Kredi Kartından Yapılan Harcamaları Görünce Şok Oldu!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
İzmir''in Konak ilçesinde, telefonla aradıkları Yusuf Sağlam'ı (70), kredi kartı aidatını iade etmek için bankadan aradıklarını söyleyerek, 16 bin TL dolandıran şüphelilerin, Adana'da fatura ödeme merkezi işlettiği ve Sağlam'ın kredi kartından müşterilerin faturalarını ödedikleri ortaya çıktı. Polis, şüphelileri yakalamak için çalışmaları sürdürüyor.

Kaynak:Hürriyet.

Son düzenleme:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
@The_Erinch kaynaktan sonraki yorumunu konuya değil yorum kısmına yazman gerekir :D
Konu ile ilgili söyleyeceklerim var. Birazdan yazarım😊
Edit: yazdım😊

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Arkadaşlar;
Özel bir bankada çalıştığım için bu haberi burada paylaşmak istedim.
Sizlerden ricam büyüklerinizi uyarın lütfen. Çoğunuz gençsiniz bunu biliyorum belkide henüz kredi kartı-kredi bunlarla işiniz yok ama yaşınız 18 i geçtiyse sadece TCK kullanarak bile herşeyi yapabilirler.

Telefonlarınızda karaliste,blocklist kullanın 850'li numaraları Listeye atın; 212-216 lı numaraları açmadan önce düşünün; çok merak ediyorsunuz muhakkak internetten sorgulatın numaraları.

Hiçbir özel banka sizi arayarak ASLA AİDAT İADE EDECEĞİZ DEMEZ ve ASLA ŞİFRELERİNİZ SESLİ SÖYLEYİN demez!

Lütfen belli yaşa gelmiş yakınlarınızıda bilinçlendiriniz; malsef çok kötü bir ülkede yaşıyoruz;ülkemizde hinliğe beyni çalışan çok insan var;acımasız bir toplumuz.
Dikkatli olun,uyanık olun.

Herkese iyi pazarlar;
İyi Forumlar Dilerim.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arkadaşlar;
Özel bir bankada çalıştığım için bu haberi burada paylaşmak istedim.
Sizlerden ricam büyüklerinizi uyarın lütfen. Çoğunuz gençsiniz bunu biliyorum belkide henüz kredi kartı-kredi bunlarla işiniz yok ama yaşınız 18 i geçtiyse sadece TCK kullanarak bile herşeyi yapabilirler.

Telefonlarınızda karaliste,blocklist kullanın 850'li numaraları Listeye atın; 212-216 lı numaraları açmadan önce düşünün; çok merak ediyorsunuz muhakkak internetten sorgulatın numaraları.

Hiçbir özel banka sizi arayarak ASLA AİDAT İADE EDECEĞİZ DEMEZ ve ASLA ŞİFRELERİNİZ SESLİ SÖYLEYİN demez!

Lütfen belli yaşa gelmiş yakınlarınızıda bilinçlendiriniz; malsef çok kötü bir ülkede yaşıyoruz;ülkemizde hinliğe beyni çalışan çok insan var;acımasız bir toplumuz.
Dikkatli olun,uyanık olun.

Herkese iyi pazarlar;
İyi Forumlar Dilerim.
Bu dolandırıcılara bu kadar meydan vermeleri gerçekten inanılmaz. Neredeyse her gün bir dolandırıcı arıyor saçma sapan sebeplerle. Allahtan internet var da araştırıp öğreniyoruz numara neymiş kimin neyiyse. Devletin bu konuda ciddi caydırıcı yaptırımlar uygulaması gerekiyor. İnternette yüzlerce kişi şikayet ediyor ama bu adamlar hala birilerini aramaya devam edebiliyorlar.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Kesinlikle @bazinga Twitterda yorum ayıklayıp,insanları yazdıkları nedeniyle karakola davet edecek ağı kuranların bu ağları kuranlarada el atması lazım...İnternette gerçekten ciddi Numara sorgulatma siteleri var,insanlar gerçekten deneyimlerini paylaşıyor;ben çok faydasını gördüm o sitelerin.
Devlette bu sitelerde adı geçen numaraları araştıracak ekipler kurabilir.
Çok ciddi bir durum gerçekten.

• Beğendim
Reactions: bazinga