KARADAYI: "Nasıl Çıkar Karanlıklar Aydınlığa?"

Yakamoz-Asi

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
thumbnail_1402989182.jpg

Başrollerinde Kenan Imirzalıoğlu, Bergüzar Korel ve Çetin Tekindor gibi usta isimlerin yer aldığı, Atv’nin efsane dizisi Karadayı dün akşam sezon finaliyle ekrana geldi.

Her şey aslında bir nişan günü başlamıştı. Dizinin ana karakteri Mahir Kara (Kenan Imirzalıoğlu), komşu kızı Ayten (Melike Ipek Yalova) ile kendi mahallelerinde yüzükleri takacaklardı. Tüm hazırlıklar yapılmış, Mahir damat traşı olmaya gitmişti. O dakika‘ya kadar mutlu mesut yaşayan Kara Ailesini kara günler beklemekteydi. Bir cinayet oldu, ve Nazif Kara (Çetin Tekindor) maktülün yanında yakalandı. Işlemediği bir suç sebebiyle yargılandı, vuslat yaşanmadı, kara günlerin biri geldi, biri geçti. Mahir bu arada Feride’yi buldu. Evlenme kararı alındı, yine hazırlıklar yapıldı, kına gecesi gerçekleşti derken düğün günü geldi.

Tüm olumsuzluklara rağmen sonunda imkansız aşk gerçekleşecek derken, kara günler geldi geçti derken, karanlık eller yine çıktı ortaya. Ve sezon finaline damga vuran son sahneler, gelecek sezonun habercisi olay yaşandı.

Büyük Patlama | 75.Bölüm | Sezon Finali

Camların yere indiği, Mahir'in savrulduğu muhteşem sahneyi izlediğimiz dakikalarda, dizinin Safiye annesi (Sebnem Dilligil) sosyal medya platformu twitter üzerinden diziden senaryo gereği ayrıldığının sinyalini verdi.

Peki kim bindi arabaya?

En kötü ihtimalle Mahir Kara hariç tüm Kara Ailesi bir anda öldü diyebiliriz:

Nazif Kara – Safiye Kara – Songül Kara – İlknur Kara – Nazif Kara (küçük Nazif)

Lakin büyük ihtimal bir iki kişi başka bir arabaya binmiş olabilir. Düğün arabasını İsmet (Ozan Ağaç), mahallenin fırıncısı ve Mahir’in dostu sürecektir ve haliyle vefat edenler arasında o da olabilir. Mahir’i de hesaba katarsak Nazif-Safiye-Songül-Ismet ile birlikte 5 kişilik araba doluyor.

Eski kocası Bülent (Deniz Şen Hamzaoğlu) ile tekrar birlikte olma hayalleri babasının izin vermemesi sebebiyle suya düşen İlknur (Elif Sönmez) ve küçük Nazif’in (Ataberk Mutlu) yaşayacağını düşünüyorum. Zira Nazif, Safiye ve Songül Kara’nın ölümüyle İlknur yalnız kalacak ve Bülent ile birlikte olacaktır.

Mahir, intikam uğruna evi terk edecektir. Songül’ün ölmesiyle Komiser Yasin (Rıza Kocaoğlu) ve Osman (Emir Çubukçu) aşklarını kalplerine gömecek, hatıralar ile yaşatacaklardır.

Cinayeti kim işledi?

Cinayetin emrini veren kişiyi hepimiz biliyoruz, lakin Seyis’e verilen görevi Seyis, Kara ailesinin oğlu Orhan’a mı devretti, yoksa Orhan’a başka bir görev mi verdi o soru şuan açıkta kaldı. Çakmağın sırrı nedir onu daha çözemedim. Orhan’ı hiç çakmak ile hatırlamıyorum. Eğer Orhan o bomba’yı o arabaya koydu ise, intikam’ın yüzü daha farklı olacaktır önümüzdeki sezon.

Intikam.. aslında dizinin izleyicilerinin bir kısmının dizideki eksik olarak gördüğü konudur intikam ve aksiyon. Intikam önümüzdeki sezona damga vuracak. 3. sezon, Mahir Kara, dizinin ismini, yani kabadayılık lakabını alacak, KARADAYI olacaktır. Babası Nazif Kara’nın tam anlamıyla istemediği şey gerçekleşecek, sonunda Mahir bir kabadayı olacaktır.

Dün akşam gördüğümüz sahne, 8 ay sonra ki sahne, bazı izleyicilere göre dizinin finaline 1 ya da 2 kala olacak bir sahne. Feride kalemi kıracak ve KARADAYI asılacaktır. Yüksek ihtimal böyle olacak. Zira Mahir Kara bir cinayet işleyecek. Biri ölecek. Kim ölecek muamma. Ama o sahne de KARADAYI’nın sarf ettiği sözleri tekrar hatırlayalım ve herkes bir düşünsün: arkasında ne yatıyor bu sözlerin?

„Siz hiç kaybeden birine rastladınız mı sayın mahkeme reisi? Ben umudumu kaybettim. İnanın şan, şöhret, para pul kaybetmeye benzemez. Bir kere güneş söndü ise geri dönüşü yok.“

„Allah kimseyi canı ile sınamasın. Artık analar ağlamasın. KARADAYI’nın son sözü şu diye geçsin defterlerinize: Artık güçlüler değil, haklılar kazansın

„Ben anladım ki, sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?“

YASAL UYARI:

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapan FavoriForumum.Net'te yayınlanan içerikler, kaynak göstermek veya ilgili sayfaya link vermek koşuluyla yayınlanabilir.

Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

eros

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,439
Puanı
559
Güzel yazı olmuş
Ellerine Sağlık
Dün dizinin son 10 dk süperdi Bence bu sezonun en iyi sezon finaliydi.
İnşallah gelecek sezon da başarılı olur:-)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,585
Puanı
1,061
eline sağlık :) ama gel gelelim klasiklikten kurtulamamış yine dizi yine bir intikam hikayesi yine sondan başa akış aynı ezel ve intikam gibi :A @Forumdash

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Son sahne muhteşemdi. Ama ben sezon finalinin son sahnesinin final bölümüne yakın olacağını düşünmüyorum. Feride sevdiği adam uğruna gerekirse mesleğine karşı çıkar. Finale yakın yine bir düğün olur. Elbet kavuşurlar. :)

Bu arada ellerine sağlık @Yakamoz-Asi :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Son sahne bayadır konuşuluyor hep götrüyorum etrafta ama izleyesim gelmedi yine izlemem.:D

Bana Kıvanç'ı hatırlattı saç maselesi.:DTabi sadece imaj olarak karakter tamamen farklı...

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,622
Puanı
1,061
Son sahne benim TV dizileri içinde gördüğüm en çarpıcı sahneydi. Bir Kurtlar Vadisinin, bir de Aşk-ı Memnu'nun finalinde böyle duygular yaşamıştım.

Düzenleme : Patlayan aracın ön tarafında saçı uzun ve açık bir manken var. Songül aracın ön tarafında, Mahir'in üvey annesi ve küçük Nazif arkada diye tahmin ediyorum. Nazif baba ölmedi bence.
Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Bana sorarsan o araba da Safiye Kara ve İlknur Kara öldü. Diğerleri yaşıyor bence. Dizinin sonunda küçük Nazifin büyümüş halini görürüz diye tahmin ediyorum. Nazif Karayı da öyle kolay kola harcamazlar ama o oyuncunun üzerinden artık bir senaryo yazamazlar bence %65 o da ölmüştür

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
güzel bir çalışma olmuş, emeğine sağlık. :)
son sahneler güzel olmuş ama konu yine ve yeniden aynı..

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Filmin sonunda Mahir ölür.Ölümü Feride'nin elinden olursa o daha etkileyici olur çünkü.Kimse mutlu sonla biten finalleri hatırlamaz.(Etkileyici olmaz genelde) Senaristler etkileyici bir sonla bitireceklerdir.

gizem ak

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,826
Puanı
360
3 ay nasil bekleyecegim( en iyisi ilk sezon ve 2 sezonun guzel bolumlerini izlemek

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yine muhteşem yazı yazmişsin @Yakamoz-Asi eline sağlık:)

Umarım ölecek olan isimler rollerde pek etkisi isimler olur. (Safiye anne -İlknur - maalasef küçük Nazif)

Zaten safiye anne ve sanırım ilknur da geçen sene ölümün kıyısına yaklaşmişlardi (Mahir'in annesinin evi yandığı bölüm)

Bu arada elindeki çakmaklı adamın bayaa tombul tombul :X Orhan filan değil bence acaba diyorum Nazif babanın can yoldaşi Dalyan mıydı(b) :eek: (ama o da düğün konvoyunun ordaydı:A)

Herneyse geçen sene sıradan bir bölüm ile sezon finali yapılmıştı bu sene gerçek anlamda bomba bir sezon finali yapıldı:X Hayırlısıyla 3.sezonu bekliyorum(z)

Yakamoz-Asi

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
Yine muhteşem yazı yazmişsin @Yakamoz-Asi eline sağlık:)

Umarım ölecek olan isimler rollerde pek etkisi isimler olur. (Safiye anne -İlknur - maalasef küçük Nazif)

Zaten safiye anne ve sanırım ilknur da geçen sene ölümün kıyısına yaklaşmişlardi (Mahir'in annesinin evi yandığı bölüm)

Bu arada elindeki çakmaklı adamın bayaa tombul tombul :X Orhan filan değil bence acaba diyorum Nazif babanın can yoldaşi Dalyan mıydı(b) :eek: (ama o da düğün konvoyunun ordaydı:A)

Herneyse geçen sene sıradan bir bölüm ile sezon finali yapılmıştı bu sene gerçek anlamda bomba bir sezon finali yapıldı:X Hayırlısıyla 3.sezonu bekliyorum(z)
Yok artık Dalyan olursa oha yani. :D

Yakamoz-Asi

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
Bugüne kadar sadece Kara ailesinin annesinin diziden ayrıldığı haberi çıktı. Siz bir şeyler duymadınız dimi? @Forumdash @sürgünüm

Bu arada son söz gerçekten anlamlı. Karanlıklar çok, aydınlığa çıkarmak gerek. O da sadece karanlığa girmekle olur. :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bugüne kadar sadece Kara ailesinin annesinin diziden ayrıldığı haberi çıktı. Siz bir şeyler duymadınız dimi? @Forumdash @sürgünüm

Bu arada son söz gerçekten anlamlı. Karanlıklar çok, aydınlığa çıkarmak gerek. O da sadece karanlığa girmekle olur. :D
Herkes tatilde senaristlerin kafasında vardır bir kaç fikir ama cast çalışmaları başlamamıştır.:X