Kırgın Çiçekler 86.Bölüm Yorumları

Ben Aleviyim bacım camiyle işim yok cem evimiz var bizim
anlayın şunu

biliyorum cem evinizin olduğunu muharremde oruç tuttuğunuzu bizim çok alevi komşularımız vardı pınarbaşıda ağrıda öğretmenlik yaptı babam ordaki alevilerde bbamı çok severler

Aleviler de orucunu tutar, namazını kılar. Fakat ülkemizde aleviler dinsiz gibi gösteriliyor, bunu diyenler cahil insanlar tabi. Biraz araştırsalar keşke.

@denizz19 istisna olmuş.
İşte o bahsettikleri dinsiz alevi benim örnek olarak verebilirsiniz

@BesaleT arkadaşım da alevidir ama hiç göstermiyor kendini

Yiğidom da alevi ama ramazanı da tutan alevilerden bu

Öylemi bilmiuordum bunu bak

Aleviler de orucunu tutar, namazını kılar. Fakat ülkemizde aleviler dinsiz gibi gösteriliyor, bunu diyenler cahil insanlar tabi. Biraz araştırsalar keşke.

@denizz19 istisna olmuş.

Tabii ki aleviler öyledir tutarlar orucunu namazını kılarlar dediğim gibi komşularımız vardı ordan biliyorum keşke araştırsalar keşke

deniz aynen istisna

@denizz19 istisna olmuş.
Bugün bir arkadaş da aynı cahillikte bulundu ağznının payını verdim, gerçekten alevi kardeşlerimize karşı farklı bir algı yaratılmış. Anlatılması lazım.

Not: Alevi değilim ama alevi çok arkadaşım var hepsi de candır.

size iyi seyirler ve sohbetler

Ah bunu kimse anlamıyor işte halbuki böyle bir ayrım niye koyulmuş onu da anlamak güç gereksiz şeyler hepsi alevi sünni çerkez boşnak hepsi insan hepsinin ortak noktası ölüm gerisi yalan