Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sabahattin Ali'nin ölümsüz eseri...

Son zamanlarda iyice popüler olan, acaba nedir bu kadar abarttıkları roman diye düşündüğüm eser Kürk Mantolu Madonna... Aslında Eylül ayında tatildeyken okuduğum bir kitaptı, bir kez daha okumak istedim. Bir günde tamamladım. 160 sayfa, iki günde bitirilebilecek bir eser.

Çok beğendiğimi belirteyim, beklediğimden çok farklı bir yapıt. İsimsiz anlatıcının işinden ayrılıp, bir arkadaşı vasıtası ile farklı bir yerde işe başlaması ile başlıyor. Sonrasında ise ana karakterimiz olan Raif Bey ile tanışması ile asıl olay başlıyor. Anlatım Raif Bey’in defteri ile devam ediyor. Raif Bey’in yaşamı, Türkiye’den Berlin’e, Berlin’de yaşadıkları ve tabi ki Kürk Mantolu Madonna ile tanışmasını anlatıyor.
kurk-mantolu-madonna-sabahattin-ali-2.jpg

Raif Bey'in samimi anlatımıyla elinizden bırakamayacağınız bir eser. Çok akıcı, rahatça anlayabileceğiniz bu kitap saplantılı bir aşkın hikayesini okuyucularla buluşturuyor. Okumadıysanız kısa sürede satın alıp okumanızı öneriyorum.

En sevdiğim söz de şuydu: ''Bir kitabı okurken geçen iki saatin, ömrümün birçok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince, insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım."

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
8 9 sene önce okudum. O zamanlar da ilgi görüyordu hala daha görüyor. Ama harika bir kitap.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Bu kitapı hep okumak istemişimdir. Daha kısmet olmadı.

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Geçen farkettim kızkardeşimin kitaplığında gördüm bu kitabı okuyayım demiştim en kısa zamanda okucam inşallah:D @Yiğitt