Kurtlar Vadisi Pusu | Genel Sohbet

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bana göre de KV ve Ezel zirveyi oynar LM ve Behzat Ç gibi dizilerle ve Aşkı Memnu, Muhteşem Yüzyıl, Asmalı Konak, Şahsiyet gibi diziler de çoğunluk tarafından zirvelerde görülür. Ama KV hem yönetmenlik hem senaryo hem oyunculuk hem de genel olarak hepsinden üstündür bence. Ama tekrar silbaştan izleyip bitirdikten sonra fikrimi güncellerim.

Godfather'dan esinlendiği sahneleri, kısımları bile başlı başına bambaşka bir dizi haline getirir. Godfather sevenlerin bu diziyi sevmeme ihtimali yok zaten, yerli Godfather desek abartmış olmayız.
Kesinlikle yerli Godfather arada izlerim ama Çukur çıkış noktası bir çok yeri Godfatherdan almıştır. Şimdi konusu açılınca demek istedim. Ancak bunu biraz abartmış bence senarist çünkü çok ortak yönü var ama dizi Godfather gibi mafya değil ayrı tabi.
------

Yine de spoiler olmaması adına bu tür videoları kaldıralım ya da spoiler butonunda yapalım bence. :A Diziyi hiç izlememiş gibi, sıfırdan izliyor gibi, sonraki bölümlerde ne olacağını bilmiyor gibi izleyip yorumlayacağız yoksa atlaya atlaya bile ilerler, tadı kalmaz. :A
O zaman biraz havaya girek Yeni bir Osman Sınav dizisi çıkmış. İlk fragmanı da yayınlandı. :A

Son düzenleme:

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Yine de spoiler olmaması adına bu tür videoları kaldıralım ya da spoiler butonunda yapalım bence. :A Diziyi hiç izlememiş gibi, sıfırdan izliyor gibi, sonraki bölümlerde ne olacağını bilmiyor gibi izleyip yorumlayacağız yoksa atlaya atlaya bile ilerler, tadı kalmaz. :A

Kesinlikle yerli Godfather arada izlerim ama Çukur çıkış noktası bir çok yeri Godfatherdan almıştır. Şimdi konusu açılınca demek istedim. Ancak bunu biraz abartmış bence senarist çünkü çok ortak yönü var ama dizi Godfather gibi mafya değil ayrı tabi.
------

O zaman biraz havaya girek Yeni bir Osman Sınav dizisi çıkmış. İlk fragmanı da yayınlandı. :A

Başrolünde Necati Şaşmaz oynuyormuş. :A Kendisini ilk defa duyuyorum ama kesinlikle bu rolün altından başarıyla kalkacaktır.. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
------

Başrolünde Necati Şaşmaz oynuyormuş. :A Kendisini ilk defa duyuyorum ama kesinlikle bu rolün altından başarıyla kalkacaktır.. :A

Deli Yürek yeni bitti. Onun benzeri bir dizi olacak diyorlar. Kenan İmirzalıoğlu başrol olur diye düşünüyordum sürpriz oldu bu. :A Raci Şaşmaz'ın kardeşiymiş adam.. :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Deli Yürek yeni bitti. Onun benzeri bir dizi olacak diyorlar. Kenan İmirzalıoğlu başrol olur diye düşünüyordum sürpriz oldu bu. :A Raci Şaşmaz'ın kardeşiymiş adam.. :A
Osman Sınav Kenan'a oynattıysa bu yeni arkadaşa da oynattırır bir şekilde. :A Adam anlaşılan bilinmedik isimleri başrol yaparak bir şey deniyor. Dizide ilginç şekilde başrolü tanınmasa da kadrosunda bir çok usta tiyatro oyuncusu varmış. İstemi Beril Atilla Olgaç gibi.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
  • Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bana nakit 1 Milyon TL verecek biri varsa izlerim.
Bu dizi tam sana da hitap ediyor, üç beş bölüm şans versen bırakmazsın zaten süresi de kısa ama ısrar yok, sana kalmış. :A Reddedilemez bir teklif yapacağım ama birazdan DM'den, 1 milyon TL değerinde. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
15 Ocak 2021'de, dizinin ilk yayınlanma tarihinin 18.yıldönümünde bu efsane diziye en baştan başlayacak bir kişi daha çıkar mı bu pandemi döneminde? :A

@Dosi @Gerekli24 @Maskeli Fedai @MEnes @Sherlock @Polat Şaşmaz @DarkLegenD
İmkansız... Size pandemi ama bana iş hayatı... :A Pandeminin başından beri 4 günlük Ramazan yasakları dışında izin yapmadık normal çalışmaya devam ettik... :A O yüzden 97 bölüm Vadi'ye 0'dan başlamak pek mümkün gözükmüyor bu yoğun sanat içeriği listesi içerisinde... :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
15 Ocak 2021'de, dizinin ilk yayınlanma tarihinin 18.yıldönümünde bu efsane diziye en baştan başlayacak bir kişi daha çıkar mı bu pandemi döneminde? :A

@Dosi @Gerekli24 @Maskeli Fedai @MEnes @Sherlock @Polat Şaşmaz @DarkLegenD
Neyse ki @Gerekli24 ve sayın Gs'li dostum @Maskeli Fedai çıkmış, dolayısıyla bir değil iki kişi bulmuş oldun. :A

15 Ocak 2021 yoğun olacağım bir dönem ama ondan 5 gün-1 hafta sonrasında falan tam anlamıyla müsait olacağım inşallah. O yüzden bölüm bölüm olmasa bile sahne sahne izleyerek eşlik ederim sizlere. :A

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,502
Puanı
1,061
Diziyi youtube'dan değil buradan izleyin. Youtube'da telif yememek için birçok sahne kesilip, müzikleri değiştirilmiş. Karman çorman durumda.

Bu linkte ki bölümler sırf orjinal Sinegraf bölümleridir.

Link paylaşmam yasak. Konuya veya özelden yazın, yardımcı olalım.

Gelmiş geçmiş en iyi dizi olur kendileri. Şöyle bir detay var. böyle bir detayı bir yapımda kolay kolay göremezsiniz.

Müziğin hikayesi: Müşterinin biri Mozart'a cenaze müziği sipariş ediyor. Mozart eseri, yani Ağıt'ı (Requeim) bestelerken ölüyor... Süleyman Çakır'ın ölümünü andırıyor?IMG_20201228_005607.jpg

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
15 Ocak gelip çattığı için 97 bölümlük operasyon ve macera başlıyor. Bölüm süresi 60-65 dakika olması döneminin çok ötesinde bir rahatlık, günde bir bölüm rahat zaman olur ve 3 ayda biter.

Sadece senaryosu, yönetmenliği ve usta oyuncu kadrosu değil müzikleriyle de bir başkaydı. Şu efsanevi müziğin kalitesine bir bakın...

ömer karataş

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,512
Puanı
280
15 Ocak gelip çattığı için 97 bölümlük operasyon ve macera başlıyor. Bölüm süresi 60-65 dakika olması döneminin çok ötesinde bir rahatlık, günde bir bölüm rahat zaman olur ve 3 ayda biter.

Sadece senaryosu, yönetmenliği ve usta oyuncu kadrosu değil müzikleriyle de bir başkaydı. Şu efsanevi müziğin kalitesine bir bakın...

tüm müzikleri efsane dizinin olduğu gibi

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,502
Puanı
1,061
Gece 5 ve konuda 7 misafir var.. Millet Vadi kalitesini özledi.

Gerçekten şu kalitenin üstüne gelmez.. Bu sahneleri şimdilerde daha severek izliyorum. Ne kadar zaman geçerse geçsin illa ki günümüzün sorunlarına büyük cevap veriyor. Eskimiyor..

Bu sahneleri indirip arşive atmak lazım aslında.

Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: Angelica