Kanla Sulanan Aşk 3. Bölüm YENİ BÖLÜM

Bu bölüme kaç puan veriyorsunuz?

• 1

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 3

• 4

• 5

• 6

Oy: 1 12.5%
  • 7

Oy: 2 25.0%
  • 8

• 9

Oy: 1 12.5%
  • 10

• Kullanılan toplam oy
    8

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
KANLA SULANAN AŞK
(1967–2011)

3. BÖLÜM

SAHNE 1: 30 Ocak 1968, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bahçesinde

NAZLI: Artık gitmem lazım...
MEHMET: Tamam...

(Nazlı oradan uzaklaşır.)

SAHNE 2: 7 Şubat 1968, SOLMAZLAR EV

AHMET: Kızım, biz senin iyiliğini istiyoruz. Başına bir bela gelmesinden korkuyoruz. O uzun zamandır içlerinde bulunduğun kişiler anarşist...
LALE: Evet, kızım istediğin düşünceye katılmakta serbestsin. Ama her gün olaylar çıkıyor, gençler ölüyor... Ya sen de... Ya sen de...
NAZLI: Anneciğim, babacığım işçiler eziliyor, hakları yeniliyor. İşçilerin, köylülerin haklarını savunmam gerektiğini düşünüyorum. Ben bu mücadeleye başladım. Saygı göstermeniz gerektiğini düşünüyorum.
AHMET: Sen nasıl istersen... Biz ne dersek diyelim fikrin değişmeyecek kızım... Ajansı açıyorum biraz...

AJANS: Kozlu ve Zonguldak’ta işçiler sendika binalarına saldırdılar. Sendika binalarında büyük hasarlar meydana geldi.

AHMET: Neyse çıkma vaktim gelmiş, partinin toplantısı var.
NAZLI: Tamam, ben de geliyorum, beni de bırak babacığım...

SAHNE 3: 7 Şubat 1968, ÇELİKYÜREK EV

MEHMET: Çıkmam gerekiyor. Artık bu konuları konuşmayalım. Devrimciliğime saygı gösterin.
MUSTAFA: Tamam... Tamam... Artık sana karışmayacağız. İnandığın yolda yürü...
LEYLA: Haydi çıkın artık...

SAHNE 4: 9 Mart 1968, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi konferans salonunda

(Devlet Bakanı Seyfi Öztürk konuşma yapmaktadır.)

DENİZ: Haydi arkadaşlar, başlıyoruz!
DEVRİMCİLER:

Dağ başını duman almış
Gümüş dere durmaz akar
Güneş ufuktan şimdi doğar
Yürüyelim arkadaşlar
Sesimizi yer, gök, su dinlesin
Sert adımlarla her yer inlesin
Bu gök, deniz nerede var
Nerede bu dağlar taşlar
Bu ağaçlar güzel kuşlar
Yürüyelim arkadaşlar
Dağlar taşlar güzel kuşlar
Ya bu insanlar insanlar
Güneş ufuktan bir gün doğar
Yürüyelim arkadaşlar

DEVRİMCİLER: Polisler geliyor! Bırakın bizi!
DENİZ: Yaşasın tam bağımsız Türkiye!

AJANS: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda Devlet Bakanı Seyfi Öztürk’ün konuşmasını protesto etmek amacıyla bağırarak Gençlik Marşı’nı söyleyen Deniz Gezmiş ve arkadaşları tutuklandı.

SAHNE 5: 9 Mart 1968, ÇELİKYÜREK EV

LEYLA: Ne Mehmet tutuklandı mı?
MUSTAFA: Oğlum... Oğlum...

SAHNE 6: 9 Mart 1968, SOLMAZLAR EV

AHMET: Lale kızımızı tutuklamışlar bir eylemden sonra...
LALE: Kızım...

_-3. BÖLÜM SONU-_

düzen:1(SOLMAZLAR Solmazlar olabilirdi)
hikaye:2
konu:2
kendi fikrim:2
yazı yazma şekli:kırmızı yazılardan ötürü pek hoşuma gitmedi 1

Toplam:8

yorum istemişsin,yapalım o zaman.bazı yerleri çok yüzeysel işliyorsun (örn. muhabbet abuk bir şekilde ajansa dönüyor ve sahneler bağlanamıyor) ve çok kısa sürüyor bölümler.bunlar düzelirse daha iyi olur.

Abuk bir şekilde ajansa dönüşüyor, derken ajansı açmaları için nasıl bağlayabilirim ki?

Bu arada herkese teşekkürler :)

mesela:
-yemekte makarna mı var?eh napalım.ajansı açayım bakalım.

bu tür diyaloglar gelişiyor.daha iyi bir şekilde konu ajansa getirilebilir.

Mizahi bir vurgulama olduğunu anlamışsındır umarım

(bkz:#10)
veya ''sorry guys'' teriminin South Park dizisinin Eric Cartman karakterinin efsaneleşmiş repliği affınıza sığınarak yazıyorum ''S**w You Guys, I'm Goin Home!''taki espritüel yaklaşımı bile çağrıştırabilir.
Ek olarakta,senin açtığın konu İngilizce değil Almanca içerikliydi,daha sonra İngilizce içerik eklendiğini fark etmemiş değilim.
Sayın Ozan'a yanlış bir mesaj atmış ve hala bu yanlışlığı bu konuda devam ettirmektesin.
Kural şudur:
Bahsi geçen forumda Türkçe ve İngilizce konular açılabilir,diğer diller yasaktır.

Ayrıyetten şunuda mütevazi davranmayarak belirtebilirim ki FavoriForumum ve internetin her alanında Türkçe kullanımına en çok özen gösteren insanlardan biri olduğumu belirtebilirim.

(bkz: Türkçeyi Düzgün Konuşuyoruz! | Facebook)
Tek kurucusu olduğum grup,hayran sayfası olmadığı halde iki binden fazla üyesi bulunmakta geçmişinde de güzel etkinlikler yaptık ve gelecekte de yapacağız.

Umarım ileri ki zamanlarda olacak mizahi yorumlarıma değişik bakış açılarından da bakabilirsin.

Not:Sorry guys'ın Türkçe sözlük karşılığı üzgünüm beyler(çocuklar)dır.

Teşekkürler,iyi forumlar. 🙄

Ne sinirlendin bu kadar anlamadım. Son günlerde İngilizce cevaplar veriyordun şaka yaptım ben de... Senin Türkçeye önem verdiğini biliyoruz. Ayrıca ben de önem veriyorum ki bu forumda Türkçeyi doğru düzgün yazanlardan biriyim. Bundan dolayı bu kadar sinirlenmemelisin... Oyun konusunda aşırı dikkat etmedim sonra hepsini değiştirdim zaten.

Deforme edilmeden kullanıldığı sürece her dilde konuşabilirsiniz.İsterseniz Sümerce konuşun,anlayacak kimse çıkmayacak olmasını takmıyorsanız.Sadece İngilizce konuşuldu diye Türkçe'ye zarar gelmez,2 dili eş zamanlı kullanıp çorbaya çevirmedikçe sorun yok.

Dil konusundaki duyarlılığınız için hepinize teşekkürler.

Deforme edilmeden kullanıldığı sürece her dilde konuşabilirsiniz.İsterseniz Sümerce konuşun,anlayacak kimse çıkmayacak olmasını takmıyorsanız.Sadece İngilizce konuşuldu diye Türkçe'ye zarar gelmez,2 dili eş zamanlı kullanıp çorbaya çevirmedikçe sorun yok.

Dil konusundaki duyarlılığınız için hepinize teşekkürler.

σίγουρα