Kanallara 90 Dakika Zorunlu Yayın Şoku!

darksaal

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910
Meclisten az önce geçirilen bir düzenleme televizyon genel müdürlerini şok edecek! İşte ayrıntılar.

TBMM'de Kentsel Dönüşüm konusunda kabul edilen yasa televizyon kanallarına büyük bir zorunluluk daha getirdi.

Düzenlemeye göre, Televizyon kanalları ayda 90 dakika kentsel dönüşüm ve depreme yönelik halkı bilinçlendirici yayın yapacak.

Bu yasal zorunluluğun uygulanması bile tv kanallarının keyfine bırakılmadı.

Tv yöneticileri bu 90 dakikalık zorunlu yayını sabah 08:00 ile akşam 22:00 saatleri arasında yapabilecekler.

Dahası, bu 90 dakikanın 30 dakikasını 17:00 ile 20:00 arasında yayınlamak mecburiyeti getirildi.

tbmm den boyle guzel kararlar cıkması gercekten sok edici. insallah hep boyle iyi ve güzel haberlerle sok eder

bencede böyle bir karar iyi oldu

kanalların gönlüne bırakırsak kimse yayınlamaz

doru karar ama yeterli olmaz sanırım

bence çok dogru karar almışlar. umarım kannalar bir yolunu bulup sıyırmazlar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konuyu okumaya başladığımda kanllar için bu işi çözmek çocuk oyuncağı diyordum ama aşağılara indikçe bu fikrim az da olsa değişti.

Hele son madde iyiymiş: "Dahası, bu 90 dakikanın 30 dakikasını 17:00 ile 20:00 arasında yayınlamak mecburiyeti getirildi."

Büyük olasılıkla kanallar şöyle davranacak:

60 dakikalık gündüz yayınını sabah sat 8'de günde 2 dakikadan yayınlayacaklar. Akşam yayınını da yine tam 17'de uzun reklamların tam ortasında "Kamu spotu" başlığı ile verecekler.

Yani bu yayınlara hiç rastlamayanlar da çok olacaktır. :)

Amaç herkese izlettirmek değil herhalde, öyle olsaydı prime-time şartı konurdu.
(b)

Konuyu okumaya başladığımda kanllar için bu işi çözmek çocuk oyuncağı diyordum ama aşağılara indikçe bu fikrim az da olsa değişti.

Hele son madde iyiymiş: "Dahası, bu 90 dakikanın 30 dakikasını 17:00 ile 20:00 arasında yayınlamak mecburiyeti getirildi."

Büyük olasılıkla kanallar şöyle davranacak:

60 dakikalık gündüz yayınını sabah sat 8'de günde 2 dakikadan yayınlayacaklar. Akşam yayınını da yine tam 17'de uzun reklamların tam ortasında "Kamu spotu" başlığı ile verecekler.

Yani bu yayınlara hiç rastlamayanlar da çok olacaktır. :)

Amaç herkese izlettirmek değil herhalde, öyle olsaydı prime-time şartı konurdu.
(b)

senin dediğin gbi bişey olursa çok sevnrm endgame..
ayrıca bu uygulama güzel ama bnce saatler çok yanlış.. bnce pt2de yayınlanabilridi..

senin dediğin gbi bişey olursa çok sevnrm endgame..
ayrıca bu uygulama güzel ama bnce saatler çok yanlış.. bnce pt2de yayınlanabilridi..

kanallar için bu iş çocuk oyuncağı her haber bülteninden sonra iki dakika ayırsalar yeterli bu iş için.. 30 dakikayı tamamlar..

geri kalan süreyide tüm kanallar sabah kuşağında harcar zaten..

ayrıca böyle bir kararın meclisten çıkmasıda süper olmuş..ben olsam iki yıl boyu her akşam saat 19:30 ila 20 saattleri arası zorunlu yayın kuşağı koydururdum..