Kurtlar Vadisi Labirent | 1.Bölüm | Smart TV

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,619
Puanı
1,061
KURTLAR VADİSİ LABİRENT

[ÖNSÖZ] Türkiye’de işler karışmıştır. Gezi olayları, “teğet” geçen ekonomik kriz, gazetesi ve asker tutuklamaları, yolsuzluk soruşturmaları ile ülke çok yorulmuştur. 1980’ler dönemine dönen Türkiye’de açık-kapalı, sağ-sol, entel-şeriatçı fişlemeleri yeniden başlamıştır. En değerli araziler eş dost yeğene peşkeş çekilmekte, doların yükselmesi bahanesiyle vatandaşa devamlı zam yükü bindirilmektedir.

Kahramanımız Polat Alemdar ve yol arkadaşları, devlete kurulan pusunun bitirildiğini ve görevin başarıyla tamamlandığını sanmaktadır. Aslında gerçek pusunun onların üzerine oynandığını, dostun asıl düşman olduğunu fark ettiklerinde ise artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır..

Akif ofise doğru koşmaktadır. Telaşla Polat’ın odasına girmiştir.
Akif : Abi, seni gözaltına alacaklar!
Polat koltuğundan kalkar.
Polat : Ne diyorsun sen Akif? Se..
Polat cümlesini bitirmeden polisler içeriye girmiştir.
Polat : Bu ne cüret, siz kimin odasına girdiğinizi sanıyorsunuz?
Polis : Polat Alemdar, 12 yıldır yaptığınız hizmetlerden dolayı KGT adına teşekkür ediyoruz. KGT ve ekibinin, dolayısıyla sizin de göreviniz bitmiştir; bizimle gelmeniz gerekiyor.
Polat ve Akif birbirlerine bakarlar. Bu sırada bir monitörde odandaki kamera görüntüsünü izleyen bir el vardır.
… : İşlem tamamdır efendim, kuş kafese girdi! Şimdi dediğiniz gibi planları Bay Alemdar’ın laptopuna aktaracağız.

Aralık 2013
Bakanlar Galip Doğanlar, Mustafa Ağlar ve Recep Direktar’ın oğulları ve ünlü iş adamları Ahmet Paşaoğlu, Rıfat el Zaran ve Hüsnü Koçbaşı başta olmak üzere 23 kişi yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarıyla gözaltına alındı. Olayla ilgili bakanlar sessizliğini korurken polis soruşturma kapsamında yeni gözaltılar olabileceğini belirtti.
Polat Alemdar odasında haberleri izlemektedir. Sırasıyla B Haber, Kanal 48 ve AK TV’de gelişmeleri izlemiştir. Telefonunu çıkarıp Akif’i aramıştır.
Polat : Akif, neler oluyor? Bakan çocukları gözaltına alınmış.
Akif: Üsttekilerle KGT adına görüştük, operasyonu yapanlar görevden el çektirilecek.
Polat : Bunu başbakanımızla bizzat görüşeceğim, bakalım neymiş şu konunun aslı?
Polat masasından kalkar. Asansöre biner ve indiğinde otoparktaki 34 PLT 34 plakalı beyaz Porsche Panamera’sına biner.
Polat : Başbakanım, nasılsınız efendim?
Başbakan : Alemdar, sen misin evlat?
Polat : Neler oluyor efendim, devlet büyüklerimizin çocukları gözaltına alınmış?
Başbakan : Biliyorum Alemdar, bu konuda ekibin adına seninle bir istişare yapmak istiyorum.
Polat : Tamam efendim.
Başbakan : Görüşme yerini ve saatini sana danışmanım mesaj atacak.
Polat : Allah’a emanet olun efendim.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İstişare Toplantısı
Durumdan dolayı acil toplantı yapılıyordur. Bütün bakanlar toplantıdadır.
Dışişleri Bakanı: Suriye’yi öğrenmiş olmalılar. Ne yapalım?
İçişleri Bakanı: Fena sıkıştırıyorlar. Bankadan vakfa aktarılan paraların peşine düşebilirler. Bankanın müdürünün de gözaltına alınması kördüğüm yaptı bizi.
Sağlık Bakanı : Bence uzun adamı hedef alacaklar. Suriye konusunda bir adım atmamız lazım.
Dışişleri Bakanı : Gerekirse sınıra 2-3 füze atarız olur biter.
Başbakan : Tamam arkadaşlar. Hepinizin sıkıntılarını anlıyorum. Bir halt oldu işte. Soruşturmaya karışan arkadaşlarımız görevlerinden asla ayrılmasın. Duruma göre ben ne gerekiyorsa size talimatları göndereceğim. Suriye konusunda tavizimiz yok, mühimmatları Açık Cephe’ye göndereceğiz MGE (Makine Geliştirme Enstitüsü) çalışsın bu konuda. Gerekirse ısıya güdümlü füzelerimizin menzilleri geliştirilsin. Bunlar Gezi’den sonra çok azıttı. Ben de bu arada halkı biraz daha kutuplaştırmaya çalışacağım. Böylece bizim olaylar unutulur gider.
Odada gülüşmeler yankılanır. Masanın alt katmanında gizlenen böcek cihazının küçük ışığı yanıp sönerken ekrana yansır.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Yuşa Tepesi-
Polat’a mesaj gelmiştir. Buluşma ihtiyarlar heyetinin yerinde olacaktır.
Polat : 120 yıldır ilk defa burası. Demek ki sorun büyük.
Abdülhey : Usta, bu işin sonu ne olacak? Suçlamalar çok büyük, bizim bilmediğimiz birşeyler mi var?
Polat : Abdülhey, sindirmeye çalışıyorlar. Faiz lobisi ülkeyi karıştırmaya çalışıyor. Tapınakçılar okyanus ötesine kaçtı. Şimdi işi oradan karıştırmaya çalışıyorlar.
Abdülhey : Usta, peki Margaret ölmeden önce gönderilen notta niye “Sizi oraya ben gönderdim, almasını da bilirim.” Yazıyordu?
Polat : Bu küresel lobiler, çok fazla şey bilenleri görevleri bittikten sonra yaşatmazlar. Baştakiler ölüm emri verdiler, biz gittiğimizde de her şey için çok geçti..
-Emniyet –
Bakan çocukları ve işadamları sorgudadır.
Savcı : Şehir Bakanı’nın oğluna gönderdiğiniz 10 milyon doları niçin gönderdiniz?
Ahmet Paşaoğlu : Oğlunun canı sıkılıyormuş, birbirimize para gönderdik can sıkıntısı geçti.
Savcı : Sen benimle dalga mı geçiyorsun Ahmet? Bak, holdingine mali şubeden adam göndermem iki telefonuma bakar. Anlat herşeyi!
Sorgu diğer zanlıdadır.
Savcı : Katar emirine neden 50 kilo altını gönderdin?
Rifat el Zaran : Canı altın çekmiş, şoförümle gönderdim.
Aradan süre geçer.
Savcı : Sorgu tutanaklarını savcılığa gönderin. Mütalaa yazılacak.
Polis : Peki efendim.
Savcı gider. Polis sorgu tutanaklarını alıp odadan odaya geçer. En son karanlık bir odaya geçer.
Siyah Giyinen Adam : Getirdin mi?
Polis : Getirdim efendim.
Siyah Giyinen Adam : Bak, bunlar düzenlenmiş evraklar. Bunları alıp savcılığa sevk edeceksin.
Polis : Peki efendim.
Siyah giyinen adam sorgu tutanaklarını içi ateş alan varile atar. Kamera gözlüklerine odaklanmıştır.

-Konut-
Başbakan kriptolu telefonuyla bir numarayı arar.
Başbakan : Alo, Fatih!
1.BÖLÜM SONU!!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.BÖLÜM FRAGMANI
İhtiyarlar Heyeti’ndeki buluşmadan;
Polat :
Efendim, bunlar neden oluyor?
Başbakan : Teamüllerin çürütüldüğünü düşünüyoruz.
Polat kaşlarını çatar.
KGT Ofisinden;
Aynura :
Akif, kuryeyle bir zarf geldi.
Akif zarfı açar. Zarfın içinden; üstünde “ÖTÜKEN” yazan bir CD çıkar.
Akif : Bu da neyin nesi!
Polat ofisinde telefonla konuşurken ayağa kalkar.
Polat:
Cahit’e ne oldu? Cevap ver bana!
Konutta çalışma odasının kapısı açılır. Esrarengiz bir kişi;
…. :
Artık her şeyi biliyorum Başbakan!​

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
aga bu iş böyle olmaz niye söylemedin reklam yapardık şuraya bak o kadar emek vermişsin müthiş bi görüntü var eline koluna beynine sağlık harikasın

haydi vadiciler destekkkk

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,619
Puanı
1,061
aga bu iş böyle olmaz niye söylemedin reklam yapardık şuraya bak o kadar emek vermişsin müthiş bi görüntü var eline koluna beynine sağlık harikasın

haydi vadiciler destekkkk
Eyvallah klavyene sağlık aga aslında başında özellikle siyasete kaçıyor diye senden eleştiri alırım diye endişelendim hatta bu yüzden biraz erteledim ama sonra baktım bayağı birikmiş yayınlayayım gitsin dedim :)

Başbakanın yer aldığı tek dizi Kurtlar Vadisi Labirent :D Hadi arkadaşlar destek verin dizimize :)

kvp-medya

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,227
Puanı
700
vayy süper olmuş aga ellerine sağlık 2.bölüm fragmanı da çok heyecanlı hemen geçiyorum ona :)