Zey TV Jeneriklerle Geçmişe Yolculuk - 6. Bölüm

Hangi Dizileri Özlediniz? / İlginizi Çekti?

• Kullanılan toplam oy
    22

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
'Jeneriklerle Geçmişe Yolculuk' etkinliğinin altıncı bölümü ile sizlerleyiz. Yaz sonrası başlayacak olan 'En Özlenilen Dizi' etkinliği için bir nevi ön hazırlık olan bu etkinliğin, bu bölümünü etkinliği başlatan ve bu bölüme kadar başarıyla yürüten @Dosi'nin izniyle ben açıyorum. Tüm tanıtacağımız diziler o etkinlikte yarışmayacak, çünkü belirli yıllardaki dizileri seçeceğiz ve bunu zamanla birlikte kararlaştırırız.

Ankette beğendiğiniz veya ilginizi en fazla çekmiş olan dizilere oy verebilirsiniz.

İşte karşınızda iz bırakmış ve özlenilen 10 dizi:

Ezel:
Ezel, yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği, aksiyon ve dram türündeki Türk televizyon dizisi. 28 Eylül 2009'da Show TV'de yayın hayatına başladı, 25 Ocak 2010 tarihinde atv kanalında yayınlanmaya başladı. 20 Haziran 2011'de sona erdi. Dizinin oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Tuncel Kurtiz, Haluk Bilginer, Bade İşçil, Salih Kalyon, Kıvanç Tatlıtuğ gibi birçok ünlü isim yer aldı.

Poyraz Karayel:
Poyraz Karayel, başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar'ın paylaştığı, Kanal D'de yayınlanmış televizyon dizisidir. Dizinin ilk bölümü, 7 Ocak 2015'te Kanal D'de seyirci karşısına çıktı. Dizinin senaryosu Ethem Özışık'ın kaleminden çıkmaktadır. İlk 62 bölümün yönetmenliğini Çağrı Vila Lostuvalı'nın üstlendiği diziyi, 63'üncü bölümden itibaren Osman Taşçı yönetmiştir.

Yılan Hikayesi:
Yılan Hikayesi, Mehmet Ali Alabora, Ayten Gökçer ve Meltem Cumbul'un başrollerini paylaştığı, 1999-2002 yılları arasında Kanal D'de gösterilmiş televizyon dizisidir. Dizide köyden kaçan Zeyno'nun Memoli ile karşılaşıp birlikte yaşadığı maceralar anlatılmaktadır.

Ekmek Teknesi:
Ekmek Teknesi,16 Kasım 2002 yılında ATV'de yayımlanmaya başlayan ve bir ailenin başından geçenleri konu alan dizi. 2004 yılında Show TV'ye geçmiş ve 13 Haziran 2005 tarihinde ekranlara veda etmiştir. Dizinin başrollerinde Savaş Dinçel "Nusret Baba", Sermin Hürmeriç "Ayhan anne", Ahmet Yenilmez "Celal", Cem Kılıç "Korkut", senarist ve "Heredot Cevdet" rolünde ise Hasan Kaçan vardır.

(00:00 - 02:10)

Perihan Abla:
Perihan Abla 1986-1988 yılları arasında TRT'de yayınlanan başrollerini Perran Kutman ve Şevket Altuğ'un oynadığı yerli dizidir.

Aynalı Tahir:
Aynalı Tahir, 1998 yılında Star TV'de başlamıştır. Dizinin başrollerinde Alişan, Saruhan Hünel, Yeşim Büber ve Erkan Petekkaya gibi isimler yer almıştır. 1999 yılında Alişan diziden ayrılmıştır. 2000 yılında Alişan'ın yerine Arif Kilisli gelmiştir. 2001 yılında Arif Kilisli diziden ayrılmıştır. Dizi 169. bölümde ekranlara veda etmiştir.

Binbir Gece:
Binbir Gece, başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Yonca Cevher Yenel, Tomris İncer ve Canan Ergüder'in paylaştığı, yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın, yapımcılığını ise TMC adına Erol Avcı'nın üstlendiği, kocasını bir trafik kazasında kaybetmiş, tek çocuğu lösemi hastası olan ve mimar olarak çalışmakta olduğu Binyapı Holding'in genç ve yakışıklı iki patronu da kendisine aşık olmuş genç ve güzel bir kadının mücadelesini anlatan Kanal D ekranında oynamış televizyon dizisidir.

Kuzey Güney:
Kuzey Güney, Türk drama, televizyon dizisi. 7 Eylül 2011'de Kanal D ekranlarında başlamıştır. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel paylaşmaktadır. 26 Haziran 2013 tarihindeki final bölümü ile ekranlara veda etmiştir.

Elveda Rumeli:
Başrollerinde Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Gülçin Santırcıoğlu, Tolgahan Sayışman gibi isimlerin yer aldığı televizyon dizisi. Dizinin oyuncu kadrosu ve teknik ekibinde Türk ve Makedonlar yer aldı. Dizi, Makedonya'da Manastır dolaylarında çekildi.

(01:29'dan itibaren)

Hatırla Sevgili:
Hatırla Sevgili, 2006-2008 yılları arasında Atv'de yayınlanan Türk dizisi. Dizinin başrollerinde Cansel Elçin, Beren Saat ve Okan Yalabık yer almıştır.

(00:00 - 02:10)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ankete 'Hiçbiri' seçeneğinide ekle @Sherlock
Ne çabuk açtın, bilgisayarda böyle oluyor demek :A Birazdan detaylı incelerim :Z

• Harika
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
yoo çok kolay :eek: yukarda sadece anket düzele kısmı vardi. Bu arada sinırsiz yaptin umarım ve herkesi görelim oylayanları :A

Senin anketinin bütün özelliklerini görebiliyormuşum, yeni fark ettim bu yetkimi. O yüzden seninkine bakarak birebir aynısını yaptım. :A Ona rağmen "Hiçbiri" seçeneğini unutmuş olmam komik tabii. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
@serhatt ile ikisi ileri geri konuşup durdular yokluğunda :A Sen olmayınca oltasına @Maskeli Fedai yi takmaya çalıştılar ve ben sirf senden dolayı Maskeli'yide korumam altına aldım :A

Şer odağı ikili iş başındaydı demek, mola vermeden, dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyorlar, durduramıyoruz. :A Demek yokluğumda sayın Gs'li dostum @Maskeli Fedai'ye sardılar, onu koruduğun için teşekkür ediyorum ortağım. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Senin anketinin bütün özelliklerini görebiliyormuşum, yeni fark ettim bu yetkimi. O yüzden seninkine bakarak birebir aynısını yaptım. :A Ona rağmen "Hiçbiri" seçeneğini unutmuş olmam komik tabii. :A
yazılarıda birebir aynısını yazmışsın, benden söz etmen gözlerimi yaşarttı :T
iyi söz ettin, bende senden söz etmiştim. Trip atarmıydim bilemem ama yok ya oruçtan dolayı trip atmayada üşeniyorum :F

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Zorlasam hepsine oy verecektim burada. :A Dün KMOİ'de 'Perihan Abla' sorusu vardı, repliği paylaşıldı...

Poyraz Karayel
Ezel
Binbir Gece
Kuzey Güney
Elveda Rumeli
Hatırla Sevgili

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Şer odağı ikili iş başındaydı demek, mola vermeden, dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyorlar, durduramıyoruz. :A Demek yokluğumda sayın Gs'li dostum @Maskeli Fedai'ye sardılar, onu koruduğun için teşekkür ediyorum ortağım. :A
Yalniz onu korudum diye çok çirkef davrandıllar bana ama üstesinden geldim :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
yazılarıda birebir aynısını yazmışsın, benden söz etmen gözlerimi yaşarttı :T
iyi söz ettin, bende senden söz etmiştim. Trip atarmıydim bilemem ama yok ya oruçtan dolayı trip atmayada üşeniyorum :F

Etkinliği sen düzenliyorsun, farklı farklı cümleler kurmak hoş olmazdı, senden bahsetmemek hiç olmazdı. :A

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Zorlasam hepsine oy verecektim burada. :A Dün KMOİ'de 'Perihan Abla' sorusu vardı, repliği paylaşıldı...

Poyraz Karayel
Ezel
Binbir Gece
Kuzey Güney
Elveda Rumeli
Hatırla Sevgili
Yılan Hikayesi? :eek: gerçi bende oylamayacam ama galiba Kanal D dizisiydi o da?

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt