Konu Açılırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Kural "Kopya Konu"

Prncss..

Simge ♥
Emekli
24 Nisan 2007
14,495
367
305
Bana bile bilgi gelmiş. :D Kurala uyarım ben zaten problem yok ve ceza verilmesi iyi olmuş. :D

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,407
34,210
1,060
Grafik / tablolari aydınlatabilir misin?

anlamadiğim şey şu; Mesela SBT bazen aylık reyting tablosu veriyor bunlari direkt "resmi kopyala" diyemiyormuyuz? Onun için ayrıdan Excel'den kendimiz mi çalişma yapıcaz :confused:
Resmi kopyalarsın ama açıklamasını da kendin yazarak girersin.

"SBT ayın enlerini yayınladı. İşte enler: RESİM" şeklinde olmaz yani konu. En az 3-4 cümlelik açıklama ister o konu orijinal olmak için. :)

RüzgarGülü

Kelebek gibi uçarım ARI gibi sokarım...
Favori Üye
13 Kasım 2010
14,464
4,867
561
Bayenrn Münih
Kutuplarda sıcaklar, kulüplerde bacaklar. Forumda kuru kuru bi şeyi savunanlar, dram yaratan onlar :F:F

Bu cevaplar beni tatmin etmedi açıkçası. Ama zaten bende konu açmadığım için sorun yok. Hayırlısı diyelim. Birde şu sizin bile anlam veremediğiniz ceza meselelerine bir göz atın [8D][8D]

beyazsoy

Favori Üye
23 Aralık 2011
33,916
16,833
1,059
ozana sabah mesaj attım kaç saatır konu açılmıyor diye bundan önce de konular geç açılıyor neden site için canla basla çalışanları siteden sogutun konulara bakan yok demiştim. ozan akşam mesaj attı süper planın var demişti. ben ozanin 'süper plan'larini bildiğim için geri dönemedi. ve geri dönmediğime haklıymısım :)))))

yaw admın zaten millet hem konuların geç açılması hem gereksiz kurallar yüzünden içinden konu açmak gelmiyordu . bu ceza sistemiyle iyice soguyacaklar :)))))))) vallahi "süper fikir" bir fıkırmıs :))))))))

bu ceza yerine en azından nezaket gösterip biri konu açarken eğer konusu kopyaysa, yönetici gerip dönüp konu kopya lütfen düzeltin diye mesaj atsa yada konuz uygun görüldü formumuza katkıdan dolayı teşekkür ederiz diye mesajlarla geri dönüşler yapılsa daha mantikli olunmaz mi? bu ceza neymis yahuu millet foruma katkı sağladı diye ceza verilir mi :)))))

RüzgarGülü

Kelebek gibi uçarım ARI gibi sokarım...
Favori Üye
13 Kasım 2010
14,464
4,867
561
Bayenrn Münih
ozana sabah mesaj attım kaç saatır konu açılmıyor diye bundan önce de konular geç açılıyor neden site için canla basla çalışanları siteden sogutun konulara bakan yok demiştim. ozan akşam mesaj attı süper planın var demişti. ben ozanin 'süper plan'larini bildiğim için geri dönemedi. ve geri dönmediğime haklıymısım :)))))

yaw admın zaten millet hem konuların geç açılması hem gereksiz kurallar yüzünden içinden konu açmak gelmiyordu . bu ceza sistemiyle iyice soguyacaklar :)))))))) vallahi "süper fikir" bir fıkırmıs :))))))))

bu ceza yerine en azından nezaket gösterip biri konu açarken eğer konusu kopyaysa, yönetici gerip dönüp konu kopya lütfen düzeltin diye mesaj atsa yada konuz uygun görüldü formumuza katkıdan dolayı teşekkür ederiz diye mesajlarla geri dönüşler yapılsa daha mantikli olunmaz mi? bu ceza neymis yahuu millet foruma katkı sağladı diye ceza verilir mi :)))))
KAtılıyorum sana bu nasıl bir iştir anlamıyorum. Gelirken gidiş, giderken geliş. değişmeyen tek bizler varız sanırsam :)

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,407
34,210
1,060

Süper bir planım var demedim "farklı bir yöntem" buldum dedim fakat kastettiğim o yöntem bu değildi. (O yöntem uygulanmıyor teknik olarak mümkün değilmiş, kaldı o yüzden.) Bu ondan bağımsız olarak uzun süredir aklımda olan önemli bir konu.

Kuralı bilmeyen yeni üyeler için o şekilde mesaj atılacaktır zaten ama her gün ısrarla kopya konu açmaya çalışanlar için işlem yapmak şart oldu. Sebeplerini detaylıca açıkladım foruma katkı değil foruma zarar veriyor kopya konular.

beyazsoy

Favori Üye
23 Aralık 2011
33,916
16,833
1,059

Süper bir planım var demedim "farklı bir yöntem" buldum dedim fakat kastettiğim o yöntem bu değildi. (O yöntem uygulanmıyor teknik olarak mümkün değilmiş, kaldı o yüzden.) Bu ondan bağımsız olarak uzun süredir aklımda olan önemli bir konu.

Kuralı bilmeyen yeni üyeler için o şekilde mesaj atılacaktır zaten ama her gün ısrarla kopya konu açmaya çalışanlar için işlem yapmak şart oldu. Sebeplerini detaylıca açıkladım foruma katkı değil foruma zarar veriyor kopya konular.
ozan sende şu kuralı unutuyon ameller niyetlere göre dir. adam kopya konu yapsada niyeti foruma katkı sunmaktır.bu adama mod geri dönse otomatikman . foruma katki niyetinden dolayı teşekkür ederiz ama konunuz kopyadir. lütfen orjinal hale getırınız dense daha insanı olmaz mi . hem arkadaş konum çıktı çıkacak diye boşuna beklemez. bekleyecegıne konusunu düzeltir. bu iki kelimeyi yazmak cezadan daha yararlı ve insani

beyazsoy

Favori Üye
23 Aralık 2011
33,916
16,833
1,059
Bizim ozan cezayla bütün sorunları çözeceğini inanıyor . bütün uygulamaları böyle forumda sevilen bir üye hata yaptı hemen 6 ay ceza alıyor. akıllanır diyor ozan . ama o üye cezası bitince hirsla foruma gelip 2-3 hafta da ceza alıyor. demekki cezalar her zaman ise yaramiyor. o üyeyle konuşup insanı başka yöntem bulmayı deneniyor. üstelik bu üye sürekli foruma kaçak girmeye calisarak ozanı habıre ugradtırıyor :))))))))

yada hoşuna gitmeyen modmu var hemen görevden alıyor ceza diye. ise mi yarıyor hayır bu ceza o kişiyi forumdan uzaklastiriyor ve kusturuyor bu morelle sonunda ya forumdan tamamen kopuyor yada cezalık bişey yapıyor ..

bu kopya konusunda da ozanın kafasi cezaya çalışıyor asla insanı yonetmler aklına gelmiyor..

tekrar yaziyorum bu ceza her zaman ki gibi üyeye değil foruma cezadır ..

umarım ozan üyelere yukardan bakan bu tavrını değiştirir diyeceğim ama can çıkar huy çıkmaz diye bir gerçek var.

liebe

Favori Üye
4 Aralık 2012
206
3
109
İzmir
Bizim ozan cezayla bütün sorunları çözeceğini inanıyor . bütün uygulamaları böyle forumda sevilen bir üye hata yaptı hemen 6 ay ceza alıyor. akıllanır diyor ozan . ama o üye cezası bitince hirsla foruma gelip 2-3 hafta da ceza alıyor. demekki cezalar her zaman ise yaramiyor. o üyeyle konuşup insanı başka yöntem bulmayı deneniyor. üstelik bu üye sürekli foruma kaçak girmeye calisarak ozanı habıre ugradtırıyor :))))))))

yada hoşuna gitmeyen modmu var hemen görevden alıyor ceza diye. ise mi yarıyor hayır bu ceza o kişiyi forumdan uzaklastiriyor ve kusturuyor bu morelle sonunda ya forumdan tamamen kopuyor yada cezalık bişey yapıyor ..

bu kopya konusunda da ozanın kafasi cezaya çalışıyor asla insanı yonetmler aklına gelmiyor..

tekrar yaziyorum bu ceza her zaman ki gibi üyeye değil foruma cezadır ..

umarım ozan üyelere yukardan bakan bu tavrını değiştirir diyeceğim ama can çıkar huy çıkmaz diye bir gerçek var.
Beyazsoy ...cezalar hakkında tez yazacak kadar deneyimlidir...dikkatte alın bence..)))

beyazsoy

Favori Üye
23 Aralık 2011
33,916
16,833
1,059
Beyazsoy ...cezalar hakkında tez yazacak kadar deneyimlidir...dikkatte alın bence..)))
okadar uzmanmıyım bilmiyorum :)))) ama cezadan ziyade insanın yaptığı hatayı anlayıp pisman olması daha insanidir. normal hayatta hapishaneden çıkan suçluların çoğu tekrar hapishaneye dönüyor. moder devletler bile ceza ile bu işin üstünden gelmiyor. forumdaki cezalarında ise yaramadıgı ortada.

cezayla sadece köpekler terbiye oluyor. :))))))

Felon

Favori Üye
22 Haziran 2012
8,941
2,223
359
Mersin
Video da İçeriğin işi Nedir Anlam Veremedim :(
Müzik Videosuna kendimiz mi yorum katalım .