'Kırmızı Oda' İçin Şok Çalıntı İddiası!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,054
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
kirmizi-oda_manset_19006190761ee7cbe753d4.jpg

TV8'in izleyiciye veda eden dizisi 'Kırmızı Oda'ya şok çalıntı iddiası!

Yapımcılığını OGM Pictures'ın üstlendiği, başrolünde Binnur Kaya'nın yer aldığı ve Gülseren Budayıcıoğlu’nun eserlerinden uyarlanan dizi geçtiğmiiz ay ekrana gelen 61. bölümüyle ekran macerasını sonlandırmıştı.

İranlı ünlü yazar Shahzade N. İgual, avukatı vasıtasıyla mahkemeye başvurdu ve dizide 35. bölümden itibaren yer alan Mitra karakterinin 7 bölümlük hikayesinin, kendi hayat hikayesini anlattığı 'Tahran’ın Kırmızı Sirenleri' adlı kitabından alındığını iddia etti.

İgual, yapım şirketi ve kanala açtığı davada öncelikle dizinin 35. bölümden 42. bölüme kadar olan bölümlerinin yurt içi ve yurt dışında yayının (TV, dijital platform, sosyal medya vs.) durdurulmasını ve ihlal tarihinden başlayarak ticari avans faizi ile birlikte 100 bin TL'lik maddi tazminat talep etti.

Kaynak:
Birsen Altuntaş

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,331
Puanı
860
Dizinin o bölümlerde çöküşe geçmeye başlaması peki :A :F Acun ne çektin bu diziden be :A

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
O dendiği kitabı okumadım ancak böyle durumlarda doğru olduğu varsayılıp araştırılması gerekiyor. Gülseren binlerce hayat hikayem var diyor. Çalmamışlardır heralde.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,937
Puanı
1,061
En zayıf hikaye ve karakterin dizinin başına belaya bak. Zaten yayınlandığı dönemde Vahit'le yaratılan aşk hikayesi vs. nedeniyle insanların diziden soğumasına neden olmuştu bir de bu çıktı. :T: Keşke haberde daha net ifadeler olsaydı da "benzerliğin" ne ölçüde olduğunu görseydik. Ayrıca tazminat davasını anlarım da yayın durdurma nedir bir dizinin varlığını da dünya üzerinden silinmesini istemediği kalmış. Doğru olmadığını temenni etmekten başka bir şey içimden gelmiyor ama ne yalan söyleyeyim diziyi erkenden bitirenleri zora düşürecekse sevinirim bile. :F

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
'Kitaba göre gidiliyor' diyerek Masumlar'ı gömen @Aserat da ifşalanmış oldu böylece, bir taşla iki kuş. Masumlar reyting kasma uğruna başka yerlerden senaryo araklamadı en azından. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,937
Puanı
1,061
'Kitaba göre gidiliyor' diyerek Masumlar'ı gömen @Aserat da ifşalanmış oldu böylece, bir taşla iki kuş. Masumlar reyting kasma uğruna başka yerlerden senaryo araklamadı en azından. :A
Henüz ortada net bir şey yok kararı adalet verecek. :A Ayrıca onların çalmasına gerek yok Yeşilçam filmlerini copy-paste yapıyorlar zaten. :A

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Yalnız bu karakterin hikâyesi Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabında geçiyor ve Gülseren hocanın kitabı bahsi geçen kitaptan daha önce basılıp yayınlanmış. Kitabın yazarı gündeme gelmek için boş bir iddia atmış ortaya. Reklamın iyisi kötüsü olmaz tabi.

• Beğendim
Reactions: Yakamoz-Asi

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,157
Puanı
1,060
Bu haberin doğru olduğunu düşünmüyorum onca yıllık psikolog bir kadın neden başkasının hikayesini alsın ki saçma

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Sayın Gs'li dostum bu skandala şahit olmalısın :A Boşuna 🎈demedik.. @Sherlock
Çok gömdük...
Bu dizi bitik bir dizidir dedik...
İzlemeyin şu mereti dedik...
🎈 kereeeee 🎈dur bu dizi dedik...
Şimdi bir deeee...
HIRSIZ çıktılar...

Şimdiiii... Sorarım sana sayın Gs'li dostum, haklı olmaktan yorulmadık mı? :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,924
Puanı
1,060
İlk sezonun sonunda bitseydi de böylesi rezillikler ayyuka çıkmasaydı. :A

• Harika
Reactions: Carpe Diem

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bildiğim kadarıyla dizide hikayelerin gerçek isimleri ifşa edilmiyordu. Belki han'fendinin esinlendiği isimdir dizideki gerçek hikaye:A:A