Kraliçe Elizabeth'in Eşi Prens Philip 99 Yaşında Hayatını Kaybetti!

offensive

Konu Sahibi
Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,990
Puanı
310
Kraliçe Elizabeth’in eşi Prens Philip Mountbatten, 99 yaşında bu sabah hayatını kaybetti.

Buckingham Sarayı'ndan yapılan resmi açıklamada 99 yaşındaki Prens Philip’in bu sabah Windsor’da yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Prens Philip’in ölümünün ardından Buckingham Sarayı’nda bayraklar yarıya indi.
Kraliçe Elizabeth ile 73 yıl 5 ay boyunca evli kalan Philip, Edinburgh Dükü unvanına sahipti.

16 Şubat’ta başkent Londra’daki King Edward VII Hastanesi’ne kaldırılan Philip’in enfeksiyon ve kalp sorunu dolayısıyla hastanede olduğu açıklanmıştı.
16 Mart’ta taburcu olan Prens Philip’in o dönemde sağlığının iyi olduğu bildirilmişti.

Kraliçe Elizabeth'in 95. doğum günü ise sadece 12 gün sonra. Önümüzdeki yıl Şubat'ta da tahttaki 70. yılını dolduracak.

_115578197_6e727389-693e-4625-a6eb-80514d30acea.jpg

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
73 yıllık bir evlilik. 70 yıllık bir saltanat. Ama en son hastaneye kaldırıldığında az çok tahmin etmiştim. Allah rahmet eylesin.

• Beğendim
Reactions: offensive

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
99 yaşında prens mi olur? Benim bildiğim 30 yaşında, yumurta yüzlü, temiz bakışlı, yakışıklı, sarı saçlı, karizmatik bir görünüşe ve hal ve hareketlere sahip olur bir prens. Kral Arthur'dur bu kişi mesela.

Prens'imizin arkasından yas tutmak elbette bizim görevimiz. Huzur içinde uyusun.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
99 yaşında prens mi olur? Benim bildiğim 30 yaşında, yumurta yüzlü, temiz bakışlı, yakışıklı, sarı saçlı, karizmatik bir görünüşe ve hal ve hareketlere sahip olur bir prens. Kral Arthur'dur bu kişi mesela.

Prens'imizin arkasından yas tutmak elbette bizim görevimiz. Huzur içinde uyusun.
Cidden, neden Kral degil :eek: bizim ülkede de krallik var ve Kral ölmedigi sürece ogluna prens diye hitap ediyoruz ama gerci burada babadan ogulla degil, ilk cocuga ve Prenses Viktoria taci devralacak ce kralice olacak oyüzden belki de prens tabiri dogru bilemedim simdi böyle yazinca :A

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

offensive

Konu Sahibi
Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,990
Puanı
310
Cidden, neden Kral degil :eek: bizim ülkede de krallik var ve Kral ölmedigi sürece ogluna prens diye hitap ediyoruz ama gerci burada babadan ogulla degil, ilk cocuga ve Prenses Viktoria taci devralacak ce kralice olacak oyüzden belki de prens tabiri dogru bilemedim simdi böyle yazinca :A
Kral değil çünkü kraliyet soyu Elizabeth'in soyu. Bu damat geldi aileye. O yüzden...
Ayrıca nispet yapar gibi cadı Camilla ile oğlu Charles'ın evlilik yıldönümlerinde öldü ohhh içlerinde kaldı, ee Diana'nın ahı işte :bhr:

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Çünkü sözde kraliyet ailesi ile kan bağı yok, damat yani. Haliyle sözde kraliçe öldükten sonra yeni kral kraliçenin oğlu olacak. O da 60-70 yaşındaydı zaten.

Ama tüm bunlar saçmalık ötesi tabii, temsili de olsa yıl olmuş 2022 halen yok saltanattı yok tahttı yok kraliçe vb.. İngiliz olsaydım koyu bir kraliyet ailesi karşıtı olurdum. :A

• Sinir Bozucu
  • Güldürdün
Reactions: DarkLegenD and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Kral değil çünkü kraliyet soyu Elizabeth'in soyu. Bu damat geldi aileye. O yüzden...
Ayrıca nispet yapar gibi cadı Camilla ile oğlu Charles'ın evlilik yıldönümlerinde öldü ohhh içlerinde kaldı, ee Diana'nın ahı işte :bhr:
Ama bizim kraliçemizde halktan biri ama Kraliçe olarak geçmekte :A Alman kendisi.

Son kısım güldürdü :A
------

Çünkü sözde kraliyet ailesi ile kan bağı yok, damat yani. Haliyle sözde kraliçe öldükten sonra yeni kral kraliçenin oğlu olacak. O da 60-70 yaşındaydı zaten.

Ama tüm bunlar saçmalık ötesi tabii, temsili de olsa yıl olmuş 2022 halen yok saltanattı yok tahttı yok kraliçe vb.. İngiliz olsaydım koyu bir kraliyet ailesi karşıtı olurdum. :A
Bu cevap sanada gelsin :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi

Türkiye'de aynı sistem olsa ve etin kilosunu 10 liraya alsan sen de bu karışık yönetim şeklinin köpeği olup Kral ve Kraliçe'nin önünde diz çökerdin. Ben şahsen seve seve çökerdim...

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Google'da adam öldükten sonra en çok sorulan şey neden Kral değildi :A :A @Dosi

Bulduğum en iyi cevap;

''Upon marrying the Queen, Prince Philip dropped his title as Prince of Greece and Denmark to become the Duke of Edinburgh. But when Queen Elizabeth took the throne, Philip did not become the King of England, thanks to a longstanding rule in the royal family which decrees that a man who marries a reigning queen will only be referred to as a Prince Consort.

A ruling queen’s husband is called a Prince Consort because the title of King is only given to a monarch who inherits the throne and can reign. Therefore, the title of King will go to Prince Charles, who will succeed Queen Elizabeth.''

• Güldürdün
Reactions: Dosi

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi

Bulduğum en iyi cevap;

''Upon marrying the Queen, Prince Philip dropped his title as Prince of Greece and Denmark to become the Duke of Edinburgh. But when Queen Elizabeth took the throne, Philip did not become the King of England, thanks to a longstanding rule in the royal family which decrees that a man who marries a reigning queen will only be referred to as a Prince Consort.

A ruling queen’s husband is called a Prince Consort because the title of King is only given to a monarch who inherits the throne and can reign. Therefore, the title of King will go to Prince Charles, who will succeed Queen Elizabeth.''
İngilizce cahillerine özel hizmetiniz de vardır umarım...

• Güldürdün
Reactions: baron

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Bulduğum en iyi cevap;

Anlaşıldı ozaman. Bizde farklı kural var. Yukarda belirttiğim gibi halktan biri olan Silvia kralımız ile evlenince Kraliçe ünvanını aldı.
Kralımızdan sonra Prenses Viktoria tahta geçip Kraliçe olacak. Bakalım eşine Kral denilecek mi.

• Beğendim
Reactions: baron

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam da The Crown'ın ikinci sezonuna başlamaya karar vermiştim, şansa yaşıyoruz. :A

Her ölüm üzücü tabii ama 99 yıl boyunca muhteşem imkanlarla bir hayat yaşadı. Allah herkese böyle hayatlar nasip etsin...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tam da The Crown'ın ikinci sezonuna başlamaya karar vermiştim, şansa yaşıyoruz. :A

Her ölüm üzücü tabii ama 99 yıl boyunca muhteşem imkanlarla bir hayat yaşadı. Allah herkese böyle hayatlar nasip etsin...
Böyle bir hayat sürüp 59'unda ölsem dokunmaz mesela :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Başımız sağ olsun, bir ara benim evin oradaki kırmızı telefon kulübesinin civarlarında buluşalım da saraya baş sağlığına gidelim sayın teknik direktör... @bazinga

Funny (19).jpg

• Güldürdün
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Böyle bir hayat sürüp 59'unda ölsem dokunmaz mesela :A
Asıl o zaman daha çok üzülürsün böyle hayatı bıraktığın için. :A

Başımız sağ olsun, bir ara benim evin oradaki kırmızı telefon kulübesinin civarlarında buluşalım da saraya baş sağlığına gidelim sayın teknik direktör... @bazinga

Ekli dosyayı görüntüle 101362
İyi hatırlattın sayın @Sherlock ya da @Ted Lasso :A Şehrimiz önemli bir değerini kaybetti. :A