Kasım 2020 TV Raporu | Hangi Diziler Güvende, Hangileri Tehlikede?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Kasım ayını da geride bıraktık ve 2021'e sadece bir ay uzaktayız. Yeni dizi dalgası başlamadan önce geçen ay içinde dizilerin ne durumda olduğunu merak ediyorsanız uzatmadan başlayalım.

GÜVENDEKİLER (Yüksek reytingler alan ve devam etmesinin önünde herhangi bir sorun olmayan diziler)
5fa17f07b57f151644a34e94

• Geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da yeşil alandaki yerlerini koruyan dizileri gün sırasıyla tekrar edelim: Çukur, Uyanış: Büyük Selçuklu, Yasak Elma, Sefirin Kızı, Masumlar Apartmanı, EDHO, Sadakatsiz, Kuruluş: Osman, Doğduğun Ev Kaderindir, Benim Adım Melek, Bir Zamanlar Çukurova, Mucize Doktor, Kırmızı Oda, Arka Sokaklar, Ramo, Kuzey Yıldızı: İlk Aşk, Gönül Dağı ve Arıza.
  • Show TV'nin yeni dizisi Alev Alev iki güçlü rakibine rağmen kendini kurtaracak reytinglere ulaşarak güvenli alana dahil olan yeni yapımlar arasında. Öte yandan FOX cephesinde ise Kefaret 2. bölümüyle biraz reyting kaybetmiş olsa da sağlam bir giriş yaparak pazarın dengelerini değiştirdi.

YEŞİL ALAN
FOX: Yasak Elma, Mucize Doktor, Kefaret
Kanal D: Sadakatsiz, Arka Sokaklar
Star TV: Sefirin Kızı
Show TV: Çukur, Ramo, Alev Alev, Kuzey Yıldızı: İlk Aşk, Arıza
ATV: EDHO, Kuruluş: Osman, Bir Zamanlar Çukurova
TRT 1: Uyanış: Büyük Selçuklu, Masumlar Apartmanı, Benim Adım Melek, Gönül Dağı
TV8: Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir

SINIRDAKİLER (Reytingleri ne çok iyi ne de çok kötü olan, devam etme ihtimali %50 seviyesindeki diziler)
5f9eb4b0b57f1523f094b332

• Geçtiğimiz ay gün değişikliğiyle kendini kurtaran Menajerimi Ara yeni aya iyi bir giriş yapsa da son haftalarda gücünü kaybetmeye başladı. Aslında reytingleri hala Star standartlarına göre iyi olsa da hala bir dengeye oturamamış olması kafalarda soru işareti.
  • FOX'ta ise Sen Çal Kapımı'nın sallantılı durumu devam ediyor. Çarşamba günü yaşadığı reyting kaybından sonra gün değiştirerek bir nebze düze çıksa da yeni yıl prototipi ağzına kadar dolu olan bir kanal için ahım şahım oranlar aldığı söylenemez.
  • Baraj ve Hercai geçen ay içinde toparlanmaya başlasa (Total'de 5 reytingi geçtiler) da diğer gruplarda ilk 10 dışında kalmaları nedeniyle kafa karıştırmaya devam ediyor. Total reytinglerinin tek başına yetmediğini daha önce başka örneklerde görmüştük.
  • Hekimoğlu ise bu iki dizinin aksine Total'de can çekişmeye başlasa da AB'de ilk 10'a girerek direnmeye devam ediyor. Kanal D'nin yeni dizileri beklentilerin uzağında kalacağı için bir süre daha devam edecektir.
  • TRT 1'den ise Payitaht: Abdülhamid ve Kalk Gidelim ortalama reytingleriyle yeni diziler gelene kadar gün doldurmaya devam edecek gibi görünüyor.
SARI ALAN
FOX: Sen Çal Kapımı, Baraj
Kanal D: Hekimoğlu
Star TV: Menajerimi Ara
ATV: Hercai
TRT 1: Payitaht: Abdülhamid, Kalk Gidelim

TEHLİKEDEKİLER (Reytingleriyle uzun süre ekranda kalamayacağı belli olan, final ihtimali en yüksek diziler)
520

• Kanal D'nin yeni dizisi Bir Annenin Günahı zaten düşük olan ilk bölüm reytinglerini daha da düşürerek 2021'de ekranlarda olmayacağını belli etti ve yayında kalması için bu dualar bile işe yaramayacak gibi. Final için 4 mü diyelim, 5 mi?
  • Büyük umutlarla cuma yarışına katılan Çocukluk bir türlü istenilen ivmeyi yakalayamadığı gibi daha da düşüşe geçerek tehlike sinyalleri vermeye başladı. 3-4 bandındaki reytingleriyle yeni dizi koleksiyonu yapan FOX'u mutlu etmeyeceği aşikar.
  • Gün değişikliğinden sonra iyice beter hale düşen Zümrüdüanka ve bir ileri iki geri giden Maria ile Mustafa bu ay da sefilleri oynamaya devam ediyor. İkisi de AB'de 30. sıraları zorlamaya başladı. Yıl sonuna kadar ikisinin de ekranlara veda edeceği kesin.
  • TRT 1'in yüzünün sonunda yüksek reyting görmeye başladığını düşünürsek ilk 30 dışına kadar gerileyen Tövbeler Olsun'a tamah edilmesi pek mümkün değil. Diğer dizilere göre final haberini daha geç duyabiliriz ama ayakta kalması çok zor.
(Sol Yanım (Star TV) sadece bir bölüm yayınladığı için değerlendirmeye dahil edilmedi ama ilk bölüm reytinglerini sürdürürse kırmızı alanda yerini alacak gibi.)

KIRMIZI ALAN
FOX: Çocukluk, Zümrüdüanka
Kanal D: Bir Annenin Günahı
ATV: Maria ile Mustafa
TRT 1: Tövbeler Olsun

// Ekim 2020 raporuna şuradan ulaşabilirsiniz. //

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,120
Puanı
560
Kanal D: Bir Annenin Günahı çok hızlı biter inşallah ve mert kulkan olarak çukurda yerini alır

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Hekimoğlu şu an ben hala kırmızı olduğunu düşünüyorum kanal durumuna bakarsak Menajerimi Ara güvende

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Eline sağlık @Aserat ....
Sefirin kızı ve Kırmızı Oda'yı yeşil alanda görmek sevindirici ama Menajerimi Ara'nın ortada olması sıkıntı...Umarım 5'li reytinglere yeniden çıkar..

Sol Yanımın ise bu hafta daha yüksek alacağını umuyorum..

Akrep başladığında Yeşil alana girecek gibi duruyor...

• Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
  • Harika
  • İlginç
Reactions: Gerekli24 and Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,597
Puanı
860
TRT'nin sarı dizileri de yenileri gelene kadar güvende diyebiliriz. Hekimoğlu kanalın ipini ilk çekeceği dizi konumunda. Menajerimi Ara'da yılbaşı arasından kan kaybıyla gelebilir. Önümüzdeki aylarda kırmızı alanda görebiliriz onları.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Ben şu ATV nin Kapadokya dizisinin nasıl devam ettiğini sorguladığım kadar birde Hekimoğlunun kıvranışını izliyorum.

Sanırım Bir Annenin Günahından erken final haberi alınacaktır.

Hercai Totalde yükseliyorda ,KYA gibi bu iki dizinin Total ve AB dengesi bozuk...Kültür çatışması yaşıyorlar :A :A

Bilgilendirme için teşekkürler @Aserat

• Beğendim
Reactions: Aserat

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Konusunu ferihaya benzettiler ama alakası yok...Bu ilk bölümden kızın fakir olduğu ortaya çıktı yanı asıl konusu farklı... Çok güzel..
Ben büyük bir kısmını izleyemedim bu yüzden yorum yapamayacağım. Brnim izlediğim kısım AFK'nın birebir aynısıydı.

• Beğendim
Reactions: STAR

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
TRT'nin sarı dizileri de yenileri gelene kadar güvende diyebiliriz. Hekimoğlu kanalın ipini ilk çekeceği dizi konumunda. Menajerimi Ara'da yılbaşı arasından kan kaybıyla gelebilir. Önümüzdeki aylarda kırmızı alanda görebiliriz onları.
Bence şu an Bir Annenin Günahı daha olası gibi