'Jet Sosyete' Final Yapıyor!

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
39 bölüm çok büyük bir başarı. Tayfun Güneyer Yılan Hikayesi'nden sonra nasıl Türk Malı seviyesine düştüyse Gülse Birsel de Avrupa Yakası'ndan böyle saçma dizilerin seviyesine düştü. Mümkünse Aile Arasında 2'yi yazsın ve uzun bir süre inzivaya çekilsin.

Bu vesileyle Star'ın ileri görüşlülüğünü de tebrik ederim, boşuna TV8'e yollamamış bunu :F

• Olmamış
  • Beğendim
Reactions: Klaus and Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
39 bölüm çok büyük bir başarı. Tayfun Güneyer Yılan Hikayesi'nden sonra nasıl Türk Malı seviyesine düştüyse Gülse Birsel de Avrupa Yakası'ndan böyle saçma dizilerin seviyesine düştü. Mümkünse Aile Arasında 2'yi yazsın ve uzun bir süre inzivaya çekilsin.

Bu vesileyle Star'ın ileri görüşlülüğünü de tebrik ederim, boşuna TV8'e yollamamış bunu :F
Forumda elini attığı her diziyi 2 bölümde kurutan kişi söylüyor bunları da. :A

• Güldürdün
Reactions: batuhankaralar

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560
Son zamanlarda kalite kokmuştu demiştim biter bu kaliteli olmaya başladı ki öyle oldu üzdü

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Tayfun Güneyer ile Gülse Birsel'i kıyaslamak da ne bileyim...

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Forumda kendi yazdığın dizileri diyorum. Daha 2-3 bölümden öteye gidemeyen biri olarak 320 bölümlük tecrübesi olan birine laf atmak şov bence. :A
Biraz rekabet olsa devam ettiririm de forumda dizi yazan kalmadı ki :F Kadının artık Avrupa Yakası kafasından çıkması gerekiyor, o dizi çekildi ve bitti bir daha tekrarı gelmez :A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Tayfun Güneyer ile Gülse Birsel'i kıyaslamak da ne bileyim...
Beşik Kertmesi, Yılan Hikayesi, Aşkım Aşkım falan 2000'li yılların güzel dizileriydi niye küçümsüyorsun ki :A Gülse Birsel'in dizileri Avrupa Yakası'ndan sonra çok yapay geliyor karakterler aşırı karikatürize mesela :D

• Beğendim
Reactions: Sherlock

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Öncelikle uzun bir aranın ardından herkese merhaba!

Ekrandaki tek komedi dizisi de bitiyor. Durum vahim. Ekran felaket dizilere kaldı. Her beraber ağlamaya, şiddet görmeye başlayabiliriz.

Jet Sosyete tam bir güne dikiş tutturuyor gah ara veriyor, en son da TV8 gününü değiştirdi. Evet, o sürede komedi dizisi yazmak kolay değil, ama TV8 en azından Çarşamba'dan kıpırdatmamalıydı diziyi. Çünkü, reytingleri incelerseniz Jet Sosyete her hafta yükseliyordu. Yılbaşından önce en son A\B'de 6,88 almıştı. Daha sonra aralar, aradan dönünce 5-6 reyting arası alıyor, ne zaman ara verse 4+ ile başlıyor. Daha sonra tekrar yükselip 5-6'yı görünce tekrar ara...

Ben Yalan Dünyadakı gibi Jet Sosyete'nin 2. sezonunu daha çok sevmişdim, çok güzel ilerliyordu. Ama TV8 mi sabır göstermedi ya da başka bir şey mi oldu bilmiyorum. Tek bildiğim ekrandaki tek eğlencem bitiyor.

TV'de en sabırlı kanal olan FOX'u tebrik ediyorum. Geçmişe bakarsanız bütün dizilere sabır göstermiş, hatta sabır gösterdiyi Lale Devri, Karagül ve s. dizileri reyting şampiyonu olmuştu. Ve şu an keşke Jet Sosyete FOX'da olsaydı diyorum. En azından sabır gösterilib A/B'de 6+ devam ederdi...

• Beğendim
Reactions: Sherlock and Aserat

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Beşik Kertmesi, Yılan Hikayesi, Aşkım Aşkım falan 2000'li yılların güzel dizileriydi niye küçümsüyorsun ki :A Gülse Birsel'in dizileri Avrupa Yakası'ndan sonra çok yapay geliyor karakterler aşırı karikatürize mesela :D

Ya onlar o dönem bize güzel gelen dizilerdi, yoksa hiçbiri bir Avrupa Yakası seviyesinde değil mesela. Ki Tayfun Güneyer’in ondan sonra yaptığı tüm diziler çöp, bu da ortada. :A O yüzden Gülse ile kıyaslanabilecek bir isim değil kesinlikle. Hem Yalan Dünya, hem Jet Sosyete iyi dizilerdi bence. İki dizide de fenomen karakterler var yine. Dizi süreleri uzadığı için komedi yazmak çok çok zor, Gülse Birsel’in performansının daha düşük gözükmesinin tek sebebi bu. Jet Sosyete ile aynı dönem yazdığı Aile Arasında’nın ne kadar başarılı olduğu da ortada üstelik. Dediğim gibi eğer yeni bir dizi yapacaksa kesinlikle dijital bir iş olmalı.

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,299
Puanı
264
Merakla ve sabırsızlıkla beklediğim bi işti. Gülse Birsel'ın kalemi de zekası da benim için tartışılmaz ama bu dizide olmayan şeyler vardı. Ilk sezonu zar zor tamamladım ikinci sezonda da ara ara denk geldiğimde baktığım bir dizi olmuştu. Yine de ekranda komedinin olmadığı şu dönemde devam etmesini istediğim bi diziydi. Aslında kemik bi kitlesi vardı fakat dizinin ara ara yayinlanmamasi, gün değiştirmesi daha çok yükselmesine engel oldu. Tabi artık izleyici kitlesinin komedi dizilerine ilgi duymaması da etken. Malum reyting listesinde en tepede olan ağır dram, ajitasyon içeren işler. Gülse umarım iyi bir sinema filmi ile yoluna devam eder.

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Ekranda bu kadar uzun sürelere rağmen bu kadar güzel bir iş ve böyle güzel karakterler yaratan Gülse Birsel, umarım iyi bir kanalda ya da internet platformunda kısa süreli güzel bi komedi diziyi yaparsın da izleriz. Yine kaldık mafya ve töre dizilerine, tutmamış Survivor için JS'i harcayan Acun hiçbir şey elde edemedin. Hem programın çöküyor, hem de bu kadar uğraşla JS'nin reytinglerini düşürdün.

• Beğendim
Reactions: Aserat

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
En iyi kanal FOX'um olduğunu gösterdi yine, her anlamda!

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
En iyi kanal FOX'um olduğunu gösterdi yine, her anlamda!

66652