Kim Daha Güzel Seslendiriyor?

• Kullanılan toplam oy
    14
  • This poll will close: .

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,022
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Neden yabancı şarkılara karşı önyargın var? Hemde 'I Will Always Love You' gibi bir dünya hitini de tanımıyorum deme. :D
Komple yabancı içeriklere karşı bir ön yargım var, kıramadığım bir şekilde. :A Ne dizi, ne film izliyorum, ne de şarkı dinliyorum. :F

Bu şarkıyı Selena dizisinden biliyorum. :F Ama başlıkta görünce aklıma gelmedi, o yüzden öyle yazdım ilk başta.

• Üzücü
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Hadise'nin bile seçeneklerde yer aldığı bir ankette orjinalinin olmaması resmen skandal. :(

Whitney Houston ve Dolly Parton tabii ki. :D

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Komple yabancı içeriklere karşı bir ön yargım var, kıramadığım bir şekilde. :A Ne dizi, ne film izliyorum, ne de şarkı dinliyorum. :F

Bu şarkıyı Selena dizisinden biliyorum. :F Ama başlıkta görünce aklıma gelmedi, o yüzden öyle yazdım ilk başta.
Kötü ve engel yaratan bir önyargı bu. Hem genel kültürünü geliştirmenin, hemde çoğu yeni şeyleri keşfetmenin önüne de geçiyordur, en kısa sürede bunu aşmanı ve yeniliklere her zaman açık olmanı şiddetle tavsiye ediyorum. Eğer kabuğunu kırabilirsen belki de kendi gerçek benliğini bulursun bu sayede kim bilir. :D

Şarkıyı Selena'dan öğrenmen üzdü mesela. :(

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,022
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Kötü ve engel yaratan bir önyargı bu. Hem genel kültürünü geliştirmenin, hemde çoğu yeni şeyleri keşfetmenin önüne de geçiyordur, en kısa sürede bunu aşmanı ve yeniliklere her zaman açık olmanı şiddetle tavsiye ediyorum. Belki de kendi benliğini bulursun bu sayede kim bilir. :D

Şarkıyı Selena'dan öğrenmen üzdü mesela. :(
Şarkı hadi bir şekilde dinlerim ama dizi ve film asla olmaz gibi belki ilerleyen zamanlar da olur, bilemem. Sadece LCDP ve The Rain izlemiştim, alt yazılı zar zor. Alt yazılar bazen hızlı geçiyor, tam okuyamıyorum. Dublaj olunca da ağızları farklı oynuyor sinir oluyorum. :A

Playlistim de sadece iki şarkı var, onlardan biri de yarı yabancı. :A

• Güldürdün

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Şarkı hadi bir şekilde dinlerim ama dizi ve film asla olmaz gibi belki ilerleyen zamanlar da olur, bilemem. Sadece LCDP ve The Rain izlemiştim, alt yazılı zar zor. Alt yazılar bazen hızlı geçiyor, tam okuyamıyorum. Dublaj olunca da ağızları farklı oynuyor sinir oluyorum. :A
Altyazı okumak bu kadar zor olmasa gerek. En azından yabancı dizi ve filmler izlersen yabancı dilin hızlı bir şekilde gelişir en basitinden. Bu da senin ilerde çok işine yarar. Sırf yabancı dilini geliştirmek için film izleyen bir sürü insan tanıyorum. Ki türk dizilerinin çoğu uyarlama zaten, haftada 2 saatlik dizi izleyeceğine 40 dakikalık orjinalini izle zamandan da tasarruf etmiş olursun hem. :A

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,114
Puanı
710
alat yazımı okuyacan filmmi izlyecen..alt yazılı film izlmem hıç

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Hadise'nin bile seçeneklerde yer aldığı bir ankette orjinalinin olmaması resmen skandal. :(

Whitney Houston ve Dolly Parton tabii ki. :D

Aslında bunu da ekleyecektim fakat eski bir kayıt olduğu için, baya bir tereddütte kalıp ekleyememişim ses seviyesi yüzünden..

• Üzücü
  • Beğendim
Reactions: kerem and Doğan

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Dolly Parton İle geçmişe yolculuk yaptım.Yalan rüzgarı ,cesur ve güzel son olarak dallas son eklediğim dizi bizden çooook zaman önceydi. :A
Aynısını ben dinleyince de oldu. Özellikle o 70'lerde kullanılan tını alakalı alakasız her şeyi akla getiriyor. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Aslında bunu da ekleyecektim fakat eski bir kayıt olduğu için, baya bir tereddütte kalıp ekleyememişim ses seviyesi yüzünden..
Yine de orjinali olduğu için seçenekler arasında kesinlikle olması gerekirdi bence. Görmeyince üzüldüm açıkçası, seçenektekilerin hepsi cover sonuçta. :D

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,022
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Altyazı okumak bu kadar zor olmasa gerek. En azından yabancı dizi ve filmler izlersen yabancı dilin hızlı bir şekilde gelişir en basitinden. Bu da senin ilerde çok işine yarar. Sırf yabancı dilini geliştirmek için film izleyen bir sürü insan tanıyorum. Ki türk dizilerinin çoğu uyarlama zaten, haftada 2 saatlik dizi izleyeceğine 40 dakikalık orjinalini izle zamandan da tasarruf etmiş olursun hem. :A
Aynen, zaten izlersem yabancı dilimi geliştirmek için izlerim. Ama dediğim gibi alt yazı ve dublaja alışmam lazım ilk başta. :A

Üşenmezsem Dr. Foster ve Öğretmen'in uyarlandığı dizileri bulup izleyeceğim, onları merak ediyorum. Ama nasıl izlerim merak konusu. 40 dakikalık dizide de olaylar ya çok hızlı gelişiyor ya da yavaş akıyor. :A

• Beğendim

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Tolstoyevski bu formatın Türkçe versiyonunu da sana veriyorum :A tam not aldın benden :A
Yavaştan kanalı üstüne yaparım bu gidişle :F
Türkçe formatında büyük ihtimal sadece sen dinleyebilirsin, biz bol bol telif yeriz :A Ama kısa kısa olunca belli de olmaz gerçi.. :A

Maşallah üzerimizdeki yük giderek artıyor ama kazancı da bol olunca ağrı yapmıyor tabi.. :A @12.Adam

images

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi