Lars Von Trier - Filmografi Kuşağı (Yorum-Sohbet Konusu) 📽️ 🔞

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bitecek o da 3 bölümü kaldı ama final sezonu güncel izlerim, bu sefer bu kadar uzatmam... :A Hiç sorma 5 Eylül'e kadar aradan çıkarıp sezon finali bölümünü anlık izlemek lazım ama aradaki çöp bölümler geriyor beni ya... :A Ben ilk sezonunu da ağır bulmadım kalanını da pek ağır bulacağımı sanmıyorum... Gayet akıcı ve keyifli bir iş benim için... :A
Gaspar Noe izleyebilen birisi için normal sahneler tabii. Mesela @Tolstoyevski izler rahatlıkla, Gaspar Noe hayranı sonuç olarak. Lars von Trier izleyen de izleyebilir tabii ki ve bu konuda zaten @Tolstoyevski usta. Çok sert ve aykırı sahneler var dizide. Bazı bölümlerde zirve yapıyor. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Gaspar Noe izleyebilen birisi için normal sahneler tabii. Mesela @Tolstoyevski izler rahatlıkla, Gaspar Noe hayranı sonuç olarak. Lars von Trier izleyen de izleyebilir tabii ki ve bu konuda zaten @Tolstoyevski usta. Çok sert ve aykırı sahneler var dizide. Bazı bölümlerde zirve yapıyor. :A
Gaspar Noe için gerekli işlemleri yaptım zaten, listemde var kendisi... :A Ama ne zaman izlerim ne zaman sıra gelir bilinmez... :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Gaspar Noe için gerekli işlemleri yaptım zaten, listemde var kendisi... :A Ama ne zaman izlerim ne zaman sıra gelir bilinmez... :A

Lars Von'un filmografisini bir bitirelim, daha sonra da Gaspar Noe adına yapalım bence kronolojik olarak, zaten çok filmi yok o yüzden pek zorlamaz rahatça akar gider :A

• Güldürdün
Reactions: Araf and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Lars Von'un filmografisini bir bitirelim, daha sonra da Gaspar Noe adına yapalım bence kronolojik olarak, zaten çok filmi yok o yüzden pek zorlamaz rahatça akar gider :A
Katılıyorum Trier bittikten sonra Gaspar Noe'yi de araya sıkıştırabiliriz... :A Tabii ondan sonra çeşitli çeşitli yönetmenlerden bahsetmiştik... Eksik olan Hitchcock, Kubrick, Bergman, Tarkovsky filmlerini tamamlayalım falan demiştik... Bu ustalara geçmeden önce Noe sıkışabilir araya... :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

(Breaking The Waves - 1996)

Lars Von'un en beğenilen erken dönem filmlerinden biri. Konusu ve işlenişi oldukça ilginç geliyor. Ama işleniş olarak diğer filmlerinden bir farklılığı yok aslında, klasik Lars Von üslubunu görüyoruz.

Çoğunluğun sevdiği bir film, yer yer aykırı detayları var. Ama beni pek içine çekmeyen az sayıdaki filminden biridir, biraz ağır bir ilerleyişi söz konusu. Ama yine de kalitesinden bir şey eksilmiyor..

Kadının sakatlanan kocası uğruna adeta kafayı yemesi ve uğruna başka adamlarla birlikte olmak zorunda kalması ve sonunda da asıl ölenin kendisi olması, adamın iyileşmesi... Cidden üzdü. Son sahnedeki çan olayı ise apayrı bir olay...

7.5

@MEnes

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

(Breaking The Waves - 1996)

Lars Von'un en beğenilen erken dönem filmlerinden biri. Konusu ve işlenişi oldukça ilginç geliyor. Ama işleniş olarak diğer filmlerinden bir farklılığı yok aslında, klasik Lars Von üslubunu görüyoruz.

Çoğunluğun sevdiği bir film, yer yer aykırı detayları var. Ama beni pek içine çekmeyen az sayıdaki filminden biridir, biraz ağır bir ilerleyişi söz konusu. Ama yine de kalitesinden bir şey eksilmiyor..

Kadının sakatlanan kocası uğruna adeta kafayı yemesi ve uğruna başka adamlarla birlikte olmak zorunda kalması ve sonunda da asıl ölenin kendisi olması, adamın iyileşmesi... Cidden üzdü. Son sahnedeki çan olayı ise apayrı bir olay...

7.5

@MEnes
Oooo demek zamanı geldi ha... Demek başladın ha... O zaman bunun üzerine ben de bir an önce girişimi yapayım bu deli adama aylaaar sonra... Hafta sonu muhakkak 1 ya da 2 filmini tüketmeye çalışacağım...

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Oooo demek zamanı geldi ha... Demek başladın ha... O zaman bunun üzerine ben de bir an önce girişimi yapayım bu deli adama aylaaar sonra... Hafta sonu muhakkak 1 ya da 2 filmini tüketmeye çalışacağım...
Şovu bile yaptım...

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Şovu bile yaptım...

Nays hocam, yakında bol bol güncelleriz o zaman o listeyi, mis gibi... Bu deli adamın filmografisi ne yapıp edip bitirilecek...

• Harika
Reactions: Tolstoyevski