Kubilay Aka, Dokuz Oğuz'daki Rolünü Anlattı!

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
kubilay-aka_dokuz-oguz-2.jpg

Kubilay Aka, Dokuz Oğuz'daki rolünü anlattı.

Dizi ilk bölümüyle cumartesi akşamı FOX'ta olacak. Kubilay Aka, rolü hakkında konuştu. Aka ''Bu dizi için askeri düzen, ordu nizamı ve çok şeyin teknik olması dolayısıyla hepimiz toplu halde yaklaşık 1 aylık eğitimler aldık. Her proje için eğitim önemli. Metafora dayalı bir hikayemiz var. Oğuz Türklerine dayanan bir hikayenin günümüze uyarlanması gibi. Her karakterimizin çok derin şahsına ait hikayeleri var. Benim canlandırdığım karakter, daha yolun başında vatanı uğruna sevdiklerini kaybeden ve gittikçe de karanlığa bürünen hikayeye sahip bir karakter. Babam da emekli bir asker. Aşinayım ve hayranım askerlere. Dirayetine, çelik gibi iradelerine, bayrak sevgisine, Atatürk saygısı-sevgisine, kurallarına, şakalarına, askerlik anılarına. Bu sebep aslında bu projenin içinde olma sebeplerimden biri. Bunların dışında aksiyonu çok seviyorum, kendim de dövüş sporlarıyla uğraştığım ve biraz hiperaktif bir yapım olduğu için beni en çok doyuran alan aslında. Projeyi ilk okuduğumda, uzun zamandır beklediğim ve kendimi bulduğum bir iş gördüm'' dedi.

Dokuz Oğuz ilk bölümüyle Cumartesi 20.00'de FOX'ta.

Kaynak: ranini