Kendi Netflix Dizinizi Oluşturun!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
1294570.jpg

Netflix geçtiğimiz gün Instagram'dan paylaştığı minik etkinlikle takipçilerine kendi dizilerini oluşturma imkanı verdi.

O zaman bir eğlence yaparak bunu foruma taşıyalım ve sizlere soralım. Netflix'in verdiği şablondan (birkaç değişiklikle aşağıda paylaşacağım) kendinize en uygun isimleri seçerek kendi dizinizi yaratmanın tadını çıkarabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizi bekliyoruz. :Z

ÖNCE OYUNCULAR (3 ila 5 tane seçilebilir)
Metin AkdülgerFunda Eryiğit
Hazar ErgüçlüCengiz Bozkurt
Mert YazıcıoğluFatih Artman
Engin ÖztürkAlina Boz
Çağatay UlusoyDemet Akbağ
Beren SaatÖner Erkan
Haluk BilginerBinnur Kaya
Mehmet GünsürEngin Günaydın
Kaan UrgancıoğluAybüke Pusat
Öykü KarayelOkan Yalabık

MEKAN
Göbeklitepeİzmir
KapadokyaYazlık Ev
OkulSarnıç
MahallePsikiyatri Kliniği

TÜRÜ
DramKorku
KomediMüzikal
AksiyonBiyografi

YÖNETMEN
Berkun OyaAhmet Katıksız
Ezel AkayGönenç Uyanık
Ozan AçıktanUmut Aral
Burak AksakSelçuk Aydemir

HİKAYE (kısaca yazabilirsiniz)

Fikir vermek adına bir örnek:
Oyuncular: Binnur Kaya, Demet Akbağ, Funda Eryiğit, Haluk Bilginer
Mekan: İzmir
Tür: Komedi, Dram
Yönetmen: Berkun Oya
Hikaye: Birbirinden farklı hayatlar süren üç kadın, bir gün kapılarına gelen mektupla sarsılır. Üçünün de yaşamında derin izler bırakmış olan varlıklı bir adamın ölüm döşeğinde olduğunu haber veren bu mektubun ardından onun son isteğini yerine getirebilmek için İzmir'e giderler ancak bu yolculuk büyük sürprizlere gebe olacaktır.
------

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Hikaye olarak bir şey gelmedi mi aklına. :A
Kıskanç abla rolü Binnur'un güzel kardeş rolü de Beren'in :A Bir gün uyandıklarında bedenleri birbiriyle değişmiş olacak ve Beren vücudundaki Binnur şov yapacak. Tabii 40'ından sonra olacağı için de ortaya komik şeyler çıkacak falan :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Kıskanç abla rolü Binnur'un güzel kardeş rolü de Beren'in :A Bir gün uyandıklarında bedenleri birbiriyle değişmiş olacak ve Beren vücudundaki Binnur şov yapacak. Tabii 40'ından sonra olacağı için de ortaya komik şeyler çıkacak falan :A
Beren Saat donukluğuyla ortaya komik şeyler çıkabileceğinden şüpheliyim ama fena fikir değilmiş. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
{Oyuncular} Haluk Bilginer, Mehmet Günsür Çağatay Ulusoy, Binnur Kaya, Okan Yalabık

{Mekan} Sarnıç, Psikiyatr Kliniği

{Tür} Korku, Dram

{Yönetmen} Berkun Oya, Ezel Akay

{Konu}

Kemal (Haluk Bilginer) bir gün şahit olduğu satan cinayetinin ardından psikoloğa gitmeye karar verir. Psikiyatrist Şafak (Okan Yalabık) ile uzun uzun konuşma seanslarının ardından gecenin karanlığında kestiremediği suretin Şafak ile benzerlik gösterdiğini fark eder ve sıranın kendinde olduğundan şüphelenir.

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
İlk aklıma geleni yazacağım hikaye kısmına. :A @bazinga

Oyuncular: Metin Akdülger, Funda Eryiğit, Haluk Bilginer, Öykü Karayel, Ali Atay
Mekan: İstanbul
Hikaye: Dizide oyuncularımız kendilerini oynamaktadırlar. Metin Akdülger, dijital platformlar tarafından kendisine yapılan dizi tekliflerinin tamamını, dur durak bilmeden kabul etmektedir. Geriye kalan dört karakterimiz kendisini dizginlemeye, sürekli olarak bir dizide yer almasını engellemeye çalışacaklardır.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Bu arada Netflix'e atılan bir fikri çok beğenmiştim aklıma o geldi. Oyuncularını hatırlamıyorum ama Ezel Akay yönetiyordu ve konusu da herkesin şarkı söyleyerek konuştuğu bir yere gelen ama şarkı söylemeyi bilmeyen birilerinin hikayesiydi. Keşke gerçekten böyle bir iş yapılsa. :bhr:

Oyuncular: Metin Akdülger, Beren Saat, Haluk Bilginer, Öykü Karayel, Ali Atay
Hikaye: Dizide oyuncularımız kendilerini oynamaktadırlar. Metin Akdülger, dijital platformlar tarafından kendisine yapılan dizi tekliflerinin tamamını, dur durak bilmeden kabul etmektedir. Geriye kalan dört karakterimiz kendisini dizginlemeye, sürekli olarak bir dizide yer almasını engellemeye çalışacaklardır.
Bayağı iyi fikir ama niye herkes her projeye Beren Saat'i sokmaya çalışıyor o kadar oyuncu verdik. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Bayağı iyi fikir ama niye herkes her projeye Beren Saat'i sokmaya çalışıyor o kadar oyuncu verdik. :A
Geniş bir hayran kitlesi mevcut, izlenmelerimizi arttırır ve iyi de bir oyuncu bence ama hadi senin için değiştiriyorum ve Funda Eryiğit'i transfer ediyorum kadroya. :A Zaten kararsız kalmıştım kendisini yazıp yazmama konusunda. :A

• Harika

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Geniş bir hayran kitlesi mevcut, izlenmelerimizi arttırır ve iyi de bir oyuncu bence ama hadi senin için değiştiriyorum ve Funda Eryiğit'i transfer ediyorum kadroya. :A Zaten kararsız kalmıştım kendisini yazıp yazmama konusunda. :A
Yok eğer istiyorsan Beren'i bırakabilirsin sadece fikrimi söyledim. :A Ama her projeyi kabul etmez zaten. :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Aynı konulu bir film var zaten. :A

• İlginç

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059

Oyuncular: Metin Akdülger, Funda Eryiğit, Haluk Bilginer, Öykü Karayel, Ali Atay
Metin yerine bu rol Haluk Bilginer için daha uygun sanki son zamanlarda asıl Haluk Bilginer her yerde Sherlock beyciğim. :A Ama fikir çok güzel. :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Imdb puanından belli :A
Imdb'de korku ve komedi filmlerinin puan skalası biraz daha farklı oluyor ya, biraz daha düşük oluyor onların puanları. Mesela We're The Millers ve Horrible Bosses'ın puanları da pek iyi değil ama gayet eğlenceli ve komik filmler. İzlemediysen öneririm. :A

• Güldürdün