Netflix La Casa De Papel - İlk 2 Sezon Yorumları

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Farklı ve beklenmedik şeyler oluyor. Çok hoşuma gitti :Z
4. bölümü de izledim bugün. İşi batıracak gibi duruyorlar ama öyle olmuyor :)
Çatı sahnesi de çok güzeldi. Hava almaya çıktılar. Rehine gibi davrandılar, çok konuşanı polisler suçlu zannetti ve bumm :A İyi oldu, yoksa o rehine işi bozacaktı. Diğer kadının da aklına girdi telefonu ceketimden gizlice al diye, kadın canından oluyordu az kalsın :)
Aaa şu tokyo ecünnüsüne gıcık oluyorum :A :A :A Kızlardan teks evdiğim sarısın kıvırcık olan :A :A :A

MelankoliK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,201
Puanı
411
1.Sezon Finali
Merak içinde bırakarak sezona veda etmiş. Dayanamayıp hemen yeni sezona geçtim.

MelankoliK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,201
Puanı
411
2. Sezon Finali
Güzel bir sezon finaliydi. Yeni sezonu merakla bekliyoruz.

f10caner

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
3
Puanı
4
Final olarak güzeldi. 2 sezonda koca bankayı soyamadılar yanarım ona yanarım diyordum ama beklediğime değdi kesinlikle.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,641
Puanı
1,060
Aslında o bankada kalmaları diziyi iyi yapıyordu açık alanda iyi etki edermi bilmiyorumda şöyle bişi var soygundan sonra naptıklarını finalde göstersinler demiştik o açıdan merakımız gidecek ve fragmanda bir sürpriz var evet :eek: :eek: :eek: @Forumdash @kerem
Berlin geri gelmiş. Başkentimiz yıkılmaz. :Z

• Harika
Reactions: Çiğdem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,641
Puanı
1,060
1. ve 2. Sezon

Tatil yapacağım diye hastalanmayayım mı derken başlarda pek ısınamasam da sonlara doğru kendimi iyice kaptırdığım bir dizi oldu. Öncelikle dizinin senaryosu sağlam ama Dark gibi woaw dedirtecek bir senaryosu yok. Ama senaristler her küçük ayrıntıya önem verdiği için bildiğimiz tipik diğer benzer dizilerden ayrılıyor doğal olarak. Genel olarak seyir zevki veren bir dizi oldu, popüler şeyleri sevmesem de bu diziyi tuttum. Ama keşke izlediğim kadar kalsaydı, dizinin son sahnelerini izleyince ne gerek var 3. sezona diye söylenmedim değil. Sakız gibi uzatmasalar iyi olacak.

8/10

Tokyo ve Berlin başta olmak üzere dizideki her karaktere ısındım diyebilirim. Alison Parker hariç. O kız neden o dizide yer aldı hala anlamış değilim, yeterince gereksiz bir karakterdi.

Profesör'ün zekası, grubu birbirine kenetlemesi, herkesin birbirine inanması güzel bir detay. Planı yavaş yavaş her ayrıntısına kadar işlemesine birşey demiyorum da dizide soyguncuları zeki gösterelim derken İspanya polisini ne kadar da sefil gösterilmiş olduğuna dem vurmadan geçemeyeceğim. Senaristler polisleri fazla hafife alınmış gibi göstermiş olması bana pek mantıklı gelmedi.

Dizide her olay oldu. Profesör yakalandı, kimliği ortaya çıktı. Berlin Tokyo'yu kendi elleriyle polise teslim etti. Finalde ise kendini feda etti? Denver hamile Monica'yla beraber kaçtı. Babası Moskova'nın ölümünü umursamaması beni üzdü açıkçası. :(

Başta 16 rehinenin kaçarken Oslo'yu etkisiz hale getirmelero daha sonra kuzeni Helsinki'nin onu öldürmesi en duygusal sahnelerdendi. Helsinki'nin gay oluşuna anlam veremesem de Arturito'yla öpüşme sahneleri bulunmadığı için derin bir oh çektim. :A

Rio'nun aralarından en saf oluşu beni delirtse de Tokyo'suyla birlikte sağ salim kaçmayı başardı. Tokyo ise çocuksu ve şirret olmasına rağmen yaşadıklarımdan dolayı ayakta durmaya çalışması ve duygusal biri olup başkalarına önem verişi ile dizideki en favori karakterim oldu. Yakalanmasına rağmen geldiği yere geri dönmeyi birtek o başarabilirdi zaten. :D

Nairobi içlerimdeki en masum, en iyimser olanıydı sanırım. Tokyo'nun dediği gibi soygunu başarıyla gerçekleştirmesinin arkasındaki en güçlü neden onunki idi. Umarım 3. sezonda oğluna kavuşmuş olarak görürüz.

Raquel ise dominant oluşuyla son bölümlere kadar beğendiğim Profesör ile aşklarını çok samimi bulduğum dizideki favori ikilimdi. Fakat son bölümlerde Raquel'in herşeyi unutup Sergio'ya yardım etmesi beni biraz soğuttu açıkçası. Her ne kadar onu sevsede tüm bunları başına Profesör getirdi hatta bir ara annesini bile öldürecekti. Neden ışık hızında saf değiştirdiğini hala anlamış değilim.

İyisiyle kötüsüyle 1 milyon euroluk soygun başarıyla gerçekleştirildi. Oslo, Moskova ve Berlin kendini feda etti, diğerleri ise hayallerini gerçekleştirmiş oldular.

Son düzenleme:

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1. ve 2. Sezon

Tatil yapacağım derken hastalanmayayım mı derken başlarda pek ısınamasam da sonlara doğru kendimi iyice kaptırdığım bir dizi oldu. Öncelikle dizinin senaryosu sağlam ama Dark gibi woaw dedirtecek bir senaryosu yok. Ama senaristler her küçük ayrıntıya önem verdiği için bildiğimiz tipik diğer benzer dizilerden ayrılıyor doğal olarak. Genel olarak seyir zevki veren bir dizi oldu, popüler şeyleri sevmesem de hu diziyi tuttum. Ama keşke izlediğim kadar kalsaydı, dizinin son sahnelerini izkeyince ne gerek var 3. sezona diye söylenmedim değil. Sakız gibi uzatmasalar bari.

8/10

Tokyo ve Berlin başta olmak üzere dizideki her karaktere ısındım diyebilirim. Alison Parker hariç. O kız neden o dizide yer aldı hala anlamış değilim, yeterince gereksiz bir karakterdi.

Profesör'ün zekası, grubu birbirine kenetlemesi, herkesin birbirine inanması güzel bir detay. Planı yavaş yavaş her ayrıntısına kadar işlemesine birşey demiyorum da dizide soyguncuları zeki gösterelim derken İspanya polisini ne kadar da sefil gösterilmiş olduğuna dem vurmadan geçemeyeceğim. Senaristler polisleri fazla hafife alınmış gibi göstermiş olması bana pek mantıklı gelmedi.

Dizide her olay oldu. Profesör yakalandı, kimliği ortaya çıktı. Berlin Tokyo'yu kendi elleriyle polise teslim etti. Finalde ise kendini feda etti? Denver hamile Monica'yla beraber kaçtı. Babası Moskova'nın ölümünü umursamaması beni üzdü açıkçası. :(

Başta 16 rehinenin kaçarken Oslo'yu etkisiz hale getirmelero daha sonra kuzeni Helsinki'nin onu öldürmesi en duygusal sahnelerdendi. Helsinki'nin gay oluşuna anlam veremesem de Arturito'yla öpüşme sahneleri bulunmadığı için derin bir oh çektim. :A

Rio'nun aralarından en saf oluşu beni delirtse de Tokyo'suyla birlikte sağ salim kaçmayı başardı. Tokyo ise çocuksu ve şirret olmasına rağmen yaşadıklarımdan dolayı ayakta durmaya çalışması ve duygusal biri olup başkalarına önem verişi ile dizideki en favori karakterim oldu. Yakalanmasına rağmen geldiği yere geri dönmeyi birtek o başarabilirdi zaten. :D

Nairobi içlerimdeki en masum, en iyimser olanıydı sanırım. Tokyo'nun dediği gibi soygunu başarıyla gerçekleştirmesinin arkasındaki en güçlü neden onunki idi. Umarım 3. sezonda oğluna kavuşmuş olarak görürüz.

Raquel ise dominant oluşuyla son bölümlere kadar beğendiğim Profesör ile aşklarını çok samimi bulduğum dizideki favori ikilimdi. Fakat son bölümlerde Raquel'in herşeyi unutup Sergio'ya yardım etmesi beni biraz soğuttu açıkçası. Her ne kadar onu sevsede tüm bunları başına Profesör getirdi hatta bir ara annesini bile öldürecekti. Neden ışık hızında saf değiştirdiğini hala anlamış değilim.

İyisiyle kötüsüyle 1 milyon euroluk soygun başarıyla gerçekleştirildi. Oslo, Moskova ve Berlin kendini feda etti, diğerleri ise hayallerini gerçekleştirmiş oldular.
Aslında
Hortlayacakmı bilmiyorumda Berlin ölüp efsane şekilde kalıp 3.sezon olmasamıydı ama soygundan sonra naptılar onuda öğrenmek gerekiyordu bakacaz 3.sezon inş iyi olur :A
@MasacRE @Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1. ve 2. Sezon

Tatil yapacağım diye hastalanmayayım mı derken başlarda pek ısınamasam da sonlara doğru kendimi iyice kaptırdığım bir dizi oldu. Öncelikle dizinin senaryosu sağlam ama Dark gibi woaw dedirtecek bir senaryosu yok. Ama senaristler her küçük ayrıntıya önem verdiği için bildiğimiz tipik diğer benzer dizilerden ayrılıyor doğal olarak. Genel olarak seyir zevki veren bir dizi oldu, popüler şeyleri sevmesem de hu diziyi tuttum. Ama keşke izlediğim kadar kalsaydı, dizinin son sahnelerini izkeyince ne gerek var 3. sezona diye söylenmedim değil. Sakız gibi uzatmasalar bari.

8/10

Umarım ST'yi de izlersin :Z Ve nice güzel dizileri :X

• Güldürdün
Reactions: kerem

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aslında
Hortlayacakmı bilmiyorumda Berlin ölüp efsane şekilde kalıp 3.sezon olmasamıydı ama soygundan sonra naptılar onuda öğrenmek gerekiyordu bakacaz 3.sezon inş iyi olur :A
@MasacRE @Forumdash
Bence
Flashback olacak o sahneler. Profösörle Berlin eski planı nasıl kurdular nasıl buluştular görmemiştik. Profesör yeni plan yapacaği için eskiyi hatırlar filan öyle Flashback yaparlar :X

• Harika
Reactions: Çiğdem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,641
Puanı
1,060

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Eleştiri yağmuruna tutulacak bir sezon bekliyor bizi hazır olun. :A @Forumdash @MasacRE
Bence
Flashback olacak o sahneler. Profösörle Berlin eski planı nasıl kurdular nasıl buluştular görmemiştik. Profesör yeni plan yapacaği için eskiyi hatırlar filan öyle Flashback yaparlar :X
Nekadar sevsemde ölmesi lazım eski sahnedir umarım çünkü efsane olarak hafızamızda kalacak birde profosor adamın öldüne şaşırmadan diyor bencede eski sahnedir ve öyle umuyorum :A
@MasacRE