"Kızım İçin" 2.Bölüm - Yeni Bölüm | Kanal D - ғ мedyα

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
pz3sn.jpg

Kızım İçin

2. Bölüm

YENİ BÖLÜM

BAŞLANGIÇ: Siyah ekran üzerine “Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer; kötülük yapanlar yüzünden değil durup seyreden ve onlara ses çıkarmayanlar yüzünden” yazısını yazarız.

1. ISTANBUL GENEL GÖRÜNTÜLER – GÜN
Çeşitli Istanbul görüntüler veririz. Güneşin batışında. Bu görüntüler üzerine ambülans ve polis sesi efektini koyarız.

2. İÇ/GECE – İLHAN OTEL
İlhan’ın otelini dıştan görüntüleriz. Ambülans ve polis sesi efekti devam eder.

3. İÇ/GECE – İLHAN OTEL – KORİDOR
Nurcan Aslı Selim
Kamera ile slow bir şekilde tüm oteli gezeriz ve yavaş yavaş Nurcan’ın bulunduğu koridora varırız. Ambülans ve polis sesi efekti devam sonlandırırız.

Nurcan eli kepçeyle bağlı bir şekilde otel odasından çıkar. Kollarını iki polis tutar. Nurcan tamamen dünyadan kopmuş bir şekildedir.

Öte yandan Selim iki kişi tarafından yatağa kaldırılır ve hızlıca ambülans arabasına götürülür.

Bir polis de Aslı’yı kolundan tutar ve yavaş yavaş otel odasından çıkar. Aslı karmakarışık duygular hissetmektedir. Yüzü kıyafeti vs. darmadağın bir şekildedir.

4. DIŞ/GECE – NURCAN EV
Nurcan’ın evini dıştan görüntüleriz. Sokakta bir kaç kişi yürümektedir.

5. İÇ/GECE – NURCAN EV – OTURMA ODASI
Vildan oturma odasında koltuğun üzerinde oturmaktadır. Masanın üzerinde çayı vardır. Kanal D Ana Haber Bülteni’ni seyretmektedir.

Haberi seyrederken çayını yudumlar.

KANAL D ANA HABER BÜLTENİ SUNUCUSU
Efendim şimdi son dakika bir gelişmeyle karşınızdayız. Istanbul’un sayılı semtlerinden Nişantaşı’nda öğle saatlerinde kötü bir olay yaşanmıştır. Selim K. adında erkek banka sahibi Aslı Ç. adında ünlü pavyon şarkıcısına taciz ederken İlhan Otel çalışanı Nurcan A. tarafından yakalandı ve ağır yaralandı.

Vildan annesinin adını duyunca ve daha sonra annesinin polisler tarafından eli kepçeli bir şekilde otelden çıkmasıyla şoke olur ve elinde tuttuğu çay findanını yere düşürür.

VİLDAN
Anneeee!

Vildan korkulu gözleri ve yavaş yavaş göz yaşlarıyla ayağa kalkar.

6. İÇ/GECE – NURCAN EV – KAPI ÖNÜ
Vildan
Vildan apar topar kocuğunu ve ayakkabılarını giymiştir ve kapının önünde duran küçük arabasını uzaktan kumandayla açar ve arabasına biner.

7. DIŞ/GECE – KARAKOL
Karakol’u dıştan görüntüleriz. Öne baya kalabalıktır.

8. İÇ/GECE – KARAKOL – KARANLIK ODA
Nurcan Sorgulama memuru
Nurcan bir sandalye üzerinde oturur. Sorgulama memuru Nurcan’ın etrafında dolaşır ve Nurcan’ı çok zorlar.

SORGULAMA MEMURU
İlhan Otel çalışanı Nurcan Aksoy. Söyleyin bakalım olay sizin gözünüzde nasıl gerçekleşti?

Nurcan kullanmak istediği sözleri kafasında bir araya getirmeye çalışır ve kendinden emin olmayı çalışır.

NURCAN
Ben her iş günü olduğu gibi otel odalarını temizliyordum. Benim çalıştığım otel odasının koridorunda tek bir oda doluydu. O da Aslı ve Selim’in bulunduğu oda idi.

Sorgulama memuru gözlerini Nurcan’a dikmiş bir şekilde Nurcan’ın anlattıklarını dinler.

NURCAN
Çarşafları değiştirdikten sonra süpürge makinesiyle odayı temizlemeye başladım. Yan odadan doğal olarak hiç bir ses duymadım. Odayı süpürdükten sonra garip garip sesler duymaya başladım. İlk önce pek aldırış etmedim ama daha sonra “imdaaat” bağırışını duyunca hızlıca yan odaya koştum ve...

Nurcan başını yere eğer.

SORGULAMA MEMURU
Ve...?

NURCAN
Ve Selim’in Aslı’nın üstlerini çıkartmakla uğraştığını ve ona çok büyük bir işkence yaptığına tanık oldum. Daha sonra bu kareye son vermek için masanın üzerinde duran vazoyu elime aldım ve Selim’i başından yaraladım ve kendisi yere düştü.

9. İÇ/GECE – KARAKOL – KORİDOR
Nurcan Vildan Sorgulama memuru iki polis
Vildan yanağından akan göz yaşlarıyla annesinin odadan çıktığını görür.

VİLDAN
Anneee! Anneciğim!!!

Vildan annesine sarılmak ister fakat iki polis bunu engeller.

NURCAN
Vildan! Kızım benim!!

Nurcan’ın gözlerinden yaş akar ve yavaş ayak adımlarıyla nezarete götürülür.

VİLDAN
Anneee! Seni kurtaracağım buradan. Söz veriyorum sana!

10. DIŞ/GECE – HASTANE
Selim’in yoğun bakımda olduğu hastaneyi dıştan görüntüleriz.

11. İÇ/GECE – HASTANE – YOĞUN BAKIMI
Selim Operasyon müdürü İki hemşire
Selim’in gözleri kapalı bir şekilde yoğun bakımda olduğunu görürüz. Üstünde herhangi bir üst yoktur ve yorgan ile üstü kapalıdır.

Selim’in üstünde duran oksijen santrali ve kalp cihazı’nın durakladığını görürüz ve tek sabit bir ses verdiğini duyarız.

İki hemşire ve bir operasyon müdürü acilen oda’ya gelirler ve defibrilatör ile Selim’i tekrardan hayata döndürmeye çalışırlar.

Arka planda Toygar Işıklı’nın “Hayat Gibi” şarkısının akustik versiyonu çalmaktadır.

Operasyon müdürü tam 3 kez defibrilatör yardımıyla Selim’i canlandırmaya çalışır.

Kamera ile zoom yaparak Selim’in kapalı gözlerinde donarız.

2.BÖLÜM SONU

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Furkan ne yalan söyleyeyim yine çok güzel bir bölüm olmuş. Her şey çok açık ve gözlerimizde canlanabiliyor. Yani bu konuda seni tebrik ederim. Bunu şu ana kadar forumda yapabilen tek kişi sensin. Bu işte çok profosyönelsin. Gerçekten büyük ne kadar tebrik etsem azdır. :)

Çok beğendim bu bölümü. Eline sağlık. :)

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Çok Güzel olmuş yine Furkan. Çok emek veriyorsun yazınca. Bunlar dizi haline gelse çok daha güzel olur. :)

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
@Reytinger Çok sağ ol Akif. :)

@dizi kolik Esra çok teşekkür ederim değerli yorumun için, sizler de başarılısınız bu konuda. :)

Çok Güzel olmuş yine Furkan. Çok emek veriyorsun yazınca. Bunlar dizi haline gelse çok daha güzel olur. :)

İnşallah o da olacak Revan. İnsan bir şeyi çok istiyorsa ve arzuluyorsa, Yüce Rabbimiz'in isteğiyle olacaktır. :)

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
FurkAnm zaten profosyonelo yüzden fazla söze gerek yok.Furkan geçen sene yazdıklarını okudum.Cidden üzerine koymuş koymuş koymuşsun

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
S.G.A.T. post: 1372846' Alıntı:
FurkAnm zaten profosyonelo yüzden fazla söze gerek yok.Furkan geçen sene yazdıklarını okudum.Cidden üzerine koymuş koymuş koymuşsun

Değerli ve güzel düşüncen ve yorumun için çok teşekkür ederim Serhan. :)