Küçük Sırlar | 2.Bölüm | YENİ BÖLÜM

Küçük Sırlar'a puanınız?

• 1

Oy: 1 3.3%
  • 2

Oy: 0 0.0%
  • 3

Oy: 1 3.3%
  • 4

• 5

• 6

• 7

• 8

Oy: 8 26.7%
  • 9

Oy: 8 26.7%
  • 10

Oy: 12 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    30
  • Anket kapatılmış .

DR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Aysun: Burağın annesi. Oğluna çok güvenir. Hep arkasında durur. Aldığı doğru kararların bir çokunun sahibi. Burak annesine çok bağlıdır
Ali: Burağın babası. Oğlunu çok sever. Okuması için bazen aşırı baskı yapar ama Burak zaten okuduğu için bu ona problem olmaz. Ali bey Burağın her istediğini yerine getirmişdir. Ama Burak bununla hiç şımaran bir genç olmamıştır
Leyla: Burağın en büyük ablası. 25 yaşında Sinirli biridir. Ama yine de iyi kalpli. 1 kızı var. İsmi Gülcan
Aslı: Burağın ortancıl ablası. 24 yaşındadır. Yaşını göstermeyen güzel bir kız. 1 kızı var ismi: Su
Merve: Burağın en küçük ablası. 22 yaşında. 2 oğlu var: Demir ve Nihat
Samet: Leylanın eşi
Kadir: Aslının eşi
Nadir: Mervenin eşi
Nermin: Burağın okul arkadaşı
Lale: Üniversiteden bir kız

Dizinin konusu: Burak Tıp fakultesinde okur. Ünversite yılları karmaşık bazen sevinçli bazen ise hüzünlü geçecektir. Bu yolda dostlar ve düşmanlar da olacaktır. Burakların sınıfı namıdiğer hababam sınıfı. Çünki, sınıfta okuyan öğrencilerin hepsi askeri doktor olmak yolunda. Ama bu okulda aşkın olmayacağı anlamına gelmez. Okulun facebookta sayfa ve grupları vardır. Tabii bu da Burakların sınıfını aslında en popüler sınıf yapar...

Burağın sınıf arkadaşları:
Mert: Burağın yakın arkadaşı
Efe
Alp: sınıfın başkanı. Bir az gıcıktır ama genellikle yardım eder sınıfa
Kemal
Berke
Sercan
İlker
Şener
Taner

401650_162789497183700_100003579521079_216787_1012800185_n.jpg

2. Bölüm

Sahne 1 | Bioloji odası |

Burak: Allah kahretsin. Bittim ben

Mert Sercana bakar ve der

Mert: Sen yaptın!

Sercan: Ne saçmalıyorsun be? Neyi ben yaptım

Mert: Flash kartı sen çaldın

Sercan: Oğlum manyak-manyak konuşma. Yemin ederim ağzını burnunu kırarım

Mert: Hadi kır da görelim

Burak: Mert Tamam! Hadi dışarı çıkalım. Sercan..Sonra konuşuruz

Sercan: Konuşalım bakalım!

Burak ve Mert dışarı çıkar. Sonra...

Burak: Anlat bakalım olayı. Neden Sercandan şübheleniyorsun

Mert: Ya siz histoloji odasından dışarı çıkıp konuşurken sizi dinledi

Burak: Bu onun yaptığını kanıtlamaz ki. Ama eğer o yaptıysa bunun bedelini çok ağır ödeyecek

Bu sırada üniversitenin koridoruna fakulte dekanının sesi duyulur. Fakulte dekanından duyuru: Yarın akşam 20.00`de bütün öğrencileri resim
sergisine bekliyorum. Davetiyeler çok amaçlı salonda dağıtılıyor

Mert: Gidelim mi?

Burak: İlkerin resimleri var. Gitsek iyi olur

Sahne 2| Histoloji odası |

Burak kapıyı çalar ve histoloji odasına girer

Burak: Merhaba hocam

Kaan bey (Histoloji hocası): Merhaba Burak. Düzenledin mi soruları?

Burak: Hocam.. Ben de sizinle bu konuyu konuşmaya geldim. Flash kartı kaybettim!

Kaan bey: Ne? Nasıl yaparsın böyle bir şeyi Burak. Bu ne sorumsuzluk? İnanamıyorum sana

Burak: Hocam...Yemin ederim çantamdaydı. Düşürdüm herhalde. Ya da biri aldı

Kaan bey: Bu benim problemim mi?

Burak: Hocam... Ben flashkartı kimin aldığını bulacağım. Ama sizin yardımınıza ihtiyacım var. Soruları nereden hazırladığınızı biliyorsunuz zaten.
O soruları tekrar ama Sadece 10 sorulu bir sınav hazırlayın. Ve bu soruların kaybolan flashkarttakı sorularla aynı olduğunu söyleyin. Bizim sınıfta en yüksek not zaten 90. O da bende. Emin olun çalan öğrenci notlarını düzeltmek için bu sınavdan 100 alacaktır

Histoloji hocası: Bunu düşüneceğim. Ama eğer hiç kimse 100 almazsa sorumlusu sensin
Bu sırada her kes sınıfa gelir.

Histoloji hocası: Arkadaşlar. Yarın için ek sınav yapacağım. Geçen sefer kötü not alan öğrenciler bu sefer notlarını düzeltebilirler. 10 tane soru olacak. Sorular kaybolan flashkarttakı sorularla aynı

Sercan Şenerin kulağına

Sercan: Bir taşla iki kuş vurduk.... der

Yarın olmuştur. Ve artık sınav zamanı gelmiştir...

Sahne 3 | Sınav| Histoloji

Evet arkadaşlar sınav başlamıştır. Ve 45 dakika sürecektir. Geri kalan 45 dakika ise puanlarınızı açıklayacağım.

45 dakika geçer ve sınav biter. Histoloji hocası sınav sorularını kontrol edince Sercan ve Şenerin 100 aldığını görür

Histoloji hocası: Hepiniz çıkın. Sercan ve Şener siz kalın.

Sercan ve Şener şaşkın halde bakarlar

Sınıftaki her kes çıkar ve histoloji hocası konuşmasına başlar

Histoloji hocası: Flashkartı siz aldınız.

Sercan: Hocam....

Histoloji hocası: Bana yalan söylemeyin. Hemen fakulte dekanı ile konuşacağım

Sercan: Hocam biz yapmadık. Kaç defa dedik

Histoloji hocası: Hala inkar ediyorsunuz

Sercan: Hocam durun... Bana gelecek derse kadar zaman verin. Bunu yapmadığımı size kanıtlayacağım

Histoloji hocası: Sadece gelecek derse kadar. Umarım dediğin gibidir. Çarşamba günü bunu isbatlarsın. Aksi halde başın çok fena dertte olur

Sahne 4 |Resim Sergisi |

Resim sergisinde her kes eğlenir. Bu sırada Sercan ve Şener hala endişelidirler

Şener: Oğlum hocaya yarın isbatlayacağım dedin. Ne yapacaksın? Yaktın ikimizin başını da

Sercan: Daha bir şey bulamadım. Ama engellemem lazım. Yoksa kapı dışarı ederler bizi üniversiteden

Burakla Mert bugün hakkında konuşur

Mert: Gördün mü bak. O yapmış işte. Gidelim ağzını burnunu kıralım

Burak: Dur bakalım. Şimdi haklıyken haksız duruma düşmeyelim. Çarşambaya kadar yapmadığını isbat edecekmiş. Etsin bakalım

Bu sırada Burağın telefonu çalar. Arayan Sercandır.

Burak: Efendim

Sercan: Burak. Otoparka gelirmisin seninle konuşacaklarım var

Burak otoparka gider. Bu sırada resimleri yapan İlker bir terslik olduğunu anlayıp Burağın ardınca gider

Burak otoparka gelir

Sercan: Sen mi iftira attın bana? Başımı derde mi sokacaksın oğlum?

Burak: Bunu yapmadan önce düşünecektin

Sercan: Hemen git benim yapmadığımı söyle

Burak: Sen bana ne yapacağımı söyleyemezsin

Sercan: O zaman sen de sonuçlarına katlanırsın

Burak: Yeter... Kes sesini. Seninle kavga edip kendimi haksız duruma düşüremem. Hele bir anlaşılsın. Ondan sonra hesaplaşırız....

Der ve arabaya biner

Sercan Arabaya eli ile vurarak: İn aşağı

Burak: Çekil yolumdan.

Sercan: Bu gece bu hesap kapanacak. Benden böyle kurtulamazsın

Burak: Senin de istediğin bu zaten. Ağzını yünü kırayım da haksız duruma düşeyim. Ben o tuzağa düşmem

Burak arabayı kullanır ve arabayı bilmeden yavaşca Sercana vurur

Sercan yere düşer. Burak bir şey olup olmadığını kontrol etmek için arkaya bakar. Sercanın ayağa kalktığını gören Burak yoluna devam eder
Sercan Burağın arkasıyla: Bunun hesabını soracağım, bunun acısını çıkaracağım senden der ve kendi arabasının kapısına kolunu sıkıştırarak arabayı koluna vurur. Bu Sercana flashkartı çalmadığını Histoloji hocasına inandırmak için yeni bir koz kazandırır. Ama bu sırada onları kameraya çeken sürpriz bir isim daha olur...

2. Bölümün Sonu

( Sürpriz isimin kim olduğunu tahmin ede bilirsiniz)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Güzel olmuş Revan.Birkaç yerde yazım hataları vardı ama önemli değil.Puanım 10.:)

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Çok teşekkürler. Türkce mi yanlış yoksa harf yanlışım mı var? Söyle hemen düzelteyim :)

Harf yanlışları buldum birkaç tane ama önemli değil o kadar.İlla öğrenmek istiyorsan gözüme çarpanlar:

-Burak: Anlat bakalım olayı. Neden Sercandan şübheleniyorsun(şüpheleniyorsun)
-Bu sırada üniversitenin korisoruna fakulte dekanının sesi duyulur. Fakulte dekanından duyuru: Yarın akşam 20.00`de bütün öğrencileri resim
sergisine bekliyorum. Davetiyeler çokamaçlı salonda dağıtılıyor.(Burada korisoruna derken koridoruna mı demeye çalıştın?Öyleyse koridorundan
olacak.Birde çokamaçlı derken çok ile amaç ayrı yazılacak.(Çok amaçlı.)
- Emin olun çalan öğrenci notlarını düüeltmek için bu sınavdan 100 alacaktır.(düzeltmek)
-Flashkart yazmışsın.Ayrı olacak.Flash kart.
-Birde herkes'i her kes diye yazıyorsun.:)

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Basarili olmus yine Revan. Fakat biraz daha kisaltabilirsin ama ortada çok büyük emek var. Ellerine saglik, dizinde basarilar. :)

DR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061

Harf yanlışları buldum birkaç tane ama önemli değil o kadar.İlla öğrenmek istiyorsan gözüme çarpanlar:

-Burak: Anlat bakalım olayı. Neden Sercandan şübheleniyorsun(şüpheleniyorsun)
-Bu sırada üniversitenin korisoruna fakulte dekanının sesi duyulur. Fakulte dekanından duyuru: Yarın akşam 20.00`de bütün öğrencileri resim
sergisine bekliyorum. Davetiyeler çokamaçlı salonda dağıtılıyor.(Burada korisoruna derken koridoruna mı demeye çalıştın?Öyleyse koridorundan
olacak.Birde çokamaçlı derken çok ile amaç ayrı yazılacak.(Çok amaçlı.)
- Emin olun çalan öğrenci notlarını düüeltmek için bu sınavdan 100 alacaktır.(düzeltmek)
-Flashkart yazmışsın.Ayrı olacak.Flash kart.
-Birde herkes'i her kes diye yazıyorsun.:)
Teşekkürler düzelttim :)

primavera

Favori Üye
Reaksiyon puanı
525
Puanı
234
biraz uzun olmuş benim gibi dizi okumayı pek sevmeyenler için sonunu getirmek zor oluyor :D

Yasin93

Favori Üye
Reaksiyon puanı
989
Puanı
285
Bölüm gayet güzel olmus bence kameraya ceken Ilker. Burak in sucluyu ortaya cikarma plani akillicaydi, bakalim haftaya sercan kendini nasil aklayacak?