Küllerinden Doğan Menajerin Hikayesi/ FM 2013 Kariyeri (5.Sezon)

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Evet daha önceden de bir kariyerim vardı fakat o zamanlar FM 2013 çok kötüydü ve şimdi yamalarla birlikte iyi bir oyun haline geldi. Yani kariyer için tam zamanı. :) Kariyerim çok farklı olacak sadece maç ss'leri değil aynı zamanda hikaye de olacak yani çok değişik bir kariyer bizleri bekliyor. :)

Son düzenleme:

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Mayıs ayıydı. Sabah erkenden yola çıktım. Çünkü bugün menajerlik lisansımı alıyordum bunun için çok heyecanlıydım. Merak ediyordum futbolculuk kariyerim kadar iyi olabilcekmiydi menajerlik hayatım, zannetmiyordum...

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Lisansımı çıkartmış eve dönüyordum. Merak ediyordum ilk takımım kim olur diye. Heyecandan ölüyordum adeta. Sonra daha sağlıklı düşününce bu kadar tecrübesiz bir menajeri kim alır takımına diyodum içimden. Ama başlayacaktık bir şekilde bu yola. Ya Manu ile ya da Menemenspor ile. Ne farkederdi ki ?

Beklemeye başlamıştım. Ne kadar bekleyeceğimi ben de bilmiyordum.

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Aylardan Haziran'dı ve hala teklif yoktu. Ümitsizliğim başlamıştı. Tecrübesiz menajerlere iş yoktu bunu anlamıştım. Hevesim içten içe bitiyordu.

Biraz televizyona bakıyım dedim. Tuttuğum takım Fenerbahçe'nin durumunu tabii biliyordum. Efsaneler her zaman takımlarının yanındadır çünkü. :) Neyse saatler geç olmuştu uykum gelmişti tam yatacakken bir son dakika gördüm ve gözlerime inanamadım. Bir zamanlar aynı formayı terlettiğim dostum Aykut Kocaman istifa etmişti. Bu duruma çok üzülmüştüm. Hele istediği takımı kurmuşken bu istifaya anlam verememiştim.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Aykut'tan ağzı yanan yönetim yeni bir efsane mi getirecek pii. :(

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Sabah erkenden kalkmıştım, biricik dostum Aykut Kocaman'ı teselli edicektim, biraz sohbet ederdik. Daha iyi yapardı bu onu. Tüm hazırlıklarımı yapmıştım tam evden çıkacakken telefonum çaldı.

Ben - Alo
- Alo mevhaba.
Ben - Başkanım merhaba özletmiştiniz kendinizi. Sesinizi hemen tanıdım.
Aziz Yıldırım - Öyle valla napıyovsun ?
Ben - İyiyim başkanım sizler nasılsınız dün kötü bir haber aldım Aykut Kocaman istifa etmiş.
Aziz Yıldırım - Sovma ben ondan çok üzüldüm. Çok yıprandı bizde kabul ettik istifasını. Senin menajevlik lisanssı aldığını duydum ?
Ben - Evet başkanım, 1 ay oldu ses seda yok ama. :D
Aziz Yıldırım - Hmm iyi iyi.
Ben - Anlamadım ?
Aziz Yıldırım - Seninle buluşmak istiyovum evinin önündeki kafede uygun musun ?
Ben - Uygunum başkanım da tam olarak anlamadım niye buluşuyoruz ?
Aziz Yıldırım - Anlavsın buluştuğumuzda. Şimdi kapıyorum. Görüşüvüz.

Başkanımızın beni niye aradığını merak ediyordum. Bunun için de kafeye gittim hemen. Zaten çok yakındı kafe. Kafeye varmış başkanımızı bekliyordum.

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Başkan gelmişti ayağa kalkıp selamladım başkanımızı. Gelip masaya oturdu. Özlemiştim başkanımızı zor günler geçirmişti kendisi. Özlemimizi gidermiş havadan sudan konuşmuştuk.

Aziz Yıldırım - Gelelim meselemize. Sen menajevlik lisanssı aldım dedin doğvu mudur ?
Ben - Doğrudur başkanım.
Aziz Yıldırım - He sana teklif de yok dimi ?
Ben - Doğru başkanım.
Aziz Yıldırım - O zaman sana biv teklifim vav.
Ben - Ne teklifi yoksa...

Birden kalbim küt küt atmaya başlamıştı hayatım boyunca böyle heyecanlanmamıştım. Kelimelerle anlatamam o hissi, duyguları... Başkanımızın ağzından ne çıkacak diye bekliyordum.

743983-9274782-640-360.jpg

YENİ MENAJEVİMİZ SEN OLUV MUSUN ?

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Şoka girmiş gibiydim. Hiç beklemiyordum böyle bir şey. Ağzımdan zar zor 2 kelime çıktı.

Ben - Neden ben ?
Aziz Yıldırım - Çünkü sen efsanemizsin kulübün çocuğusun. Aykut Kocaman'ın yevini ancak onun gibi bivi doldurabiliv o da sensin.

Şokum geçmemişti. Donup kalmıştım. Daha dün ümitsiz ümitsiz dolaşırken şimdi hayalimi gerçekleştirecek o koltuğa oturacaktım. Kulübümün koltuğuna...

Aziz Yıldırım - Ee ne diyovsun ?
Ben - Tabi başkanım teklifinizi kabul ediyorum.
Aziz Yıldırım - Sesli söyle hevkes duysun!
Ben - Teklifinizi kabul ediyorum başkanım!
Aziz Yıldırım - Hadi o zaman şofövümle bivlikte gidelim.

Aziz Yıldırım'ın arabasındaydım. Birazdan kulüp binasında sözleşmeyi imzalayacaktım. İnamıyordum rüyadamıydım acaba ?

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Kulübe geldim ait olduğum yere... Birçok muhabir, gazeteci kaynıyordu. Nerden de haberleri oldu hemen. Görüşürken duydular haber ettiler heralde. Biz sözleşmeyi imzaladıktan sonra duyurmak istiyorduk ama olsun. Hızlı adımlarla binaya geldik Aziz Yıldırım basın toplantısı yerine götürdü beni madem duydulav yapalım bir imza töreni dedi. İçeriye girdim ve en az 50 kişiyi gördüm. Abartmıyorum. Birden işimin yükünü anlamıştım. Korkmuşmuydum bilemiyordum...

Oturur oturmaz.

Aykut Yıldırım - Hocam sürpriz bir şekilde sizi burada görüyoruz ne düşünüyorsunuz ?
Ben - Çok mutluyum ait olduğum yere döndüğüm için. Bizi güneşli günler bekliyor bundan herkes emin olsun. (Kendim bile inanmıyordum son dediğime.)
Muhabir - Biliyoruz ki ilk kez menajerlik yapıcaksınız. Korkuyor musunuz ? Kendinize güveniyor musunuz ?
Ben - Aslınd...
Aziz Yıldırım - Öyle sovu mu olur ? Biz ona güvenmesek onu buvaya getivivmiydik ? Biz koskoca Fenevbahçe'yiz. Bunu da herkes bilsin.

Başkan sorumu kendisi cevaplamıştı iyi de yapmıştı çünkü ne diyeceğimi bilmiyordum. Korkuyordum çünkü ama neden ? Yapabilirdim. Bu camiayı daha da ileri seviyeye taşıyabilirdim.

Aziz Yıldırım - Hadi imzalavı atalım.
Ben - Tabii.

Flaşlar gözlerimi alıyordu kaç flaş patlıyordu bilemezsiniz.

İmzayı attım pozlarımızı verdik. Ve büyük serüven başlamıştı. Beni nasıl günler bekliyordu bilemiyordum. Hep beraber göreceğiz...

Son düzenleme:

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Basın toplantısının hemen ardından başkan odasına çağırdı beni. Transfer bütçesi gibi konuları konuşacaktık. Başkanla odasına beraber gittik. Beklentim büyüktü fakat beklentimin çok az bir miktarı kadar Transfer Bütçesi verdi başkan. Tabii hayal kırıklığı yaşadığımı söyliyemedim başkana. Bedava veya satılık birkaç oyuncu bulacaktık artık yapacak bir şey yok.

Başkanla konuştuktan sonra teknik ekibimle buluştum. Hepsi değerli insanlardı fakat ben daha profosyonel bir teknik ekip istedim ve çoğu personelimin sözleşmesini fesh edip yeni personeller kattım takıma. Bunlardan en önemlileri:

Asistanım Ayestaran çok iyi bir profile sahip.

Soren Lerby iyi bir gözlemcimiz.

Bu işleri yaptıktan sonra uçakla Topuk Yaylası'na gittim. Orada futbolcularla tanışacaktım. Kamp çok fazla sürmeyecekti, takımımla maçıma çıkmama az bir süre vardı. Şampiyonlar Ligi'nde 2.Eleme Turu'ndaki rakibimizi öğrenecektik kampta.

Son düzenleme: