2021 Last Night in Soho / Dün Gece Soho'da - Film Yorumları

Sherlock

Süper Mod.
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
41,095
Puanı
1,060

last-night-in-soho-poster-final-2021.jpg

Last Night in Soho

Tür:
Dram, Korku, Gizem
Süre: 116 dakika

Yönetmen: Edgar Wright
Senaryo: Edgar Wright, Krysty Wilson-Cairns

Oyuncular:
Anya Taylor-Joy
Thomasin McKenzie
Diana Rigg

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 7.3/10
Letterboxd: 3.7/5
Metacritic: 67/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
22,223
Puanı
1,060
Edgar Wright'in filmlerini severim, böyle içinde hafiften mizah olur ve inanılmaz derecede hızlı geçişleri olur ama bu hız büyük keyif verir. Bu filmde ise, bu tarzının tersine bir yapım aslında. Önceki filmlerinin aksine ağır bir şekilde ilerleyen, amacı daha çok korku vermek ve germek olan bir yapım ve evet, korku veriyor ve geriyor da. Bunu da altmışlar konsepti ve başarılı atmosferle başarıyor. Işıklandırmalar bile germeye yetebiliyor.

Filmde Eloise, Londra'da kazandığı moda tasarımı bölümü için gider ve yurt ortamından sıkılıp ev tutar ama o evde altmışlı yıllara gitmeye başlar. Gece uyuduğunda altmışlara gider, uyandığında gerçek hayatla karşı karşıyadır; ancak altmışlı yıllarda yaşayacakları hiç göründüğü gibi olmayacaktır.

Konusu bakımından zamanda yolculuk hissi veren ama bu tema üzerinden germeyi başaran bir yapım. Ağır ilerleyen ama ilerledikçe atmosferin de değişmesinin etkisiyle, başarılı kurgusuyla şaşırtan bir yapım. Şaşırtmasıyla da biraz Hot Fuzz'u andırıyor. Dediğim gibi, Edgar Wright'ın diğer filmlerinden farklı bir yapım ve özellikle de sinematografik anlamda çok iyi, müzikler iyi, atmosfer iyi, kurgu iyi. Özellikle son bir saatiyle başarılı bulduğum bir yapım oldu. Son bir saatte filmin temposu da arttı.

8/10

serhatt

Konu Editörü
Reaksiyon puanı
47,261
Puanı
1,060
İlk başlarda ben ne izliyorum dedirten ardından olayların çorap söküğü gibi gelmesiyle şoka uğratan bir film oldu. Gerçekten çok iyi bir iş çıkmış ortaya. Oyuncularıyla, kurgusuyla, senaryosu ve yönetmenliğiyle tebriği hak eden bir film.

60'lardaki genç kadının aslında ev sahibi çıkması beni çok şaşırttı. Önce sadece uyurken görülen şeyler sonlara doğru gündelik hayatta da görülmeye başladı ve gerilim bu sayede iki katına çıktı. Bir yerden sonra bıçak ve kan görmek istemiyorsunuz. Tek başına bir kadının bu kadar vahşileşebilmesi gerçekten ilginçti. Kız, eşyalarını almaya geldiğinde onu öldürmeye kalkmasını saçma buldum, kana doymamış demek ki. Kızın zavallı erkek arkadaşını da bıçakladı neyse ki çocuk ölmemiş. Yazın koku olur dedi odayı kiralarken meğerse sebebi döşemenin altındaki cesetlermiş.

8/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
46,847
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: Last Night in Soho

Edgar Wright gerçekten şahane bir yönetmen, sözlükte yönetmen sözcüğünün altına örnek olarak yazılası bir insan.

Bu filmde de kendi tarzının dışında başarılı bir iş ortaya koymuş. Senaryo filmin zayıf halkası olsa da, korkunç diyebileceğimiz sahneler çok iyi işlemese de stil sahibi, görüntü ve ses kullanımı açısından muazzam bir iş olmuş.

Thomasin McKenzie kendi kuşağının en sevdiğim oyuncularından biri. Bu filmde de mükemmeldi. Filmi sevmeyi çok kolaylaştırdı. Anya Taylor-Joy da başarılıydı.

Senaryo bir tık daha olsa rahatça 9'u zorlayacak, hatta geçecek bir film olabilirmiş...

8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
36,769
Puanı
1,060
Filmden önce kendimizi mi sorgulasak napsak? Bu film şimdi ne? Dram? Korku? Gerilim? Psikoloji? Doğaüstü?

Gerçekten vasat altı ama seyirlik bi iş çıkmış. Oscar'da teknik anlamda yarişırsa bişey demem ama oyunculuk ve senaryo anlamında yarişirsa en içten dileklerimi sunarım!:X

Yahu şizofreni olsan amenna değilsin. Doğaüstü güçleri barındıran bir film de değilsin hayalletlerle iletişime gecesin kadının geçmişini göresin. Nasıl oluyor da geçmişe gidiyorsun? Bi yerlerden bağlanmalıydı.

Doğaüstü filmleri/dizileri seven biri olarak yırtınıyorum şuan:T: Anne neden intihar etmiş? Annenin Sandie'yle alakası var mı? Hep altı boş bir senaryoydu.

Allah'ım suan kafayı yıyorum hayaletlerle konustu son sahnelerde:F:F

Görsel açıdan doyurucu bir iş ama geri kalan herşey netflixin arama butununa horror yazdiğinda çıkan 3 puanlık filmin Oscar'da aday gösterilmesi kadar kaliteli bir film. Ne anladıysan bu cümleden filmde öyleydi.

4/10

• Olmamış
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
22,223
Puanı
1,060
Filmden önce kendimizi mi sorgulasak napsak? Bu film şimdi ne? Dram? Korku? Gerilim? Psikoloji? Doğaüstü?

Gerçekten vasat altı ama seyirlik bi iş çıkmış. Oscar'da teknik anlamda yarişırsa bişey demem ama oyunculuk ve senaryo anlamında yarişirsa en içten dileklerimi sunarım!:X

Yahu şizofreni olsan amenna değilsin. Doğaüstü güçleri barındıran bir film de değilsin hayalletlerle iletişime gecesin kadının geçmişini göresin. Nasıl oluyor da geçmişe gidiyorsun? Bi yerlerden bağlanmalıydı.

Doğaüstü filmleri/dizileri seven biri olarak yırtınıyorum şuan:T: Anne neden intihar etmiş? Annenin Sandie'yle alakası var mı? Hep altı boş bir senaryoydu.

Allah'ım suan kafayı yıyorum hayaletlerle konustu son sahnelerde:F:F

Görsel açıdan doyurucu bir iş ama geri kalan herşey netflixin arama butununa horror yazdiğinda çıkan 3 puanlık filmin Oscar'da aday gösterilmesi kadar kaliteli bir film. Ne anladıysan bu cümleden filmde öyleydi.

4/10
Bu filmi sana önermek hataydı, kabul ediyorum. Tam da senlik bir yorum. En ince detayına kadar mantık arayan birsinin bu filmi sevme olasılığı tabii ki sıfır. :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash