Unutulmaz Kayıp Şehir - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
6. BÖLÜM

En sevdiğim repliğin oldu bölüm, hiç unutamam bu repliği: ''Herkese şapur şupur, bana ya Rabbi şükür...'' :F

İsmail'i hırsızlıkla suçladılar, Meryem Sultan delirdi. Zeynep'i de postaladı İsmail şimdilik... Kadir ve Zehra da güzel gidiyor. :bhr:

Aysel'in ''Öldürün, tohumuna para mı saydım?'' lafı da yine dizinin unutulmaz repliklerinden...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
8. BÖLÜM

En efsane bölüm olabilir, baya olaylıydı. İrfan muradına erdi, sonunda Aysel ile birlikte oldu. Vallahi çok yakışıyorlar, ekranların en özel çiftlerinden biri. :bhr:

İsmail ve Zeynep evlendi, düğün baya komediydi. Zeynep'in annesi çok komik kadın, Aysel'in hareketlerine bakışları harikaydı. Çok güldüm. :F

Aysel'in oteldeki sahneleri güzeldi, tabi ''Kahpe Kader'' şarkısı en çok Gökçe Bahadır'a yakışıyor. :Z

Son sahnede Meryem Sultan, düğüne geldi...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
9. BÖLÜM

Aysel'in amcası ile yaşadığı dramı gördük bu bölüm, Gökçe Bahadır döktürmüş bu bölümde maşallah...

Daniel ile Seher yakınlaşmaya başladık, partiye de şans eseri Sadık geldi de mahvetti her şeyi... Seher'in kankaları çok fena. :A

Kadir işten kovuldu, kızlar baya bozuldu yakışıklı gitti diye. Son sahnede iş yeri soyuldu, Kadir'im kurtarır. :Z

Bu arada Toptaş ailesinin söylediği efsane yorumu da bırakalım buraya. :bhr:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
13. BÖLÜM

Ah be, Kadir ve Aysel'in meşhur öpüşmesi... Bir dönemin şokunu da bu sahneyle yaşamıştık, ekranların en iyi öpüşme sahnelerinden biri.

Zehra'ya sinir oldum, Kadir gibi yakışıklısını mı bulacak da hala gurur yapıyor. Hiç sevmem böyle fazla gururlu tipleri. :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
15. BÖLÜM

Aysel'i gözleyen Ethem sonunda bulundu, karşı binadan ev tutmuş akıllı herif. Aysel son sahnede gördü sonunda. :X

Sadık da 18 yaşına basınca ergen oldu, Ethem sayesinde gözü kadın da gördü. Bu kadar artistlik yapmasa bari. :A

Ah be Meryem Sultan, garibim Daniel'i şikayet etmeseydin keşke. Barınağı buldu, orada Seher ile Daniel'i sarılırken gördü ve gidip şikayet etti...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
16. BÖLÜM

Yine en efsane bölümlerden biri... Aysel'in ihbarı sonucu Daniel vurularak öldürüldü. Seher mahvoldu bu bölüm, kız intihar bile etti. :(

Aysel'in meşhur repliklerinden: ''Değer mi lan değer mi?''

Aysel son sahnede, Daniel'i ihbar edenin Meryem Sultan olduğunu öğrendi.

İrfan da evlilik teklifi edecekti Aysel'e ama Seher için hastaneye gidince o iş yattı. :(

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
17. BÖLÜM

Kadir ve Zehra tam nişan yapıyorken Meryem Ana mahvetti olayları... Bari söyleyecektin birkaç saat önce yada bekleyip birkaç saat sonra söyleseydin ya. :T:

Meryem Sultan, Daniel'i ihbar ettiğini söyledi...

Aysel, İrfan'ın evlilik teklifi kabul etmedi. Bozuldu İrfan. :(

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
20. BÖLÜM

Ethem, Aysel'i kaçırdı. Aysel'in orada Ethem'in adamlarıyla oyun oynaması, şarkı söylemesi falan efsane sahnelerdi. Aysel gibi karakter her zaman ekranlarda olmaz...

İsmail'e ayar oluyorum, aşırı kıl adam ya... Zeynep'in çocuğu düştü onun yüzünden. :(

Aysel ve Kadir sahneleri başlıyor diğer bölümle, ah be İrfan'ım...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
23. BÖLÜM

Deniz Baysal bu dizide mi oynamış, ben hiç hatırlamıyorum. :eek: Ciddi ciddi unutmuşum Şehnaz'ı. :D Vay be, İlker Kaleli ve Deniz Baysal'dan da güzel çift olabilirmiş aslında...

Kadir iyice dizinin başrolüne büründü bu aralar, aklı Aysel'de. Zehra ile birbirinin oldular Zehra'nın deyimiyle. :F Son sahnede kayboldu ortadan, bakalım ne olacak?

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
26. BÖLÜM (FİNAL)

Vay be, efsaneyi bitirdim kısa sürede yeniden... Diziyi izlemeyi baya yıl oldu, olayları da unutmuşum. Özellikle son bölümleri hiç hatırlamıyorum, canım kanalım imkan vermemişti ki...

Güzel bir final oldu, Kadir gemiciliğe adımını attı ve biraz kafasını toplaması için gitti. İrfan ve Kadir evlenecek yakında, İrfan son sahnede Peri'yi alıp ailesine söyledi. İsmail ve Zeynep de ayrıldı diyecekken barıştılar, Almanya'ya gidiyorlar.

İrfan ve Aysel'in düğünlerini görmeyi çok isterdim, ah be... :(

Tüm ekibin emeklerine sağlık, 10-15 yıl sonra yeniden izlemek nasip olur inşallah. Müzikleriyle, hikayesiyle böylesi gelmeyecek bir iş...