarlı bir oyuncu yok bildiğim kadarıyla dünya üzerinde. :):)

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,399
34,209
1,060
Zor görüyorum aday olur da kazanamaz.Diğer filmleri de daha görmedik ama içime doğdu. :(
Gerçi fragmanda ben de pek iddialı bir rol gibi görmedim ama belli de olmaz. :)

Ben bu yıl Tom Hanks'in üçüncü oscarını kazanmasını çok istiyorum ama eğer olmazsa yabancıya gitmesin DiCaprio reyis kazansın. :D İnşallah ikisi birden aday olur da sevinme ihtimalim 2/5 olur. :D

Cenation

KK Team!
Favori Üye
21 Mayıs 2011
16,089
373
454
Ankara

Gerçi fragmanda ben de pek iddialı bir rol gibi görmedim ama belli de olmaz. :)

Ben bu yıl Tom Hanks'in üçüncü oscarını kazanmasını çok istiyorum ama eğer olmazsa yabancıya gitmesin DiCaprio reyis kazansın. :D İnşallah ikisi birden aday olur da sevinme ihtimalim 2/5 olur. :D
Tom reyis aday olacak gibi ama alamayabilir. :D daha iddialı bir rol olmalı. :D ama hiçde belli olmaz. :(

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,399
34,209
1,060
Tom reyis aday olacak gibi ama alamayabilir. :D daha iddialı bir rol olmalı. :D ama hiçde belli olmaz. :(
Hemen hemen her tahmin listesinde DiCaprio bir numaralı favori gibi gözüküyor, Tom Hanks de ilk 5 içerisinde ama bakalım hayırlısı. :D İlginç olan Tom Hanks'in bazı listelerde Captain Phillips bazılarında ise Saving Mr. Banks ile favoriler arasında gösterilmesi. Acaba adayları belirlerken nasıl belirleyecekler eğer iki filmdeki performanslarını ayrı ayrı gruplandırırlarsa şansı düşebilir. Tam tersi ikisini toplayıp en çok oy alan filmdenmiş gibi aday gösterirlerse ise şansı çok yüksek olur adaylık için. :)

Cenation

KK Team!
Favori Üye
21 Mayıs 2011
16,089
373
454
Ankara

Hemen hemen her tahmin listesinde DiCaprio bir numaralı favori gibi gözüküyor, Tom Hanks de ilk 5 içerisinde ama bakalım hayırlısı. :D İlginç olan Tom Hanks'in bazı listelerde Captain Phillips bazılarında ise Saving Mr. Banks ile favoriler arasında gösterilmesi. Acaba adayları belirlerken nasıl belirleyecekler eğer iki filmdeki performanslarını ayrı ayrı gruplandırırlarsa şansı düşebilir. Tam tersi ikisini toplayıp en çok oy alan filmdenmiş gibi aday gösterirlerse ise şansı çok yüksek olur adaylık için. :)

Tom Hanks'in filmine kanım ısınmadı açıkcası adaylık alırsa tek tom hanks yüzünden alır gibime geliyor. :D

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,399
34,209
1,060
Tom Hanks'in filmine kanım ısınmadı açıkcası adaylık alırsa tek tom hanks yüzünden alır gibime geliyor. :D
Ödül konusunda çok umutlu değilim Captain Phillips'ten ama bence güzel film olur gibi. Eğer iyi yapılırsa severim o tür filmleri. Yönetmen de aksiyon konusunda baya iyi. Diğer Saving Mr. Banks'in fragmanı falan daha çıkmadı ama konusu itibariyle birkaç dalda ödül alması yüksek ihtimal fakat onun ise imdb'de falan pek sevileceğini sanmıyorum. Tom Hanks reyis 13 yıl aradan sonra yeniden adaylık kazansın da filmler bir şey almasa da olur. :D

Cenation

KK Team!
Favori Üye
21 Mayıs 2011
16,089
373
454
Ankara

Ödül konusunda çok umutlu değilim Captain Phillips'ten ama bence güzel film olur gibi. Eğer iyi yapılırsa severim o tür filmleri. Yönetmen de aksiyon konusunda baya iyi. Diğer Saving Mr. Banks'in fragmanı falan daha çıkmadı ama konusu itibariyle birkaç dalda ödül alması yüksek ihtimal fakat onun ise imdb'de falan pek sevileceğini sanmıyorum. Tom Hanks reyis 13 yıl aradan sonra yeniden adaylık kazansın da filmler bir şey almasa da olur. :D
Hanks reyis yaşlandı mı artık diyesim geldi. :A

Cenation

KK Team!
Favori Üye
21 Mayıs 2011
16,089
373
454
Ankara

Yaşlanıyor yavaş yavaş 57 oldu ama yaşlılık da yakışacak gibi reyise. Sağlıklı olduktan sonra daha çok uzun süre başrollerde, iyi filmlerde yer almaya devam eder. :):)

Bu arada başlık DiCaprio idi nereye geldik. :D
Bunun bir cezası olmalı. :( uygunsuzdan 1 erer çaksınlar bize. :A

57 mi o kadar olduğunu bilmiyordum aklımda 50 kaldı. :(